ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Січень 2022 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Відкрий для себе Василівський край

 

Відділ культури і туризму

Василівської районної державної адміністрації

 

Адреса:Україна, Запорізька обл.

м.Василівка ,вул. Чикістів 6

Тел. факс (06175)7-27-76

E-mail:turist.vas@yandex.ua

 

Василівський район розташований у західній частині Запорізької області.

Територія району 1620,36 кв.км.

Василівський район має мальовничу природу та гарне георгафічне положення. Через Василівський район та місто Василівка проходить одна з головних трас України  Москва-Симфіропіль. Омивається водами Каховського водсховища.

Історя Василівщини почалася в глибоку давнину, про що свідчать пам`ятки археології. Лиса Гора на північно - східній околиці Василівки - багатошарова археологічна пам`ятка. Кургани, курганні могильники на околицях міста – місця поховань племен різних епох, починаючи від енеоліту (4 тис. р. до  н. е.) – до пізнього середньовіччя ( 9 – 13 ст.). Для туристів-любителів історії й археології тут є багато цікавого. В 1967-1970 році один зі скіфських курганів (Гайманова Могила) було розкопано  і виявленно багато золотих та срібних речей. Багато експонатів з кургану було вивезено до історичних музеїв Києва та Санкт-Петербургу але багато цінних речей та скіфська баба залишились в Балківському історико-краєзнавчому музею.

В місті Василівка знаходиться славетна перлина півдня України Історико- архітектурний музей – заповідник «Садиба Попова» він є однією із значних пам’яток  історії та культури, має категорію «національного значення». В його складі два комплекси: « Садиба поміщика періоду освоєння дикого поля», який за профілем єдиний в Україні, та архітектурний замковий комплекс кінця ХІХ ст.., складові елементи якого вражають не тільки незвичайної для України архітектурою у псевдо мавританському стилі, а й якістю мурування стін з керамічної цегли місцевого виробництва. Унікальні будинки –пам’ятки замкового комплексу побудовані василівськими майстрами 1894 року і зараз вони є шедеврами архітектури та містобудування загальноєвропейського і світового значення. Тому як дуже цікавий об’єкт туризму «Садиба Попова» з кожним роком все більше приваблює численних туристів не тільки з різних регіонів України,а й з інших країн.

Також велику увагу туристів з різних країн привернув до нашого району вже відомий на весь світ Олександр Пилешенко власник Приватного «Зоокутку», який просидів з тигрицею Катею 30 днів в клітці.

Той, хто хоче поєднати відпочинок з лікуванням теж не прогадає. Гарні краєвиди, недоторкана природа, штольні, водоспад, чисте повітря і цілющі джерела – все це Національний Природний парк «Великий Луг»

 

Історико - архітектурний музей «Садиба Попова»


«ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ»


Краєзнавчий музей м.Дніпрорудне ПК «Гірник»


Краєзнавчий музей с.Балки


Лиса Гора


Малобілозерська естетична гімназія "Дивосвіт"


Музей – експозиція «ЕРИСТІВКА»


Національний природний парк «Великий Луг»


Вівторок, 26 Березня 2013 17:21

Переглядів: 5512

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області