Василівська районна державна адміністрація
Запорізька область, Василівський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відповіді на найпоширеніші запитання про бустерну та додаткову дози проти COVID-19

Дата: 14.02.2022 13:13
Кількість переглядів: 465

Що таке БУСТЕРНА ДОЗА вакцини проти COVID-19?

Бустерна доза - доза, яка вводяться з метою посилення, імунної відповіді/ефективності вакцини, що згасає з плином часу.

Хто може отримати бустерну дозу?

Усі українці та іноземці, які легально перебувають в Україні, віком від 18 років, які мають дві дози антиковідної вакцини (одну дозу вакцини Janssen). Вони можуть отримати її щонайменше через шість місяців з дати отримання другої дози.

Якою вакциною роблять бустерну дозу?

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Бустерну дозу також можна зробити також тією ж вакциною, якою робили базовий курс, або іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. Комунікаційний центр вакцинації від COVID-19 vaccination.covid19.gov.ua Q&A щодо вакцинації від COVID-19 оновлено: 03.02.2022 статус: не для розповсюдження

Чи впливає бустерна доза на термін дії сертифікату з вакцинації?

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Яка різниця між додатковою та бустерною дозою?

Бустерна доза вводиться після повного курсу щеплення через 6-9 місяців для посилення вже наявного імунітету. Додаткова доза призначена тільки для людей з ослабленим через важкі хвороби імунітетом. Її роблять після повного курсу щеплення через 28-90 днів. При отриманні бустерної дози генерується новий COVID-сертифікат, дійсний 270 днів з дати її введення.

При додатковій дозі строк сертифіката не змінюється і становить 270 днів із дати введення другої дози. Люди з ослабленим імунітетом, які отримали додаткову дозу, також зможуть отримати бустерну дозу. Рекомендований термін — від 3 до 6 місяців після додаткової дози.


Що таке ДОДАТКОВА ДОЗА вакцини проти COVID-19?

Люди з рядом важких хвороб, у яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини проти COVID-19, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28-90 днів після другої (першої для вакцини Janssen/Johnson & Johnson), незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Хто може отримати додаткову дозу вакцини?

- Люди з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо)

- Люди з ВІЛ-інфекцією

- Люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин

- Люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію

- Люди після хімієтерапії або променевої терапії

- Люди, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації

Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише їй направлення на щеплення.

Як отримати додаткову дозу?

Для цього треба звернутися до свого сімейного або профільного лікаря. Якщо лікар визначить, що вам потрібна додаткова доза антиковідної вакцини за медичними показаннями, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою.

Після цього треба записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти з собою на щеплення направлення від лікаря.

Як робиться запис про додаткову дозу?

Лікар вакцинальної бригади має внести дані про введення додаткової дози до електронної системи охорони здоров'я як третю дозу з двох доз дводозної вакцини (3/2).

Чи впливає додаткова доза на термін дії документа про вакцинацію?

Введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифікату чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ буде чинним 270 днів з дати введення другої дози.

Який інтервал для введення додаткової дози?

Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для вакцини Janssen) проти COVID-19. Оптимально ввести її в період до 3 місяців після другої дози.

Якою вакциною роблять додаткову дозу?

Додаткову дозу можна зробити тією самою вакциною, що й для базового курсу, або будь-якою іншою вакциною проти COVID-19 згідно із дозволеними в Україні схемами міксування.

Чи треба після додаткової дози робити бустерне щеплення?

Так. Людям, які отримали додаткову дозу, треба зробити бустерне щеплення через 3-6 місяців після додаткової дози.

 

За матеріалами МОЗ« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь