Що потрібно знати, якщо ви створили нову декларацію на основі попередньої?
Заповнення нової декларації на основі попередньої — один із найзручніших способів швидко подати декларацію. Проте навіть якщо ви заповнюєте нову декларацію на основі раніше поданої, не варто втрачати пильність.
Цього року варто перевірити не лише актуальність інформації в розділах, але і зважати на нові та оновлені блоки.
Оновлення блоків пов’язані із запровадженням Верховною Радою нового адміністративно-територіального устрою, рішенням Ради національної безпеки й оборони (РНБО), що стосується іноземного громадянства, та змінами, необхідними для подальшого полегшення процесу декларування.
Ми розуміємо, що такі зміни можуть викликати незручності для декларантів. Тому Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) зробило зі свого боку все можливе, щоби суб’єктам було зручно заповнювати ці дані, зробивши процес користування Реєстром декларацій більш інтуїтивним.
У яких розділах потрібно перевірити дані та додати нову інформацію, щоби випадково не помилитися, розповідаємо далі.
Розділ 1 «Вид декларації та звітний період» декларації — нові спрощені види декларацій
- Оновилися поля для зазначення виду декларації. Тепер є три види декларації: щорічна, при звільненні та кандидата на посаду. Тому для подання щорічної декларації вам потрібно буде обрати вид «щорічна», а потім обрати одну з двох позначок: «я продовжую виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування», або ж, якщо ви більше не публічний службовець і це ваша остання декларація (раніше «декларація після звільнення»), оберіть позначку «я припинив/ла виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування».
Розділи 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування», 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування», 3 «Об’єкти нерухомості», 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» та 13 «Фінансові зобов’язання» декларації — адресні блоки
- Оскільки відбулася адміністративно-територіальна реформа, було змінено поля адресного блоку, тому при переносі даних із чернетки вам потрібно буде оновити інформацію щодо адреси. Назви об’єднаних територіальних громад, міст/сіл, районів доступні для вибору із довідника. Докладніше про них можна прочитати в матеріалі за посиланням.