ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410920 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13825 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13198 разів

Освіта

Переглядів: 11940 разів

Школа – основа. Вона повинна бути кращою

Освіта – найголовніша рушійна сила розвитку та економічного зростання будь-якої держави. Сьогодні перед системою української освіти стоїть важливе завдання – забезпечити якісний процес навчання підростаючого покоління. На території нашої держави протягом останніх років відбулось закладення міцного фундаменту важливоїреформи шкільної освіти, основна мета якої – виховати покоління молодих українців, готових до сучасного життя в глобалізованому світі.

З впровадженням нової освітньої моделі загальноосвітні навчальні заклади ра­йону не обійшли зміни. Впевнених обертів набрав напрямок забезпечення соціалізації дітей з особливими освітніми потребами, введення інноваційних педагогічних технологій, запуск основного проекту – «Нова Українська школа».

Одним із закладів, які з відчиненими дверима зустріли реформу освіти, є Дніпрорудненська гімназія «Софія», колектив якої вже понад 30 років очолює заслужений вчитель України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ст., директор-новатор, лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керів­ників шкіл України», науковий кореспондент Інституту педагогіки НАП України Валентина Дмитрівна Пилипенко.

За плечима Валентини Дмитрівни – багаторічний стаж, життєвий досвід та роки наполегливої праці у педагогіці. Протягом її роботи на посаді директора гімназії авторитет освітнього  закладу невпинно зростає. І сьогодні «Софія» - краща!

– Валентино Дмитрівно, якими здобутками пишаєтесь найбільше?

– Наша гімназія – сучасний заклад освіти, який задовольняє потреби дітей в отриманні загальної середньої освіти, забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну та загальнокультурну підготовку дітей як особистостей, розвиток їх здібностей і талантів.

Ми намагаємось формувати гідний рівень життєвих компетентностей учнів, готуємо їх до свідомого вибору майбутньої професії, самореалізації, трудової діяльності та громадян­ської активності.

Говорячи про історію навчального закладу, відзначу, що  це перша школа в Дніпрорудному, збудована ще у 1962 році. Але, незважаючи на свій вік, ми завжди прагнемо йти на крок вперед. Вже близько двадцяти років працюємо в режимі впровадження інноваційних технологій, аби освітній простір гімназії відповідав усім потребам для розвитку та самореалізації учнів. Саме завдяки наполегливій співпраці педагогів-практиків з кращими представниками наукового потенціалу країни здійснюємо  відкриття та впроваджуємо нові технологічні розробки все­українського рівня.

Нині у гімназії 829 учнів, з них – 89 першокласників та 39 випускників. Особисто пишаюсь кожним з них. Горджусь і тим, що 87 наших кваліфікованих вчителів щодня  знаходять індивідуальний підхід до кожної дитини, бо кожна має свій неперевершений талант від природи, а головне завдання вчителя – сприяти його розкриттю.

Пишаюсь усім, що маємо.  Сьогодні «Софія» входить до Всеукраїнської асоціації Шкіл майбутнього і є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України та громадської акції «Флагман сучасної освіти України 2009»; дипломантом Міжнародного проекту «Громадянська освіта – Україна»; переможцем Всеукраїнських конкурсів «Модель підготовки компетентного випускника» і «Модель сприяння здоров’ю»; володарем бронзової і трьох срібних медалей на Міжнародних виставках «Сучасна освіта в Україні»... 

А ще наша гімназія стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар- 2015» в номінації «Школа». Дуже пишаюсь своїми випуск­никами, які досягли певних висот у науковій діяльності, промисловості, сільському господарстві, медицині, на державній службі.

– Які зміни стали рушійною силою у розвитку гімназії?

– Останні п’ять  років для системи освіти України взагалі стали значущими та ви­рішальними. Для нашої гімназії вагомою стала робота з формування партнерських відносин батьків та вчителів. Цей проект реалізовувався у співпраці з Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Його мета – створити алгоритм взаємодії педагогів та батьків для кращого пізнання дитини, розкриття її індивідуальних особливостей.

Протягом останніх років, в рамках переосмислення освітніх цінностей, у педаго­гічному колективі тривають зміни підходів до навчання учнів. Педагоги експериментують, апробують та успішно  впроваджують елементи STEM-освіти в освітній процес з метою сприяння становленню особистості як творця і проектувальника власного життя. Ми підтримуємо тісні стосунки зі школами Естонії, Польщі, Франції, де навчаються наші колишні учні та працюють випускники. Вчителі вивчають передовий світовий досвід  Фінляндії, країн Прибалтики, Чехії... За участі Міні­­стерства ос­віти і науки України, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ми запозичуємо закордонний освітянський досвід та робимо свій внесок у розвиток галузі.

Вагомим на шляху до реформування системи української освіти стало впровадження моделі «Нової Української школи». Завдяки діючій владі у минулому році з Державного бюджету виділені значні кошти на повне оновлення перших класів усіх шкіл України. Це стало величезним кроком вперед, запровадженням докорінно нових підходів до навчання та до методики викладання у початковій школі. Вважаю, що саме цей крок створить міцне підґрунтя для подальшого навчання дітей.

– В яких конкурсах та проектах бере участь гімназія?

– Наші вчителі постійно підвищують свою кваліфікацію. Адже зміни в освітній галузі потребують і внесення змін у методику навчання. З 2016 р. педколектив бере участь у проекті «Вчимося жити разом», є учасником Всеукра­їнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», міжнародного проекту «Класна школа».

З 2018 р. «Софія» є дослідно-ресурсним центром Інституту педагогіки Академії Педагогічних Наук України з науково-методичної теми «Організаційно-педагогічні та партнерські засади управління розвитком соціального інтелекту учасників освітнього процесу».

Працюємо і над розвитком позашкільного життя наших вихованців. Учні гімназії стали переможцями десятого Міжнародного екологічного конкурсу «Вода – джерело життя», Міжнародного фестивалю фольклору та інструментальної музики «Золота скарбничка», Всеукраїнських фестивалів «Зірковий парад 2018», «Таланти Хортиці», «FREEDENCE», «Знай і люби свій край»...

– Чого чекаєте від майбутнього?

– Сьогодні наша освіта на стадії реформування. Це важливо і складно водночас. Ми шукаємо власні відповіді на запитання, які ставить сучасний світ. Це нелегкий і довготривалий процес пошуку і викликає відчуття тривоги, але ми не можемо й не маємо права зупинятися. Можна все життя боятися змін, ставитися до них з острахом, завжди бути не готовим до нового, але це не матиме значення. Але зміни будуть завжди, скрізь і в усьому.

Українська освіта заслуговує на те, щоб ставати кращою. І успіх в цьому напрямку можливий.

Досвід інших переконує нас в тому, що успіх в цьому напрямку можливий. Юлій Цезар казав: «Я хочу, а значить, це буде». Тут «хочу» означає «дію», бо вибір за кожним: залишатися осторонь чи бути активним учасником процесу. Влучний слоган, адже всі ми «хочемо», щоб українська освіта розвивалася й допомагала нашим дітям ставати кращими. Значить, ми цього досягнемо.

Наш колектив ніколи не зупинявся  і не «консервувався». Він долучений до спільноти відповідального вчительства. Ми весь час в процесі переосмислення. Це виклик, що відкриває нові можливості. Попереду – велика робота, і, в першу чергу, по заміні застарілих матеріальних засобів, інтер’єрів, розвитку можливостей для втілення вчительських ідей...

Заручившись підтримкою держави, ми обов’язково досягнемо поставлених цілей.

Але є такі питання, які вчительський колектив та батьки вирішити не в змозі. Тому дуже сподіваюсь на посилення уваги та підтримку з боку держави та органів районної влади у питанні капітального ремонту покрівлі та будівлі в цілому.

Школа – дивний світ дітей і дорослих, в якому поряд з постійним відкриттям нових знань формується почуття відповідальності, з’являються друзі на все життя, перше кохання і відбувається багато-багато такого, що стає міцною підтримкою людини протягом всього життя. Школа відіграє велику роль в організації суспільства, країни в цілому, бо вчить правилам співіснування. А значить, освіта повинна бути основою подальшого розвитку України.

 

 

Відділ внутрішньої політики апарату РДА

Четвер, 14 Березня 2019 13:30

Переглядів: 305


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області