ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410974 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13826 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13200 разів

Освіта

Переглядів: 11941 разів

Володимир Бандуров зустрівся з аграріями та підприємцями на території Степногірської селищної ради

Згідно плану роботи у своєму окрузі, народний депутат Володимир Бандуров за участі голови райдержадміністрації Валерія Кошеленко 11 червня відвідав селище Степногірськ.

Пріоритетним напрямком в роботі народного депутата, разом із законодавчою творчістю, є виконання наказів своїх виборців, вирішення різноманітних соціально-економічних питань життя людей на території округу. Саме цим питанням, під час спілкування з учасниками зустрічей, присвятив основну увагу народний депутат. Серед інших,  ще одну зустріч провів Володимир Бандуров з місцевими аграріями та підприємцями. У Василівському районі працює всього 146 сільгосппідприємств, на території Степногірської селищної ради кількість їх становить 20, працює 13 магазинів і змішаний ринок приватних підприємців. Серед них найбільш відомі: СВК «Перемога» (В.Грищук), ФГ «Скіф» (В.Кудін), ФГ“Злагода СІ” (С.Арістов), ФГ«Ітог» (В.Карпенко), ФГ«Орбіта» (В.Сергієнко), ФГ«Стас» (С.Лисак), директори магазинів (В.Ліщук,В.Гринь, Д.Баранов, С.Зозуля, О.Суліна)), змішаного ринку (Тімцев Я.О.) та інші.

Представників місцевого підприємництва цікавили питання розвитку економічних реформ, державної цінової політики, податкових зборів та ПДВ. На всі питання, що стосуються інтересів малого і середнього підприємництва Володимир Бандуров надав роз’яснення та вичерпні відповіді.

Головним питанням, яке поставили фермери перед депутатом, було питання щодо землі. Чого чекати аграріям, якщо буде знято мораторій на продаж землі, який наразі діє в Україні? Чи не скуплять землю великі агрохолдинги? Чи буде у селян можливість вільно працювати на власній землі?

Володимир Бандуров висловив свою думку щодо питань, які турбують аграріїв. Значна частка земель сільськогосподарського призначення знаходиться у державній власності, інша – належить людям, які володіють земельним паєм та здають його у оренду фермерським господарствам. Люди бояться ринку землі, і це правда, зазначив депутат. Оскільки вони живуть у селах в основному завдяки паям. Це – гарантія їх доходу, адже за п’ять останніх років рентна плата за паї зросла.

– В той же час, – додав Володимир Бандуров, – мораторій на землю стримує приплив інвестицій в аграрний сектор. В умовах неповноцінного обігу землі важче залучити великий капітал у розвиток галузі. Але, на мою думку, доки в Україні, в її економіці не наступить стабільність, знімати мораторій на продаж землі передчасно. Це може спричинити скупку значних земельних площ фінансово-промисловими групами і олігархами. Тож замість розвитку села це призведе до обезземелення людей, у них не буде за що годувати сім’ї. Цього не можна допустити!

Окрім того, вважає депутат, необхідно надавати державну підтримку не великим агрохолдингам, а малим та середнім фермерським господарствам. Добитися запровадження прозорого оподаткування аграрного сектору, коли податки сплачуються з одного гектара ріллі з урахуванням природно-кліматичних умов. А саме наш регіон знаходиться у зоні ризикованого землеробства.

Тобто, спочатку необхідно створити умови як для інвесторів, так і для людей, які працюють на землі, а вже потім думати про ринок землі. Інвестор повинен отримати якісний інструмент інвестування, а селянин-господар не повинен втратити можливість розпоряджатися своєю землею. Повинні бути державні гарантії, діалог між тими, хто працює на землі, і тими, хто має намір інвестувати.

Окремо зупинився депутат на створенні належної інфраструктури на селі. Якщо сільська молодь не буде забезпечена гідними умовами праці, гідною заробітною платою і комфортними умовами проживання, ми можемо втратити найбільш розвинену в Україні галузь. 

 

Середа, 12 Червня 2019 14:19

Переглядів: 1097


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області