ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Січень 2022 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

«ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ»

 

У травні 2006 року громадськість відзначила 200-літній ювілей Свято-Миколаївського храму, що належить до Свято-Успенського жіночого монастиря у селі Приморському. Храм є історичною, духовною пам’яткою не лише нашого району, але й всього Запорізького краю.

Монастир в селі Приморському був заснований в 1994 році з благословення архієпископа Запорізького і Мелітопольского Василія (Злотолинського).

Цікавою є історія села і храму. Ці землі раніше належали царській родині. Імператриця Катерина ІІ дарувала їх у власність графам Скавронським. Від них маєток перейшов до графа Літта. Катерина Літта, за історичним свідченнями, брала участь у будівництві храму, що зараз є монастирським.

Поселення тут було засноване близько 1750 року козаками і збіглими кріпаками. За всіма історичними даними спорудження храму було розпочато наприкінці ХVІІІ століття і завершене у 1806 році. У Запорізькому обласному архіві згадується про діючий (1811 рік) храм в селі Цар Кут – так офіційно називалося село Приморське до 1964 року.

Складна історія храму після 1917 року: в 60-тіроки храм був остаточно закритий, дзвони скинуті, купол і дзвіниця зруйновані. Приміщення храму намагалися використати під клуб, потім воно було пристосоване під складські приміщення.

Відроджуючи духовність, віруючі села почали добиватися відкриття храму. Храм святителя Миколи Чудотворця – другий за значущістю з тих, що збереглися в області, - став діючим у 1986 році.

Цікавою віхою в історії храму є те, що в ньому служив св. Праведний Іоанн Кронштадтський, і, за повір’ям,одне із облачень, що зберігаються в храмі, належало йому. Головна святиня монастиря – ковчежець з рештками святих мощів, який знаходиться в Свято-Микольському храмі. У ньому почивають нетлінні мощі 50-ти Святих Угодників Божих.

Друга святиня – ікона Сходження Святого Духа на Апостолів в день П”ятидесятниці. Мистецтвознавці датують її серединою ХVII століття.

Побудували триповерховий готель для паломників, покращили корпуси, матеріальну базу. Чернички щодня читають Закон Божий, ходять до храму Святого Миколая Чудотворця, що при монастирі, і пораються по господарству. Результати своєї праці в монастирі спрямовують на благодійність. В одному із корпусів є зала, де частують обідами бідних і голодних. Очолює Свято-Успенський жіночий монастир, ігуменя Зінаїда (в миру Діана Петрівна Маслєннікова).

 

 

Понеділок, 04 Березня 2013 18:15

Переглядів: 5874

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області