ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 441752 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14474 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13851 разів

Освіта

Переглядів: 12442 разів

Верхньокриничанська сільська радаВерхньокриничанський сільський голова – Яворський Сергій Веніамінович

 

 Верхньокриничанська сільська рада утворена у 1992 році, розташована за адресою: 71622, с. Верхня Криниця Василівського району Запорізької області, вул. Калинова, 174, телефон (факс) 0617551516, e-mail: w.k.silrada@ukr.net

До сільської ради входить один населений пункт – село Верхня Криниця , площа якого – 205 га, площа території сільської ради 2515 га.

Кількість населення станом на 01.01.2019 року – 1491 чоловік, дворів – 725, у тому числі 568 домогосподарств з реєстрацією місця проживання, 10 вулиць, 1 провулок.

Село Верхня Криниця, розташоване за 5 км від районного центру та за 45 км від обласного центру. Має платформу «Попове» на залізничній лінії «Південна Укрзалізниця».

День села святкується 26 жовтня.

На території Верхньої Криниці знаходяться поштове відділення, АТС, сільська бібліотека, сільський клуб, православні церкви Московського та Київського патріархату, споживче товариство «Криниця», магазин-кафе «Криниця», кафе «Вікторія».

Торгівлю продуктами харчування та промисловими товарами забезпечують приватні підприємці - ПП Чабан Л.В., ПП Смірнова Л.М., ПП Оберемська Л.Ю., ПП Соколова К.Д., ПП Дзюба Р.О.

На сьогодні в селі Верхня Криниця є загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, у якій навчається 85 учнів та працює 21 вчитель. Школа працює за освітньою програмою «Громадсько активна школа».

Також є амбулаторія загальної практики сімейної медицини на 2 ліжкомісця, в якій працює сімейний лікар та 2 медсестри, яка обладнана сучасним кардіографом, глюкометром, сухожаровою шафою, оглядовим гінекологічним кріслом.

15 грудня 2011 року у с. Верхня Криниця розпочав роботу дитячий садок «Пролісок», який розрахований на 1 різновікову групу (24 дитини) з денним перебуванням дітей (від 3-х до 6-ти років). Зміст навчально-виховного процесу у «Проліску» визначається Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні та здійснюється за державною базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», затвердженої наказом Міністерства освіти та науки України від 29.01.2009 року за № 41, додатковою освітньою програмою «Дитина в дошкільні роки», рекомендованої листом Міністерства освіти та науки України від 08.12.2010 року за № 1/11-11178, програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», затвердженою МОНУ (наказ від 23.11.2010 за №1111) та іншими парціальними програмами, рекомендованими МОН молоді та спорту України.

Історія села Верхня Криниця починається з початку ХІХ століття. Коли переселенці-хлібороби в пошуках родючої землі зупинилися біля нижньої та верхньої криниць на території сучасної Верхньокриничанської сільради. Та вода з нижньої криниці не годилася для приготування пухкого хлібу та побутових потреб на відміну від води з верхньої криниці. Так з часом хлібороби з нижньої криниці піднялися до верхньої, де і продовжували вдосконалювати свою хлібопекарську майстерність. А своє об’єднане поселення , яке збільшувалося від року до року, у середині ХІХ століття (вважаємо 1850 рік) почали називати Верхньою Криницею на знак вдячності криниці, з якої брали добру воду, а себе – верхньокриничанськими хліборобами. Бо вже у 1875 році, як зазначається у «Історії міст і сіл Української СРР» (с. 235), поселення на станції Попове було великим поставником хліба. З часом станція стала перевалочним пунктом, на якому з’явилася заготівельна контора, де зберігалися овочі, фрукти, зернові та ін. А верхньокриничанці розвивалися та стали вже плести кошики, корзини та навіть меблі.

За часів радянської влади на території Верхньої Криниці функціонували два колгоспи «Мопр» та «Шлях Ілліча», які мали добре технічне оснащення, та займалися вирощуванням великої рогатої худоби, свиней, овець, коней та великого асортименту рослинництва. Так силами колгоспів побудована нова школа та сільський клуб з величезним залом та сценою.

У роки Великої Вітчизняної війни на території села пройшли жорстокі бої за визволення, на пам'ять про які у сільському парку зведена братська могила та скульптура невідомому солдату.

Великого значення набуло для розвитку села створення Каховського водосховища у 1954 році, завдяки якому розвинулося рибне господарство, а жителі Верхньої Криниці освоїли нове ремесло – риболовлю.

Отож, завдяки залізниці та близькому розташуванню до районного і обласного центрів село швидко розвивалося, збільшувалася чисельність населення, зростала культура його мешканців, які поступово перекваліфіковувалися на робітничі професії та працювали на промислових підприємствах міст Василівка та Запоріжжя.

На сьогодні переважна більшість працездатного населення зайнята саме у цих містах, де і навчається молодь.

Склад працівників сільської ради:

Олійник Галина Миколаївна – секретар

Сирота Микола Володимирович – головний бухгалтер

Погребняк Ірина Василівна – начальник військово-облікового столу

Коротаєва Людмила Володимирівна - касир

Контактна інформація:

Секретар: Олійник Галина Миколаївна, телефон (факс) 0617551516, w.k.silrada@ukr.net

Список депутатів сьомого скликання:

Редькіна Людмила Іванівна;

Погребняк Ігор Євгенович;

Костяний Леонід Васильович;

Шевченко Євген Миколайович;

Древай Іван Іванович ;

Чередниченко Валентина Семенівна;

Олійник Алла Іванівна;

Чабан Леся Вікторівна;

Олійник Галина Миколаївна;

Авєльцева Ольга Вікторівна;

Артемов Володимир Олексійович;

Іващенко Лариса Леонідівна;

Тітарчук Марина Василівна;

Погребняк Ірина Василівна.

 

Середа, 17 Серпня 2011 08:09

Переглядів: 2824


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області