ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Червень 2019 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23 30

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 334075 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 12193 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 11170 разів

Освіта

Переглядів: 10670 разів

SТЕМ–марафон на базі Дніпрорудненської гімназії «Софія»

4 квітня на базі Дніпрорудненської гімназії «Софія» відбулося проведення SТЕМ–марафону в рамках ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Розвиток сучасної природничо-математичної освіти: реалії, проблеми якості, інновації».

У заході взяли участь науковці та освітяни з різних навчальних закладів країни.

З вітальним словом до учасників марафону звернулись заступник голови райдержадміністрації Василь Зайцев, директор гімназії, заслужений вчитель України Валентина Пилипенко, начальник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОіН України Олена Патрикєєва, в.о. ректора Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти А.В.Казачук та інші почесні гості.

STEM – нова філософська складова освіти, яка дозволяє підготувати фахівців майбутнього, здатних креативно мислити і створювати власні інновації. У розвинених країнах світу STEM-освіту вважають одним з інструментів досягнення цієї мети. Словом, це початок переходу від традиційної системи навчання до Нової української школи.

Побудова освітнього процесу на основі STEM-підходу передбачає інтеграцію навчальних дисциплін і окремих дидактичних елементів, що дозволяє комплексно формувати ключові компетентності, уміння працювати в команді, готовність до розв’язання складних практичних проблем, сприяє розвитку організаційних здібностей, критичного мислення, здатності до ефективної взаємодії суб’єктів навчання.

У процесі проведення марафону учасники мали змогу побачити фрагменти уроків, курсів за вибором, спецкурсів, захистів науково-дослідницьких робіт учнями-членами МАН, занять гуртків, презентацій моделей робототехніки та простих інженерних проектів.

 Як навчання учнів освітнього закладу починається з подиву, так і відвідування учасниками марафону практичних заходів розпочалося з подиву від презентації робіт наукової конференції учнів 4-х класів «Дитинство обирає науку».

Учні 3–4 класів Анастасія Тищенко та Тимофій Шепель своїми науковими розробками «Таємниці таблиці множення» й «Надзвичайний світ електроніки» довели, що проектну діяльність школярів доцільно починати з початкової ланки.

Не менше подиву та задоволення викликало заняття курсу за вибором «Розвивальна економіка» з формування первинної економічної культури та грамотності.

Центральне місце у SТЕМ–навчанні займає цариця наук Математика. Вчителі математики надають перевагу практичній направленості уроків, реалізують разом з учнями короткострокові інженерні проекти, проводять науково-дослідницьку роботу, залучають здібних та обдарованих учнів до роботи в Літній школі.

Під час проведення марафону до уваги учасників були представлені також фрагменти уроків з геометрії «У світі трикутників», «Коло і круг», фрагмент підготовки науково-дослідницької роботи МАН «Код імені твого. Правильні багатокутники в українському національному орнаменті» тощо.

Однією з форм роботи зі школярами є проведення Тижня науки, коли учні 10-11 класів публічно захищають науково-дослідницькі роботи з профільних предметів. Учасники конференції мали змогу побачити і почути фрагмент такого захисту учнями 11-го класу інформаційно-технологічного профілю з теми «Гімназія – простір можливостей».

Завершився SТЕМ–марафон презентацією моделей робототехніки, створених учнями закладу під керівництвом вчителів інформатики та технічної праці.

Впровадження SТЕМ-освіти сприяє модернізації педагогічної, методичної, практичної підготовки та професійного росту вчителів. Майбутнє – за технологіями, а майбутнє технологій – за вчителями нового формату, які можуть повести учнів за собою та розширити їх світогляд не лише в рамках програми, а й поза нею.

 

Відділ внутрішньої політики апарату РДА

 

Понеділок, 08 Квітня 2019 17:36

Переглядів: 103


Поділитися: