ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Квітень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 318291 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 11909 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 10752 разів

Освіта

Переглядів: 10483 разів

У Запоріжжі пройшла регіональна конференція «Євроінтеграція: сила можливостей»

Українська економіка багато років була орієнтована на один ринок -  ринок Російської Федерації. Європейська інтеграція дає шанс українським товарам отримати знак якості, який не лише дозволить стати повноцінним учасником ринку ЄС, а й відкриє шлях до інших світових ринків. Про це під час регіональної конференції «Євроінтеграція: сила можливостей» у Запоріжжі заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Учасниками конференції стали голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, голови районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад області, а також керівники організацій та установ регіону, які займаються впровадженням європейських стандартів у різні сектори суспільного життя країни.

- В кожному регіоні України є багато прикладів того, як євроінтеграція справді діє. Євроінтеграційні процеси активно розвиваються і в Запорізькому регіоні. Зокрема, область демонструє зростання експорту до країн ЄС - його обсяг збільшився торік на 3,8%. Також країни Європейського Союзу є лідерами серед інвесторів Запорізького регіону. Це, зокрема, Нідерланди, Естонія, Словаччина, Швеція та Кіпр, - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. - Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в область  склав понад 900 млн дол. США, з них майже 700 млн дол. США - з країн Європейського Союзу (77,3%).

Вона підкреслила, що індекс промислової продукції області за минулий рік склав понад 103%. Позитивну динаміку мають майже усі провідні галузі промисловості, зокрема, текстильне виробництво, виробництво одягу та шкіряних виробів. Одне з провідних місць посіла деревообробна промисловість. За підсумками 2018 року обсяг реалізованої промислової продукції склав понад 211 млрд грн. Це на 23,5 млрд грн. більше, ніж у 2017 році. В області також активно розвивається інфраструктура, триває ремонт та прокладання автомобільних доріг. 

- Це ті речі, які свідчать про економічний розвиток регіону, незважаючи на те, що переорієнтація великих промислових підприємств з традиційних ринків може відбуватися дещо повільно і вимагає більше зусиль, - вважає представниця Уряду.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також подякувала Запорізькій торгово-промисловій палаті, яка за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та ініціативи EU4Business сприяє підвищенню конкурентоспроможності та рентабельності малого та середнього бізнесу у регіоні шляхом надання консультацій та зміцнення потенціалу. Вона повідомила, що на центральному рівні, у Києві, розпочав роботу Офіс розвитку малого і середнього підприємництва - нова структура, яка фінансується ЄС, покликана допомагати бізнесу. Офіс спільно з Мінекономрозвитку працює над реалізацією пріоритетних напрямів, передбачених урядовою Стратегією розвитку малого і середнього підприємництва на період до 2020 року.

- У підсумку це має дати позитивний акумулятивний ефект, коли різні стратегічні документи поєднуються з використанням конкретних інструментів для допомоги малому та середньому бізнесу, - вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Своєю чергою голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль зауважив, що Запорізька область вкотре підтвердила статус регіону, який формує експортний потенціал України. Наразі вона посідає четверте місце за обсягами експорту товарів (7,1%).

За словами голови ОДА, найбільші обсяги експорту запорізьких товарів припадали на такі країни ЄС, як Італія (15,1% від загальних обсягів до країн ЄС), Польща (12,9%), Німеччина (11,1%), Греція (10,7%) та Болгарія (8,3%). «Переконаний, ця позитивна тенденція продовжиться і надалі», - впевнений очільник ОДА.

В той же час Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на те, що європейська інтеграція – це не лише розвиток бізнесу і промисловості. Це також широкі можливості для розвитку української молоді та викладачів, які реалізуються через такі навчальні програми ЄС як “Еразмус+”, eTwinning Plus, “Горизонт-2020”, тощо. “Всі ці програми дозволяють набути досвіду в тій чи іншій галузі та показують нашим громадянам, як система працює у різних країнах ЄС”,  - підкреслила вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що жодна інша країна, яка мала Угоду про асоціацію з ЄС, не пройшла такого тяжкого і тернистого шляху після підписання документу, як це довелося зробити Україні. «Я точно розглядаю цю угоду як реальну дорожню карту реформ в Україні, індикатор змін, які відкриють Україні шлях до  вступу в ЄС», - наголосила Віце-прем'єр-міністр.

Вона підкреслила, що успішна імплементація Угоди забезпечить впровадження в наше законодавство понад 80% актів права ЄС, що зробить нашу країну сумісною з Євросоюзом, забезпечивши європейські стандарти в усіх сферах нашого життя. Водночас, за її словами, європейська інтеграція сьогодні це велика відповідальність і влади, і суспільства, і медіа, і бізнесу. Тому кожному важливо зрозуміти, що Угода потрібна саме Україні, а не комусь іншому. 

- Ми впроваджуємо європейські цінності для кожного громадянина нашої країни. Нам треба досягти європейського рівня розвитку, а питання вступу вирішиться за результатами нашої домашньої роботи. Тому тут питання треба ставити по-іншому: що ми робимо для того, аби в ЄС не було аргументів проти нашого вступу, - вважає Віце-прем'єр-міністр. 

Вона зауважила, що на даному етапі євроінтеграція – це не зовнішня політика, а велика, кропітка робота у різних секторах внутрішньої політики. Мова йде і про створення і роботу об'єднаних територіальних громад, ЦНАПів, про вищі вимоги до якості і безпечності продуктів, екологію, національну систему донорської крові, безпечні перевезення тощо.

- Ця система роботи довела свою ефективність у багатьох країнах світу. І якщо ми хочемо реалізувати в Україні свої можливості, то питань про впровадження цих стандартів життя не має виникати. Розуміючи потребу українців до змін, ми започаткували інформаційну кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей», в якій показуємо людям реальні можливості, які вони вже мають чи скоро матимуть від виконання Угоди, - підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

В публічній дискусії «Міфи та факти євроінтеграції: де знайти можливості?» у Запоріжжі також взяли участь представник Ukrainelnvest у Східній Україні Олексій Іванченко; комерційний директор ТДВ «Запорізький хлібокомбінат №1» («Хлібодар») Сергій Смірнов; директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області Володимир Степаненко; виконавчий директор НУО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко; член Координаційної ради Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, Голова Федерації профспілок малого та середнього підприємництва України В'ячеслав Рой; керівник команди проекту «Громадська синергія» Зоряна Міщук та координатор проектів Erasmus+ Запорізького національного університету Олена Тупахіна.

 

Довідково:

Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» – роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України.

Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Громадської спілки «Фонд підтримки реформ в Україні» та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) в межах проекту «Підвищення обізнаності про вплив Угоди про Асоціацію з ЄС» та Проекту ЄС Association4U. Детальніше – за посиланням

Регіональна конференція в Запоріжжі  відбулася за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження». Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні. Досягаємо цього через активізацію двох євроінтеграційних громадських платформ, які разом об’єднують близько 350 неурядових українських організацій: Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від української сторони до Платформи входять 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 120 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом фонд інвестував 185 млн доларів США у 129 компаній із приблизно 27 000 працівників та зробив можливим залучення 1,8 млрд доларів в компанії України та Молдови.

З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму 35 млн дол., основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.

 

За матеріалами Урядового порталу та офіційного веб-сайту облдержадміністрації

 

 

Середа, 10 Квітня 2019 09:09

Переглядів: 44


Поділитися:

ПРО ГОЛОВНЕ

Звіт начальника поліції Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області.rar

Схема формування екологічної мережі Василівського району.doc

ЗаяваПро_стратегічну_екологічну_оцінку.doc

полігон ТПВ ZAP-DP 1.pdf

3 Детальний план полігону Model (1).pdf

До уваги зміни в земельному законодавстві.doc

До уваги педагогічних працівників спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.docx

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24.05.2018№178.doc

Про новий механізм отримання технічних засобів реабілітації.doc

План графік ПТЛ на І півріччя 2018.doc

Вшанування Героїв України

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

Про професійну реабілітацію інвалідів (Інвалідів АТО)

Інформація для мешканців району про оповіщення НС

Процес відведення державних сільгоспземель має стати комфортним і зрозумілим для кожного громадянина

Інформація для громадян України, які приїздять до Василівського району з АР Крим, м_Севастополь, Луганської та Донецької обл

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

Декларація нова

ЗРАЗОК заповнення заяви та декларації на субсидію

Путівки в санаторій для учасників АТО

Про роботу КЗ «Запорізький обласний центр соціально психологічної допомоги» Запорізької обласної ради.doc

Чого чекати від громад

Рахунки благодійних внесків для внутрішньо переміщеніх осіб

Про зміни до порядку надання субсидії з травня 2017.doc

Інструкція заповнення заяви і декларації

РОЗПОРЯДЖЕННЯ по СПОСТЕРЕЖНІЙ КОМІСІЇ.rtf

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯпри ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Усадьба Попова
Відкритий Уряд
Кращий державний службовець
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Управління житлово-комунального
 господарства Запорізької облдержадміністрації
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області