Василівська районна державна адміністрація
Запорізька область, Василівський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Національний природний парк «Великий Луг»

Фото без описуНаціональний природний парк “Великий Луг” створений відповідно до Указу Президента України від 10 лютого 2006 року № 121. Парк створено на базі регіонального ландшафтного парку “Панай”, орнітологічного заказника загальнодержавного значення “Великі і Малі Кучугури”, ландшафтного заказника загальнодержавного значення “Крутосхили Каховського водосховища”.

Територія НПП “Великий Луг” включає частину Каховського водосховища з архіпелагом островів Великі і Малі Кучугури, ділянку його берегової лінії в районі населених пунктів Скельки – Енергодар, Маячанську балку та урочище Білозірське.
Загальна площа Парку становить 16756,0 га, в тому числі 9324,0 га земель, що надаються йому в постійне користування, та 7432,0 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів (Василівська районна державна адміністрація, водний фонд).

Парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Основними завданнями парку є:
– збереження цінних природних комплексів та об’єктів степової зони і Дніпровсько-Кінських плавнів Великий Луг, підтримання та забезпечення екологічної рівноваги в регіоні;
– проведення науково-дослідної роботи по вивченню природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розробка наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища і ефективного використання природних ресурсів;
– створення умов для організованого туризму, екскурсій, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням встановленого режиму охорони його природних комплексів та об’єктів;
– відродження місцевих традицій природокористування, розвиток втрачених видів господарства – племінного конярства, бджільництва, розведення хутрових диких тварин та ін.;
– відновлення осередків місцевих художніх промислів – лозоплетіння, кераміки, ткацтва, народного малярства та інших видів народної творчості тощо;
– проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

На території Парку відповідно до природоохоронного законодавства виділяються такі зони: заповідна, рекреаційна та господарська.

Заповідна зона – призначена для охорони та відновлення найбільш цінних природних комплексів і складається з трьох ділянок: архіпелаг «Великі і Малі Кучугури», урочище «Маячанська Балка» та урочище «Білозірське». Всього 8 104 га.

Зона регульованої рекреації – в її межах проводяться короткостроковий відпочинок та оздоровлення населення, огляд особливо мальовничих і пам’ятних місць. Разом із зоною стаціонарної рекреації складає 1 172,55 га.

В межах господарської зони проводиться господарська діяльність, спрямована на виконання покладених на Парк завдань. Загальна площа її складає 7 479,45 га.

На території рекреаційної зони Парку діють туристичні маршрути, екологічні стежки та вело маршрут.

Усі туристичні маршрути та еколого-освітні стежки облаштовані місцями короткострокового відпочинку з лісових меблів та  кострищами, промаркіровані, та обладнані інформаційними щитами.

При проходженні маршрутами та стежками Парку необхідним є залучення фахівця із Національного природного парку «Великий Луг».

Великий Луг

Адреса:

Василівський район, м. Дніпрорудне, вул. Зелена, 3

телефон: (06175) 7-65-21

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь