ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 411321 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13839 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13220 разів

Освіта

Переглядів: 11955 разів

Віра – запорука незалежності

Віддавна Божий Храм був місцем, де люди знаходили втіху та спокій. З черговим візитом до церкви кожен міг відшукати відповіді на численні запитання, розраду у своїх переживаннях та відлуння найпотаємнішихмолитв.

За час становлення та самоусвідомлення українського суспільства людська віра проходила немалі випробування та перебувала у постійному пошуку.

З кожним днем роль віри та релігії у житті людей отримує своє нове народження та набуває нових форм. Сьогодні, саме віра стала потужною силою, яка надійно оберігає наші душі від ворога. Особливо під  час проведення бойових дій на Сході України.

Останнім часом, як серед пересічних громадян, так і на світовій арені, все голосніше лунає питання про утвердження незалежності української держави, досягнення її самостійності та свободи від будь-яких замахів на її суверенітет. Отримання автокефалії Православної Церкви України стало однією з найголовніших державних стратегій, на рівні зістворенням потужної армії, рухом до євроінтеграції, декомунізацією та «кроком геть» від країни-агресора. Саме питання церковної незалежності стало стратегічним орієнтиром на шляху до розвитку сучасної української держави.

Початок історії української церкви розпочався ще з 988 року, від дня Хрещення Київської Русі – України. З того ж часу, історію нашого народу численні рази знищували, паплюжили та переписували, але масову пам’ять народу ніхто знищити не зможе. Відразу, з отриманням Україною незалежності, питання здобуття незалежної церкви постало перед нами гостро, як ніколи.

Не беручи до уваги політичні чи ідеологічні відтінки, сьогодні церква залишається місцем, де кожен може відпочити душею, почути та залишитись почутим.

Одним з таких місць у Василівці є Свято-Покровський храм, настоятелем якого є протоієрей Роман Садовий.

Отця Романа, вже понад дванадцять років, знає, мабуть, кожен василівчанин. Благочинний Василівського округу, глибоко духовна людина, справжній патріот своєї Батьківщини та активний громадський діяч, він постійно бере участь не лише в районних, а й в загальнодержавних заходах, залюбки спілкується з підростаючим поколінням та робить величезний внесок у збагачення духовного життя наших земляків.

- Отець Роман, розкажіть будь-ласка про Свято-Покровський храм. Чим сьогодні пишаєтесь найбільше?

- З давніх давен церкву називали домом Божим. Це місце, де можна відчути себе ближчим до Господа, усвідомити підтримку, помолитися за благополуччя рідних та спокій загиблих. Свято-Покровський храм у місті Василівка – це саме таке місце. Тут ми завжди чекаємо на усіх бажаючих, при цьому не лише на свята та недільні богослужіння, а кожного дня.

Сьогодні храм знаходиться у приміщенні колишньої місцевої друкарні. Завдяки спільним зусиллям, сприяння місцевої влади, парафіян та просто небайдужих громадян нам знадобилось близько чотирьох років, аби упорядкувати будівлю, облаштувати як внутрішню частину храму, так і зовнішню. Приємно, що плідна робота завжди приносить свій врожай, наше найголовніше надбання – дяка та виняткове ставлення вірян.

Не дивлячись на значний досягнутий результат, ми не зупиняємось. Попереду – чимало роботи. В планах – відкриття при храмі недільної школи, де б усі бажаючі, від малечі до дорослих, могли б дізнаватись більше про свою віру, мали б можливість спілкуватись та пізнавати щось нове.

Наприклад, ми вже маємо досвід з проведення для дітей своєрідних майстер-класів зі святкової випічки. Надзвичайно втішно спостерігати за блискучими оченятами та крихітними ручками, які із задоволенням створюють власне маленьке чудо.

- Останні роки стали для Православної Церкви України справжнім періодом становлення та самоусвідомлення, у зв’язку з цим,  якою, на Ваш погляд, сьогодні є українська церква?

- Самостійною та незалежною. Нарешті ми з впевненістю можемо це сказати. Надання Томосу українській церкві стало другим актом проголошення незалежності держави. Автокефалія означає організаційну самостійність церкви при збереженні духовної єдності з іншими чотирнадцятьма помісними православними церквами вселенського православ’я. Це і визнання духовної зрілості країни, і її готовність підтримувати й зміцнювати християнську віру.

Насправді, Україна виборювала незалежність для своєї церкви тисячоліттями. Рух до церковної автокефалії розпочався ще від часів утвердження християнства на наших землях. Та, лише завдяки Святійшому патріарху Київської і всієї Русі-України Філарету, нинішній владі та Президенту України, нам вдалося досягти поставленої мети та створити помісну Православну церкву в Україні.

За роки незалежності нашої держави питання отримання Томосу для української церкви порушувалось декілька разів. Та лише завдяки наполегливій роботі у цьому напрямку Президента Петра Порошенка ми змогли не лише вибороти релігійну свободу від Російської імперії, а й здобули світове визнання.

6 січня 2019 року українська церква стала істинно рівною серед п’ятнадцяти православних церков світу, ця подія назавжди увійде в історію світового православ’я.

- З огляду на це, чого чекаєте від майбутнього?

- За останні п’ять років Україна взяла курс на відстоювання своїх прав, можливості самостійно обирати власну долю. Впевнений, що дотримання такого курсу є, не лише запорукою безпеки нашої держави, а й гарантією єдності українського народу, покращення якості життя і добробуту кожної родини. Сьогодні ми просто не маємо права повертати назад, треба обов’язково йти далі, до розбудови країни, до утвердження власних ідеалів та Божих помислів.

- Повертаючись до теми церковного життя, на початку цього тижня розпочався Великий піст. Яке значення він має для православного світу?

- Великий піст – це найсуворіший та найголовніший піст напередодні Світлого Христового Воскресіння. Попри це, період Великого посту – це не просто обмеження у їжі, веселощах та розвагах, це можливість стати ближчим до Бога. У цей час ми маємо приділити значну увагу своєму духовному розвитку, не лише тілесному очищенню, а й очищенню свого внутрішнього світу. Запрошую усіх прихожан відвідувати не лише недільні богослужіння, а й приходити до храму у будні дні. Наші двері для вас завжди відчинені. Щира молитва і піст во істину об’єднує нас з Богом.

 

Відділ внутрішньої політики апарату РДА

Середа, 20 Березня 2019 08:15

Переглядів: 441


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області