Василівська районна державна адміністрація
Запорізька область, Василівський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Символіка району

ОПИС

про Герб Василівського району

     Фото без опису

Складовим Герба Василівського району є геральдичний щит історично-традиційних форм і пропорцій, обрамлений картушем з пшеничного колосся – одвічним символом України, символом багатства, символом основного напрямку діяльності, - сільського господарства, - як Василівського району, так і Кам’янсько-Дніпровського, Михайлівського та Великобілозерського районів, які увійшли до складу оновленого Василівського району.

Корона геральдичного щита у вигляді муру символізує одну із пам’яток історії та архітектури Василівського краю – садибу Попова, пам’ятку архітектури 2-ї половини XIX століття, палацово-парковий ансамбль у місті Василівка.

Герб доповнено також золотими геральдичними ключами, - ще одним символом Попових, - елементом родового Герба Попових – символом безпеки і благополуччя, символ початку Василівського краю, який, знаходячись на малому срібному щиті у центрі картушу (серцевий щиток), поєднує символи інших колишніх районів та міста Енергодар, які увійшли до складу оновленого Василівського району.

Щит Герба розділено на п’ять полів, два з яких синього, а два – блакитного кольору, які, розміщені у шаховій послідовності, ніби перетікають одне до іншого, як за годинниковою стрілкою (рух сонця), так і проти та серцевий щиток срібного (білого) кольору по центру.

У кожному з чотирьох полів представлені символи територій, котрі входять до складу Василівського району.

Так, верхнє ліве поле – елемент Герба Великобілозерського району: у синьому полі летить золотий степовий орел (орлан) над могилами (курганами), які, ніби виросли серед золотих степів, поміж яких протікає річка Білозерка.

Верхнє праве поле – на блакитному фоні геральдизована емблема міста Енергодар – золоте 24-променеве сонце з накладеним срібним диском, символ найбільшої у Європі Запорізької атомної електростанції, елемент герба міста Енергодар.

Нижнє ліве поле – на блакитному фоні зображено символ Кам’янки-Дніпровської – всесвітньо відомий виріб ювелірного мистецтва часів скіфії (початок IV ст.) - гребінь з кургану Солоха, знайдений під час експедиції М. І. Веселовського у 1912-1913 рр. У геральдичному значенні гребінь – символ сонячного проміння, дощів та родючості.

Нижнє праве поле – золотий сніп, - елемент колишнього Михайлівського району.

Знизу герба розміщена геральдична стрічка з назвою району.


ОПИС

про Прапор Василівського району

 

   Фото без опису 

Полотнище Прапора співвідношенням 2:3 умовно розділено на три горизонтальних смуги.

В лівій верхній частині Прапора знаходиться зображення Герба Василівського району.

Верхня третина - полотно блакитного (синього) кольору, кольору глибини, стабільності, довіри і мудрість, кольору знань та правди, потужності та серйозності, кольору чистого неба, кольору, який символізує великодушність, чесність і бездоганність.

Нижні дві третини - полотнище малинового кольору, - кольору славного історичного минулого нашої багатовікової історії – єдності, козацької мужності, відваги та доблесті.

По нижній, блакитній (синій) частині Прапора проходять чотири жовті (золоті) полоси - символи чотирьох районів, об’єднаних у складі Василівського району: Кам’янсько-Дніпровського, Михайлівського, Великобілозерського та Василівського, які прямують у одному напрямку – напрямку стабільності та добробуту.


Фото без опису 


ГІМН

Василівського району

Слова: Борисенко Олени Петрівни
Музика: Савона Леоніда Миколайовича

 

1 куплет:

Василівський краю, земля величава,
Твій шлях у майбутнє із сивих віків.
Ти наша надія і гордість, і слава.
І доля єдина батьків і синів.

Приспів:

Квітни майбутньою, юною зміною,
Зоряний шлях до висот прокладай.
Слався, звеличений працею, піснею,
Край хліборобський, гірничий наш край.

2 куплет:

В тяжкі лихоліття, що грозами впали,
Ти волю і щастя в боях здобував.
Щоб віру в майбутнє ми всі не втрачали
Ти зводив і сіяв, руду добував.

 Приспів: ...

 3 куплет:

Багатства твої і лани неозорі,
І віддані їм назавжди трударі.
Допитлива юнь і батьки сивочолі
І буднів герої твої шахтарі.

 Приспів: ...

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь