ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Січень 2022 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Національний природний парк «Великий Луг»

Розташування: Запорізька область, Василівський район.

Загальна площа: 16 756 га, з них 9 324 га земель надаються йому в постійне користування та 7 432 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів.

Підпорядкування: Міністерство екології та природних ресурсів України.

Поштова адреса: 71630, Запорізька обл., Василівський р-н, м. Дніпрорудне, вул. Зелена, 3. Тел/факс: (06175) 6-65-78, е-mail: grandmeadow@ukrpost.ua, grandmeadow@і.ua

В 15-18 км від Запоріжжя заплавна тераса сильно розширюється, і по профілю Біленьке-Василівка ширина її сягає понад 20 км. Це величезне за величиною розширення заплави (близько 80 тис.га), що знаходилось між Дніпром і його притокою р. Конкою, здавна називалось в народі «Кінські плавні» або «Великий Луг».

Нині ця територія майже повністю затоплена водами Каховського водосховища. Залишки її природних комплексів збереглися вздовж берегової смуги по балках, що простяглися по всьому узбережжю і на островах, що утворились після заповнення водосховища у 1956 році.

Національний природний парк "Великий Луг" створений відповідно до Указу Президента України від 10.02.2006 р. № 121/2006.

Парк створено на базі регіонального ландшафтного парку «Панай», орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Великі і Малі Кучугури», ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Крутосхили Каховського водосховища». Територія НПП «Великий Луг» включає частину Каховського водосховища з архіпелагом «Великі і Малі Кучугури», ділянку його берегової лінії в районі населених пунктів Скельки - Енергодар, урочища «Маячанська Балка» та «Білозірське».

Мета створення: збереження, відтворення та раціональне використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

На території Парку відповідно до природоохоронного законодавства виділяються такі зони: заповідна, рекреаційна та господарська.

Заповідна зона – призначена для охорони та відновлення найбільш цінних природних комплексів і складається з трьох ділянок: архіпелаг «Великі і Малі Кучугури», урочище «Маячанська Балка» та урочище «Білозірське». Всього 8 104 га.

Зона регульованої рекреації – в її межах проводяться короткостроковий відпочинок та оздоровлення населення, огляд особливо мальовничих і пам’ятних місць. Разом із зоною стаціонарної рекреації складає 1 172,55 га.

В межах господарської зони проводиться господарська діяльність, спрямована на виконання покладених на Парк завдань. Загальна площа її складає 7 479,45 га.

На території рекреаційної зони Парку діють 5 туристичних маршрути, 4 екологічні стежки та вело маршрут.

Усі туристичні маршрути та еколого-освітні стежки облаштовані місцями короткострокового відпочинку з лісових меблів та  кострищами, промаркіровані, та обладнані інформаційними щитами.

При проходженні маршрутами та стежками Парку необхідним є залучення фахівця із Національного природного парку «Великий Луг».

Для замовлення екскурсій по території Парку, а також відпочинку на території рекреаційного пункту «Маяк» звертайтеся в офіс НПП «Великий Луг» за адресою м. Дніпрорудне, вул. Зелена, 3, або за телефонами: офіс (06175) 6-65-78, завідувач сектору екологічної освіти та рекреації Дроздова Г.С. 0963876772.

Екологічні стежки Парку:

Екологічна стежка «Первоцвіти»

Протяжність маршруту 2 км, тривалість 1-2 години. Діє в березні-травні.

Стежка проходить по яружно-балочній системі урочища «Великий Луг» (в межах м. Дніпрорудне) повз ареали зростання першоцвітів.

Опис екскурсійних об'єктів на стежці: по ходу стежки ми зустрічаємо ареали зростання таких першоцвітів, як брандушка різнокольорова, гіацинтик блідий, рястка Буше, рястка Гуссона, зірочки малі, зірочки цибулиноносні, фіалка запашна, пшінка весняна, тюльпан гранітний, тюльпан бузький, тюльпан дібровний.

Екологічна стежка «Дніпровські крутосхили»

Протяжність маршруту 2 – 2,5 км, тривалість 1,5-2 години.

Місцезнаходження: Запорізька область, Василівський район, село Скельки,  урочище  «Штольні».

Короткий опис стежки: стежка проходить  по маршруту джерело «Рибацьке» –  узбережжя Каховського водосховища – джерело «Грушки» –  скелянські штольні – оглядовий майданчик.

Екологічна стежка «Сім маяків»

Протяжність маршруту 4 км, тривалість 1,5-2 години.

Місцезнаходження:  Запорізька область, Василівський район, між селом Скельки та селом Маячка в урочищі «Сім Маяків».

Короткий опис стежки:   Стежка проходить повз вапнякові печери, карстові воронки, старий дуб, джерело «Сім Маяків», узбережжя Каховського водосховища.

Екологічна стежка «Маячанські байраки»

Протяжність маршруту 3 км, тривалість 1,5-2 години.

Місцезнаходження: Запорізька область Василівський район між селом Скельки та селом Маячка в урочищі «Сім Маяків».

Короткий опис стежки:   Стежка проходить повз Каховське водосховище; джерело «Сім Маяків»; карстові воронки, вапнякові печери; Маячанський ставок та рекреаційний пункт «Маяк».

Туристичні маршрути Парку:

Туристичний маршрут «Дно Понтійського моря»

Протяжність маршруту 1,5 км, тривалість 1-1,5 години.

Місцезнаходження: Запорізька область, Василівський район, місто Дніпрорудне урочище «Великий Луг».

Короткий опис маршруту: Нитка маршруту: краєзнавчий музей м. Дніпрорудного – пам’ятник загиблим солдатам – яр – узбережжя Каховського водосховища – ґрунтовий виступ.

Туристичний маршрут «Парк Дружба»

Протяжність маршруту 2-2,5 км, тривалість 1,5-2 години.

Місцезнаходження:  Запорізька область, Василівський район, місто Дніпрорудне.

Короткий опис маршруту:   Маршрут проходить по алеях парку «Дружба». Кожна алея має свою назву. Є такі алеї: кленова, тополина, березова, яблунева, катальпова, тобто які дерева ростуть вздовж доріжки так і назвали алею.

Туристичний маршрут «Скелянські штольні»

Протяжність маршруту 2 км, тривалість 1,5-2 години.

Місцезнаходження:  Запорізька область,  Василівський район, село Скельки, урочище «Штольні»

Короткий опис маршруту: Маршрут починається з оглядового майданчику, спускається до великої штольні, далі проходить по другій заплавній терасі, виходить на узбережжя Каховського водосховища, а далі повертає до джерела «Козацьке».

Туристичний маршрут «Крутосхили Каховського водосховища»

Протяжність маршруту 2 км, тривалість 2 години.

Місцезнаходження: Запорізька область, Василівський район, село Скельки, урочище «Штольні».

Короткий опис маршруту: Маршрут проходить повз оглядовий майданчик, узбережжя Каховського водосховища, мис Грушки, джерело «Козацьке».

Туристичний маршрут «Шляхом пращурів»

Протяжність маршруту 2,2 км, тривалість 1,5-2 години.

Місцезнаходження:  Запорізька область, Василівський район, село Скельки, урочище «Штольні».

Короткий опис маршруту:   Маршрут проходить повз курганний могильник, науково-дослідний розсадник НПП «Великий Луг», козацькі поховання, унікальні природні комплекси крутосхилів Каховського водосховища, джерело «Грушки».

Велосипедний маршрут

Загальна протяжність маршруту: 20 км.

Місцезнаходження:  Запорізька область, Василівський район, від міста Дніпрорудне до села Скельки.

Короткий опис маршруту: Маршрут проходить по території рекреаційної зони НПП «Великий Луг» і йде повз вапнякові печери, карстові воронки, джерело «Сім маяків», джерело «Рибацьке», джерело «Козацьке»,  джерело «Іванове» козачі поховання, яружно-балочну систему рельєфу, чудові краєвиди заплавних терас та узбережжя Каховського водосховища.

Рекреаційний пункт «Маяк»

На території Маячанської балки на березі мальовничого ставка створений та облаштований рекреаційний пункт «Маяк», де відвідувачі можуть зупинитися, відпочити та помилуватися краєвидами природи Великого Лугу.

Тут встановлені довгі столи з лавками під навісом для великих компаній, маленькі столики з лавками для тих хто хоче усамітнитись; облаштовані місця для розведення вогню та автостоянка, встановлений туалет. Для маленьких відвідувачів встановлена гойдалка.

Четвер, 10 Серпня 2017 10:59

Переглядів: 10570

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області