ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Липень 2021 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 474492 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 16176 разів

Освіта

Переглядів: 13428 разів

Про утворення уповноважених органів містобудування та архітектури

За результатом розгляду запитів, які надходять від органів місцевого самоврядування, інформуємо щодо функціонування уповноваженого органу містобудування та архітектури у складі органів місцевого самоврядування.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпункт 9 пункту "а" частини першої статті 31 встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження: надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні (абзац перший частини третьої статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»). Отже, з метою виконання вимог Закону, у складі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад необхідно утворити уповноважений орган містобудування та архітектури, який виконує відповідні функції у сфері містобудівної діяльності.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» ( статті 26, 31, 37) передбачено й інші повноваження у галузі містобудування та архітектури. Наводимо лише декілька з них:

- затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації;

- організація роботи, пов'язаної зі створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів;

- організація охорони, реставрації та використання пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників;

- прийняття рішень про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об’єктів нерухомого майна у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Інформуємо Вас, що 24 липня 2021 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» № 711-IX. Законом передбачено, що сільська, селищна, міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури. Повноваження такого органу поширюватимуться на всю територію Вашої громади.

Окрім цього, Закон надає органам місцевого самоврядування можливість здійснювати просторове планування території громади як у межах, так і за межами населених пунктів. Крім відомих нам генеральних планів населених пунктів тепер з'являється новий вид містобудівної та одночасно земельної документації — комплексний план просторового розвиту території територіальної громади. Комплексний план просторового розвитку території громади є одночасно містобудівною документацією і документацією із землеустрою на місцевому рівні, розробляється в електронному вигляді та є загальнодоступним.

Інформуємо, що з 1 січня 2025 року допускається внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні лише за умови приведення її у відповідність з вимогами цього Закону. Також місцеві ради до 1 січня 2025 року повинні забезпечити внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони, визначені у містобудівній документації.

З метою навчання спеціалістів, Ви можете прийняти участь у програмі «U-LEAD з Європою» «Кроки для спеціалістів» на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами» https://decentralization.gov.ua/news/13386.

Рекомендуємо найближчим часом визначити можливість утворення у Вашій громаді уповноваженого органу містобудування та архітектури. Про прийняте рішення просимо інформувати головного архітектора району Кірпіченка Євгена Федоровича до 30.04.2021 року на електронну адресу evgenkirpichenko@gmail.com , телефон (06175) 73292 з наданням копій відповідних рішень.

Середа, 31 Березня 2021 13:33

Переглядів: 300


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області