«Робота для ВПО: ти потрібен»: Держава допомагає з працевлаштуванням
Внутрішньо переміщені особи мають можливість отримати допомогу від держави з працевлаштування.
Щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості, а за допомогою сервісів служби зайнятості здійснити підбір роботи, отримати профорієнтаційні послуги, ваучера на навчання, тощо.
Основні програми та послуги служби зайнятості для ВПО:
1.Послуги з працевлаштування.
Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійно на Єдиному порталі вакансій або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.
2. Сприяння тимчасовій зайнятості.
Служба зайнятості організовує для безробітних:
-
громадські та інші роботи тимчасового характеру у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України на термін не більше 180 календарних днів.
3. Професійне навчання та надання ваучерів.
За сприяння служби зайнятості громадяни з-поміж зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійне навчання: професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.
4. Набуття статусу зареєстрованого безробітного.
Реєстрація безробітних у службі може відбуватися у такі способи:
-
особисто, під час відвідування центру зайнятості;
-
через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія.
Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та в період дії воєнного стану її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.
Крім цього держава заохочує роботодавців, які працевлаштовують осіб з поміж ВПО на умовах строкового/безстрокового трудового договору, також і за сумісництвом, можуть отримати компенсацію у розмірі 6700 грн за кожну працевлаштовану особу протягом 2-х місяців.
Скористатися цією послугою служби зайнятості та подати заявку на отримання компенсації можна через портал Дія або в паперовому вигляді, звернувшись до найближчого центру зайнятості. Детальну інформацію щодо отримання компенсації можна отримати в центрі зайнятості або за посиланням.
Також компенсація роботодавцям витрат на оплату праці надається при працевлаштуванні безробітних осіб з числа внутрішньо переміщених на умовах строкових трудових договорів, виплачується в сумі фактичних витрат на оплату праці (включає основну, додаткову заробітну плату, сплачений ЄСВ), але не більше двократного розміру мінімальної заробітної плати (13400 грн.), максимальна загальна тривалість компенсації складає 6 місяців з дня працевлаштування особи за направленням служби зайнятості.
За матеріалами ЗОВА