Василівська районна державна адміністрація
Запорізька область, Василівський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ВАЖЛИВО для ВПО!

Дата: 07.02.2024 09:22
Кількість переглядів: 99

Фото без опису

Міністерство соціальної політики повідомляє, що урядом 26 січня 2024 року прийнято ПКМУ «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб» (далі - Постанова № 94 ) задля підтримки внутрішньо переміщених осіб(далі-ВПО), зокрема сімей, в яких є особи, які потребують продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Щодо допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Постановою передбачено:

  1.  автоматичне продовження до 1 березня 2024 року (без додаткового звернення) ВПО, у яких у січні 2024 року закінчився шестимісячний період отримання такої допомоги;
  2.  можливість подання заяви на продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам вже починаючи з 1 лютого 2024 року. Таким чином, особам, які відповідають критеріям Порядку, затвердженого ПКМУ від 20 березня 2022 р. № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709) (далі - Порядок № 332), які звернуться з особисто поданою заявою у лютому - березні 2024 року, така допомога призначатиметься починаючи з 1 березня 2024 року.

Автоматично з 1 березня 2024 року продовжуються виплати для таких категорій внутрішньо переміщених осіб:

- для пенсіонерів, у яких розмір пенсії не перевищує 9 444 грн;

 

- осіб з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні

захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, батькам - вихователям і прийомним батькам.

У разі коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до зазначених вище категорій осіб, їй може бути призначено допомогу за заявою.

Іншим членам сім’ї виплата допомоги може бути продовжена на підставі подання заяви на призначення допомоги.

Згідно із Законом України «Про зайнятість населення” особами працездатного віку вважаються особи, які не досягли пенсійного віку.

На підставі подання заяви допомога продовжуватиметься:

1) для непрацюючих осіб працездатного віку, які здійснюють догляд за дитиною до 14 років, для сімей у яких, виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах та:

- фактичним місцем проживання (перебування) такої сім’ї є території, на яких ведуться бойові дії або території можливих бойових дій;

- сім’я проживає на території, для якої визначена дата завершення бойових дій, включеної до переліку територій, та території, що не включеній до переліку територій, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає така сім’я, відсутні місця або навчання проводиться он-лайн (повністю або частково).

2)  для сімей у складі якої є:

-непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалася;

-діти, які відвідують заклади дошкільної освіти та/або навчаються у закладах загальної середньої освіти, та/або діти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

3)  якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною, хворою на тяжкі хвороби.

4) коли у складі сім’ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

В усіх зазначених вище випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім’ї з урахуванням норм Закону України “Про зайнятість населення”.

Слід зазначити, що виплата допомоги також призначатиметься на другий шестимісячний період на підставі подання заяви на призначення допомоги:

1) малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах, за наявності документа, що підтверджує сімейні (родинні) зв’язки;

2) вагітній жінці після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС);

3) особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та / або отримують державну соціальну допомогу не маючим права на пенсію та особам ІІІ групи інвалідності(по доходам).

Також зазначаємо, що згідно з Постановою № 94, ВПО, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або яких було знято з обліку як внутрішньо переміщених осіб через те, що такі особи повернулись до покинутого місця проживання, але знову були змушені з нього виїхати, та яких повторно взято на облік як внутрішньо переміщених осіб, також зможуть знову звернутись за призначенням допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Додатково повідомляємо, що у разі, якщо особа повідомляє, що вона не проживає разом із чоловіком (дружиною) та не пов’язана з ним / з нею спільним побутом (що підтверджено документально або перебуває за кордоном/зникла безвісти/депортована за межі України - наприклад: довідкою (або акт) від органів місцевого самоврядування, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-експлуатаційної контори) у таких випадках до складу сім’ї включаються тільки ті особи, які спільно проживають.

Щодо державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (для ВПО призначається за фактичним місцем перебування)

 

Прийнятою Постановою, також внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, ПКМУ від 24 лютого 2003 р. № 250 (в редакції ПКМУ від 22 липня 2020 р. № 632).

Зокрема, на один шестимісячний період, допомога призначатиметься, якщо у складі сім’ї є особа працездатного віку, яка:

є особою з числа ВПО і не працює;

повернулася після міграції/тривалого перебування (не менше ніж 90 календарних днів) за кордоном, не перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа і не працює яка звертається за призначенням державної соціальної допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.

Для визначення права на отримання допомоги особам, які повернулися після міграції/тривалого перебування (не менше ніж 90 календарних днів) за кордоном Мінфіном проводитиметься перевірка факту перебування осіб із складу малозабезпеченої сім’ї більше ніж 90 календарних днів підряд за кордоном.

Також проводитиметься перевірка факту перебування осіб із складу малозабезпеченої сім’ї більше ніж 90 календарних днів підряд за кордоном під час отримання державної соціальної допомоги.

Виплата ДСД продовжуватиметься на підставі наданих підтвердних документів про неотримання будь-яких виплат в країнах перебування. Якщо зазначені документи не подані, розмір державної соціальної допомоги перераховується автоматично без звернення без урахування у складі малозабезпеченої сім’ї особи, яка виїхала.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь