Туристично-інформаційний довідник
Відкрий для себе Василівський край
Василівський район має мальовничу природу та гарне георгафічне положення. Через Василівський район та місто Василівка проходить одна з головних трас України Москва-Симфіропіль. Омивається водами Каховського водсховища.
Історя Василівщини почалася в глибоку давнину, про що свідчать пам`ятки археології. Лиса Гора на північно - східній околиці Василівки - багатошарова археологічна пам`ятка. Кургани, курганні могильники на околицях міста – місця поховань племен різних епох, починаючи від енеоліту (4 тис. р. до н. е.) – до пізнього середньовіччя ( 9 – 13 ст.). Для туристів-любителів історії й археології тут є багато цікавого.
В 1967-1970 році один зі скіфських курганів (Гайманова Могила) було розкопано і виявленно багато золотих та срібних речей. Багато експонатів з кургану було вивезено до історичних музеїв Києва та Санкт-Петербургу але багато цінних речей та скіфська баба залишились в Балківському історико-краєзнавчому музею.
В місті Василівка знаходиться славетна перлина півдня України Історико- архітектурний музей – заповідник «Садиба Попова» він є однією із значних пам’яток історії та культури, має категорію «національного значення». В його складі два комплекси: « Садиба поміщика періоду освоєння дикого поля», який за профілем єдиний в Україні, та архітектурний замковий комплекс кінця ХІХ ст.., складові елементи якого вражають не тільки незвичайної для України архітектурою у псевдо мавританському стилі, а й якістю мурування стін з керамічної цегли місцевого виробництва. Унікальні будинки –пам’ятки замкового комплексу побудовані василівськими майстрами 1894 року і зараз вони є шедеврами архітектури та містобудування загальноєвропейського і світового значення. Тому як дуже цікавий об’єкт туризму «Садиба Попова» з кожним роком все більше приваблює численних туристів не тільки з різних регіонів України,а й з інших країн.
Також велику увагу туристів з різних країн привернув до нашого району вже відомий на весь світ Олександр Пилешенко, власник Приватного «Зоокутку», який просидів з тигрицею Катею 30 днів в клітці.
Той, хто хоче поєднати відпочинок з лікуванням теж не прогадає. Гарні краєвиди, недоторкана природа, штольні, водоспад, чисте повітря і цілющі джерела – все це Національний Природний парк «Великий Луг»
Історико - архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова»
Кам’янистий мис на лівобережжі Каховського водосховища - Лиса Гора
Кам’янсько-Дніпровський міський історико-археологічний музей
Музей степової кам'яної пластики «Сакральна спадщина степів» у м. Дніпрорудне