Василівська районна державна адміністрація
Запорізька область, Василівський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Керівні принципи ОЕСР

Дата: 12.09.2023 10:25
Кількість переглядів: 100

Фото без описуКерівні принципи Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) для багатонаціональних підприємств – це рекомендації, надані державою, щодо відповідального ведення бізнесу міжнародними підприємствами. Вони представляють добровільні стандарти та принципи, які охоплюють низку тем, включаючи: права людини, зайнятість, навколишнє середовище, розкриття інформації, протидію корупції та оподаткування.

Дані Керівні принципи включені в одну з чотирьох частин Декларації ОЕСР про міжнародні інвестиції та багатонаціональні підприємства, підписаної у 1976 році. На даний час до Декларації вже приєдналось 47 Прихильників, з яких 35 країн ОЕСР та 12 країн, що не є членами ОЕСР.

15 березня 2017 року підписано Угоду (у формі обміну листами) між урядом України й ОЕСР щодо приєднання до Декларації про міжнародні інвестиції та багатонаціональні підприємства, відповідних Рекомендацій і процедурних Рішень Ради ОЕСР. У 2018 році створено Міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення функціонування Національного контактного пункту. На сьогодні, Міністерство економіки України здійснює функції Національного контактного пункту, головною метою діяльності якого є популяризація Керівних принципів ОЕСР для багатонаціональних підприємств і розгляд скарг щодо порушення підприємствами Керівних принципів на території України.

Більш детально ознайомитись з Керівними принципами ОЕСР для багатонаціональних підприємств можна на офіційному вебсайті Національного контактного пункту за посиланням https://ncp.gov.ua/about-oecd-guidelines.

Для сприяння ефективному дотриманню Керівних принципів ОЕСР для багатонаціональних підприємств, Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) розробила секторальні керівництва, що допомагають підприємствам визначати та ліквідувати ризики несприятливих наслідків, пов’язаних з  секторами, до яких належать компанії.

До теперішнього часу ОЕСР розробила наступні галузеві керівні принципи:

  • Відповідальне ведення бізнесу для інституційних інвесторів
  • Настанова ОЕСР стосовно процедур належної перевірки у практиці відповідального ведення бізнесу
  • Керівні принципи ОЕСР щодо комплексної перевірки конструктивної взаємодії із зацікавленими сторонами у видобувному секторі
  • Керівні принципи ОЕСР-ФАО для відповідальних ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції
  • Методичні рекомендації ОЕСР із забезпечення заходів належної обачності для відповідального управління ланцюгами постачання в галузі швейної та взуттєвої промисловості

 

Відповідальне ведення бізнесу для інституційних інвесторів

В рамках впровадження плану заходів з виконання Концепції реалізації державної політики у сфері сприяння розвитку соціально відповідального бізнесу в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 липня 2020 р. № 853-р, пропонуємо ознайомитись з документом щодо відповідального ведення бізнесу для інституційних інвесторів.

Цей документ допомагає виконувати рекомендації з комплексної перевірки, наведені в Керівних принципів ОЕСР для багатонаціональних підприємств, з метою запобігання або усунення несприятливих наслідків, пов'язаних з питанням прав людини та трудовими правами, захистом навколишнього середовища та корупцією в їх інвестиційних портфелях. В цьому документі визначаються основні дії керуючих активів та власників активів на кожному етапі процесу комплексної перевірки, включаючи обговорення актуальних питань, таких як: важливі проблеми, існуюча практика або керівні принципи, які є характерними для інвестиційного сектору та які можуть впливати на підходи до комплексної перевірки.

 Фото без опису

Відповідальне ведення бізнесу для інституційних інвесторів.pdf

 

Процедури належної перевірки у практиці відповідального ведення бізнесу

Дана Настанова спирається на Керівні принципи ОЕСР для міжнаціональних підприємств, розроблених урядами для забезпечення відповідального здійснення підприємницької діяльності. Керівні принципи ОЕСР спонукають підприємців, спираючись на оцінку ризиків, застосувати процедури належної перевірки для уникнення і подолання несприятливих наслідків, пов’язаних з їх діяльністю, ланцюгами постачання, іншими видами підприємницької взаємодії.

Ця Настанова має допомогти бізнес-структурам (підприємствам) зрозуміти і впровадити процедури належної перевірки в практику відповідального ведення бізнесу, як передбачено у Керівних принципах ОЕСР для міжнаціональних компаній. Також, ця Настанова сприятиме спільному розумінню владою і зацікавленими сторонами сутності процедур належної перевірки у практиці відповідального ведення бізнесу.

Керівні принципи ОЕСР надають підприємствам певну гнучкість у виборі параметрів, конкретних заходів і процедур належної перевірки, для її пристосування до специфічних умов, в яких підприємство функціонує. Настанова має використовуватись підприємствами в якості загальної платформи для розробки і наповнення змістом власних адаптованих систем і процедур, а також, якщо потрібно, пошуку з власної ініціативи додаткових ресурсів для подальшого поглибленого вивчення цих питань.

 Фото без опису

Настанова ОЕСР.pdf

 

Комплексна перевірка конструктивної взаємодії із зацікавленими сторонами у видобувному секторі

Підприємства, які займаються розвідкою та видобутком нафти, газу та корисних копалин, мають потенціал для отримання доходів, підтримки життєдіяльності, сприяння розвитку місцевості та отримання значних доходів у районах, в яких вони працюють. Проте видобувні підприємства можуть залишати значний соціальний та екологічний слід, і тому вони часто ризикують спричинити або сприяти негативним впливам, таким як порушення прав людини, економічний занепад та погіршення навколишнього середовища.

Саме тому ОЕСР розробила Керівні принципи, завдяки яким можливо ознайомитись із процесами та кроками, які слід вжити для забезпечення ефективної взаємодії із зацікавленими сторонами, рекомендаціями щодо корпоративного планування, а також практичними порадами щодо комплексної перевірки для уникнення та подолання несприятливих наслідків.

Фото без опису

Керівні принципи ОЕСР.pdf

 

Відповідальні ланцюги постачання сільськогосподарської продукції

Керівні принципи ОЕСР-ФАО для відповідальних ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції розроблені для сприяння підприємствам дотримуватись діючих стандартів відповідальної ділової практики за ланцюгами постачання сільськогосподарської продукції.

Керівні принципи відносяться до всіх підприємств, що працюють у ланцюгах постачання сільськогосподарської продукції, включаючи вітчизняні та іноземні, приватні та державні, малі, середні та великі підприємства. Вони охоплюють сільськогосподарські сектори згори вниз, починаючи з первинного постачання і до виробництва, післязбиральної обробки, обробки, транспортування, збуту, розподілу та роздрібної торгівлі. У документі розглянуто декілька сфер ризику, що виникає в ланцюгах постачання сільськогосподарської продукції: права людини, трудові права, охорона здоров'я та безпека, продовольча безпека та харчування, права власності та доступ до природних ресурсів, добробут тварин, захист навколишнього середовища та стале використання природних ресурсів, управління, технології та інновації.

Фото без опису

Керівні принципи ОЕСР-ФАО.pdf

 

Забезпечення заходів належної обачності для відповідального управління ланцюгами постачання в галузі швейної та взуттєвої промисловості

Даний документ надає поради підприємствам щодо впровадження та здійснення заходів належної обачності у власній діяльності та ланцюгах постачання. Ці Методичні рекомендації є актуальними для всіх підприємств, що працюють у ланцюзі постачання одягу та взуття, а саме: виробниками сировини та волокна, виробниками та переробниками матеріалів, виробниками компонентів, виробниками взуття та одягу, марками (брендами), роздрібними торговцями та їх посередниками.

Фото без опису

Методичні рекомендації ОЕСР.pdf


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь