ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 441580 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14464 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13834 разів

Освіта

Переглядів: 12438 разів

Влада на місцях має забезпечити належні умови голосування для осіб з інвалідністю

Під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засідання обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. У засіданні  взяли участь начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, голова громадської організації інвалідів «Запорізький обласний конгрес інвалідів», представник Національної асамблеї інвалідів України у Запорізькій області Валентина Кононенко, голови районних державних адміністрацій, представники громадянської мережі ОПОРА.

Учасники заходу обговорили  заходи,  спрямовані запобіганню виникнення проблем для осіб з інвалідністю під час позачергових виборів до Верховної Ради України.

- Ми маємо розглянути актуальні питання щодо стану забезпечення доступності осіб з інвалідністю на виборчих дільницях під час виборів народних депутатів України, які призначені на 21 липня. Ми всі розуміємо, що наразі для осіб з інвалідністю немає окремих дільниць для голосування, на яку людині з будь-яким порушенням було би зручно дістатися та проголосувати. Українці голосують у звичайних школах, будинках культури тощо. Тому забезпечення бодай мінімального безбар’єрного доступу є обов’язком органів місцевого самоврядування. Нещодавно ми були залучені до організації проведення виборів президента України, тому знаємо всі недоліки та з якими складнощами доводилось стикатися. Органи місцевої влади мають створити умови, щоб люди з вадами здоров’я та люди з інвалідністю могли взяти участь у  голосуванні, - зазначила Зінаїда Бойко.

За інформацією представників громадянської мережі ОПОРА, досить поширена практика розміщення виборчих дільниць на других поверхах будівель, що робить їх недоступними не тільки для людей з інвалідністю, а й інших категорій громадян, серед яких також мами з дитячими візочками чи люди похилого віку.

За повідомленням громадської організації інвалідів «Запорізький обласний конгрес інвалідів», серед опитаних людей з інвалідністю майже 80%  бажають голосувати не вдома за місцем проживання, а на виборчих дільницях. Проте виникає проблемна ситуація, коли людина з інвалідністю не може вийти з квартири багатоповерхового будинку, скористатися громадським транспортом та дістатися до виборчої дільниці.

- Органи місцевого самоврядування мають забезпечити доступність не тільки в приміщеннях для голосування, а й на всьому шляху слідування від місця проживання до виборчих дільниць. Люди з інвалідністю мають право самостійно обирати, чи голосувати за місцем проживання, чи безпосередньо на виборчій дільниці, - наголосила, підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Середа, 05 Червня 2019 10:06

Переглядів: 246


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області