ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 411322 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13839 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13220 разів

Освіта

Переглядів: 11955 разів

Ставка – на якість медичних послуг

За даними Державної служби статистики України, за останні 27 років населення нашої держави скоротилось на 1/5 частини. В масштабах країни це дійсно значна цифра, яка вказує не лише на складність соціально-економічних умов, а й на системні недоліки в питаннях охорони здоров’я. Постійне недофінансування галузі призвело до занепаду вітчизняної медицини, а з рештою, і до втрати колишнього престижу професії лікаря.

Завдяки органам державної влади та новій державній політиці, протягом останніх років ситуацію вдалося зрушити з мертвої точки. Вагомим на цьому шляху стала розробка та впровадження нової медичної реформи.

Спираючись на світовий досвід, реформа медичної галузі розпочалась зі змін на первинному рівні. Починаючи від 2017 року, первинна медико-санітарна допомога почала працювати за новими правилами.

Згідно норм чинного законодавства, первинна медична допомога передбачає надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, здійснення профілактичних заходів, санітарної просвіти населення, а також направлення пацієнтів на отримання вторинної (спеціалізованої) або високоспеціалізованої медичної допомоги.

У Василівському районі медичне забезпечення на первинному рівні реалізується Центром первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входять амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, медичні пункти та медичні кабінети. Медична допомога на первинному рівні надається переважно сімейними лікарями або дільничними терапевтами і педіатрами.

Саме сімейна медицина стала основою вдосконалення всебічної медичної допомоги, можливістю наближення її до кожної родини.

За словами головного лікаря Василівського центру ПМСД Тараса Тищенка, в рамках реалізації нової медичної реформи змінився і алгоритм роботи закладів охорони здоров’я, і модель фінансування галузі.

Тарасе Михайловичу, розкажіть про розвиток первинної медико-санітарної допомоги на території району.

– На сьогодні, на території функціонує 10 амбулаторій, 21 ФАП і ФП, в яких працюють 38 сімейних лікарів. Ми постійно працюємо над оснащенням мережі та укомплектуванням її кваліфікованими кадрами. Це найбільш наближена до населення ланка меддопомоги. Спираючись на власний досвід, заклади первинної ланки надають майже 90% необхідної медичної допомоги. До 30% українців розпочинають і закінчують своє лікування на первинному рівні. Саме тому, така медична допомога повинна бути доступною та відповідно простою. Основне гасло нової медичної реформи: «Гроші йдуть за пацієнтом». Це означає, що держава відтепер виділяє кошти на лікування конкретних людей, а не на утримання ліжкових місць. Тому важливим стало укладення декларацій про вибір лікаря. Від цього залежить і його заробітна плата, і якість отримання медичних послуг. Наразі 74% мешканців району вже обрали свого сімейного лікаря. Ми продовжуємо працювати у цьому напрямку.

Чому сімейна медицина – це зручно?

– Сімейна лікувальна практика орієнтована на допомогу всій родині з урахуванням особливостей фізичного та психологічного розвитку кожного члена сім’ї. Це кваліфікована діагностична, лікувально-реабілітаційна швидка медична допомога як в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу, так і вдома. Першочергове завдання сімейної медицини – зробити медичну допомогу наближеною до кожного, як у містах, так і у сільській місцевості. Сімейний лікар опікується здоров’ям усіх членів сім’ї протягом їхнього життя та несе відповідальність за стан їх здоров’я. Основне тактичне завдання сімейної медицини – зменшення необхідності у викликах «швидкої», загальне зниження рівня захворюваності, а також зниження материнської та дитячої смертності.

Які ж основні зміни в галузі вже стали показниками якісної трансформації системи охорони здоров’я на первинному рівні?

– Змінився загальний підхід до роботи. Змінилися джерела фінансування. За останні роки, спільно з органами влади, вдалося досягти суттєвого прогресу щодо експлуатації медичних закладів первинної ланки. Протягом 2017-2018 років, за рахунок районного та місцевих бюджетів здійснено капітальний ремонт амбулаторій загальної практики сімейної медицини в містах Василівка та Дніпрорудне. Завдяки сприянню Європейського банку реконструкції та розвитку, їх облаштовано новим медичним обладнанням та меблями. В рамках спільного з Європейським інвестиційним банком проекту "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України" прийнято рішення про капітальний ремонт Балківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини на суму близько 9 млн. грн.

Говорячи про амбулаторії, варто відзначити, що за ініціативи Президента України, у 2018 році розпочалось будівництво зовсім нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах Приморське, Кам'янське та Широке на загальну суму понад 13 млн. грн.

Це дозволить покращити якість надання медичної допомоги й діагностику захворювань мешканців та створить належні умови для організації невідкладної допомоги.

Чого чекаєте від майбутнього?

– На порозі змін ми намагаємось підвищити якість надання найпростіших медичних послуг, плануємо організувати роботу «Центру ПМСД» 24/7 (цілодобово), працюємо над облаштуванням лабораторно-діагностичних кабінетів, мобільних лабораторій, прагнемо створити виїзні бригади лікарів, оновити технічне оснащення клієнтського місця лікаря тощо. Для повноцінного функціонування первинної ланки медичної допомоги вкрай необхідно проводити пошук нових джерел фінансування, адже кожен крок до підвищення рівня ефективної медицини залежить від якісного розподілу коштів.

І завдання максимум – перехід до страхової медицини європейського зразку.

 

Відділ внутрішньої політики апарату РДА

Понеділок, 18 Березня 2019 13:35

Переглядів: 297


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області