ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410559 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13817 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13188 разів

Освіта

Переглядів: 11930 разів

Більше ресурсів – більше можливостей

Україна – країна з величезним потенціалом. Ми маємо одне з найвигідніших географічних положень, розвинену промислову інфраструктуру, багаті природні ресурси, та головне наше надбання – освічені та працьовиті люди.

Впродовж незалежності нашої держави представники влади постійно говорили про збільшення фінансової самостійності регіонів і зростання соціально-економічних благ. Та лише за останні три роки, за часів президентства Петра Порошенка, були зроблені реальні кроки в цьому напрямку.

Йдеться, насамперед, про створення об’єднаних територіальних громад, проведення децентралізації влади та здійснення фінансової й управлінської автономії населених пунктів.

За період з 2015 року в Україні вже сформовано 865 об’єднаних територіальних громад, в яких проживає понад 8 мільйонів українців. Значніпозитивні зрушення від цієї реформи вже відчули мешканці кожного населеного пункту, що пішли шляхом децентралізації.

У Василівському районі перша об’єднана територіальна громада була створена наприкінці 2017 року шляхом об’єднання Підгірненської та Широківської сільських рад в Підгірненську об’єднану територіальну громаду.

Сьогодні на території громади знаходиться 9 населених пунктів. Населення Підгірненської ОТГ – 2513 чоловік, загальна площа території становить 19032 га. На території ОТГ функціонує 3 загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ступенів, 2 будинки культури, 3 бібліотеки та 5 ФАПів.

Голова громади Соколовський Анатолій Миколайович, не з чуток знає про місцеве самоврядування, бо вже вчетверте обраний сільським головою, раніше – Широківської сільської ради, тепер – об’єднаної територіальної громади.

- Анатолію Миколайовичу, розкажіть, які ж принципові відмінності між звичайною сільською радою та ОТГ?

Перш за все, реформа місцевого самоврядування та створення об’єднаних територіальних громад – це шанс для місцевих мешканців нарешті стати повноправними господарями не тільки у своєму домі, а й у рідному селі чи місті. Територіальній громаді залишається значна частина податків, надається пряма субвенція з держбюджету для вирішення актуальних проблем на території. Незважаючи на нелегкі часи у країні, держава підтримує об’єднані громади та надає їм усіляку допомогу.

Розмови про надання регіонам більших повноважень велись практично усіма президентами України, але ніхто не наважувався довірити територіям право розпоряджатися власними коштами та іншими важливими ресурсами. Лише під час керування Президента Петра Порошенка в Україні  розпочалися конкретні дії.

Як результат, в рази зросли власні доходи місцевих бюджетів, змінилось саме ставлення керівників виконавчої влади та місцевого самоврядування до розвитку територій. Якщо бюджет Широківської сільської ради до об’єднання складав 2 млн. 200 тис. грн., а Підгірненської – 6 млн. 700 тис. грн, то бюджет об’єднаної територіальної громади на 2019 рік склав 23,5 млн. грн. Це достатньо високийпоказник стабільного зросту й розвитку.

Головне гасло реформи децентралізації влади: «Тільки на місцях можна визначити, скільки потрібно місць у школах, дитячих садках, скільки – шкільних автобусів чи лікарських закладів. Тільки на місцях можна визначитись, якою має бути система теплопостачання і що потрібно в ній міняти, аби здешевлювати відповідні послуги».

- Які зміни відбулись у Підгірненській ОТГ протягом минулого року?

- У 2018 році за ініціативи нинішнього Президента, з метою реалізації нової медичної реформи, у селіШироке розпочато будівництво нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Це покращить якість надання медичної допомоги для місцевих мешканців та створить належні умови для організації невідкладної медичної допомоги.

Крім того, у поточному році за рахунок співфінансування у громади з’явився власний шкільний автобус для підвозу дітей. Новенький та якісний, він щодня доставляє до шкіл громади 138 учнів та 24 вчителів. За сприяння районної державної адміністрації проведено масштабну роботу з відновлення водопостачання на території села Підгірне. Ми реанімували стару свердловину, яка була в експлуатації ще у 80-х роках минулого століття. Завдяки цій роботі 720 місцевих жителів почали отримувати воду з нової мережі.

Проведено капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення Широківської загальноосвітньої школи, а також, здійснено реконструкцію системи опалення закладу. Здійснено поточний ремонт і Долинської ЗОШ.

Оновлено дитячі майданчики на території громади, зокрема, біля будинків культури в селах Широке та Підгірне.

В селах Широке, Переможне та Долинка проведено ремонт комунальних доріг. По програмі, було виконано поточний ремонт дороги загального користування місцевого значення СО80205/Н-30/- Переможне -Тернувате.

Одним з важливих етапів роботи громади стало завершення реконструкції вуличного освітлення на території ОТГ: в селі Підгірне по вулицях Чкалова та Кравця, у Переможному по вул. Миру, у Грозовому по вул. Нахімова та в селі Широке по вул. Зарічній.

- Які основні завдання є пріоритетними у майбутньому?

- Попереду у нас – будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям у селі Підгірне, капітальний ремонт доріг та реконструкція Підгірненської ЗОШ (плануємо прибудувати спортивну залу та корпус під дошкільний навчальний заклад). Також, працюємо над розробкою генеральних планів та планів зонування населених пунктів громади.

Головний позитив полягає у тому, що починаючи від минулого року, пріоритет у реалізації ініціатив територій належить саме об’єднаним територіальним громадам. У нас не закриваються школи чи ФАПи, ми не обмежуємо себе в розвитку чи фінансуванні. Навпаки, завдяки вмілій реалізації життєвонеобхідних реформ, держава надає нам сприяння у вирішенні саме тих проблем, які для нас є найактуальнішими і найважливішими. Інвестори проявляють бажання співпрацювати, саме, з ОТГ і таке інше.

Тому, ми чекаємо у майбутньому такої ж підтримки від уряду, від Президента, від усіх гілок влади. Адже обраний нами шлях – шлях до розбудови кожного куточку України, до покращення життя кожної родини та кожного окремого громадянина. А що стосується децентралізації – це дійсно ті зміни, на які ми чекали довгі десятиліття.

 

 

Відділ внутрішньої політики апарату РДА

П'ятниця, 22 Березня 2019 08:55

Переглядів: 547


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області