ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410464 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13811 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13185 разів

Освіта

Переглядів: 11927 разів

День працівників архівних установ

24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України № 1200/98.

В Указі сказано: «Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки та культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ, постановляю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня».

Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно-архівний відділ, протягом грудня 1917 - квітня 1918 р. очолюваний професором О. С. Грушевським.

Головне архівне управління при Раді Міністрів УРСР працювало з 1974 по 1991 роки. З отриманням Україною незалежності змінилася назва Главархіва та його організаційно-правовий статус. З грудня 1999 р. це Державний комітет архівів України.

Загальна чисельність працівників архівних установ - понад 3000 чоловік.

В архівних установах системи Держкомархіву України зосереджено понад 58 млн. одиниць зберігання різних видів документів Національного архівного фонду.

 

До відома, у архівному відділі Василівської райдержадміністрації зберігаються 7953 справи 54 фондів (управлінські документи районної, міських, селищної, сільських рад, райдержадміністрації, установ і підприємств району, виборча документація).

Архів надає методичну допомогу установам району та відповіді на численні запитання: як складати інструкції з діловодства, номенклатури справ, описи справ на документи, створені під час діяльності установ; видає архівні копії, витяги за запитами громадян і юридичних осіб.

Архівом за 2018 рік прийнято 607 справ від організацій, за запитами соціально-правового та тематичного характеру видано 112 архівних документів (архівні довідки, копії, витяги), проведено 14 засідань експертної комісії та схвалено описи на 1329 справ; 6 актів про вилучення для знищення документів не внесених до НАФ на 14576 справ, номенклатури справ, інструкції з діловодства.

У листопаді на базі архівного відділу було проведено виїзне засідання експертно - перевірної комісії Державного архіву Запорізької області. У засіданні взяли участь керівники та працівники відповідальні за ведення діловодства та архіву окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, Василівської та Дніпрорудненської міських рад, Василівського районного суду, ПрАТ «ЗЗРК», начальники архівних відділів Веселівської, Михайлівської райдержадміністрацій, Токмацької міської ради. На засіданні були розглянуті питання про розгляд інструкцій з діловодства, номенклатур справ, описів справ, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, установ області; зокрема документи установ Василівського району: описи справ Василівського районного суду за 1943-2017 рр., Скельківської сільської ради, Відділу статистики у Василівському районі Головного управління статистики у Запорізькій області, номенклатури справ на 2019 рік Василівської та Дніпрорудненської міських рад, довідка про роботу експертної комісії та забезпечення збереженості документів ПрАТ «ЗЗРК». На засіданні виступили та відповіли на питання учасників фахівці Державного архіву Запорізької області: заступник директора, голова ЕПК – Ядловська О.Л., начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, заступник голови ЕПК– Фурсенко Т.В., начальник відділу зберігання, обліку та довідкового апарату, член ЕПК – Білець С.Т., начальник відділу організації та координації архівної справи – Федько А.А. Засідання пройшло плідно та цікаво для присутніх.

У грудні 2018 року відбувся семінар - практикум зі складання номенклатури справ для працівників, відповідальних за ведення діловодства загально - освітніх шкіл району, підготовлений і проведений працівниками відділу освіти райдержадміністрації, архівних відділів райдержадміністрації та райради. У ході семінару всі учасники (37 осіб) отримали теоретичні практичні навички складання номенклатур справ.

На території Василівського району діють 7 трудових архівів. Трудові архіви створені при районній, міських, селищній, Балківській, Малобілозерській, Орлянській сільських радах. В трудових архівах району зберігається 18337 документів з особового складу та 2377 документів тимчасового зберігання, 195 пакувнь виборчої документації.

Трудовими архівами Василівського району за 2018 рік видано 1097 довідок соціально-правового та тематичного характеру, з них архівами, створеними при міських радах – 529 довідок; при сільських, селищній радах - 389 довідок, при районній раді – 179 довідок. Крім того трудовим архівом районної ради надавалася методична допомога близько 30 комунальним закладам району з питань діловодства та упорядкування архівів.

Перелік справ можна довго продовжувати, адже це щоденна копітка робота з документами.

Хочу подякувати всім працівникам архівних установ району за витримку і відповідальне ставлення до своїх обов’язків, а саме: Ірині Разложко (Василівська районна рада), Інні Соколовій (Василівська міська рада), Олені Левченко (Дніпрорудненська міська рада), Олені Вовк (Малобілозерська сільська рада), Олені Гончаренко (Орлянська сільська рада), Інні Лукашук (Степногірська селищна рада), Надії Щербань (Балківська сільська рада).

Особливо хотілося б відзначити роботу трудового архіву – архіву ліквідованих установ району у складі архівного відділу виконавчого апарату Василівської районної ради, його начальника - Ірину Василівну Разложко, яка очолює відділ з 2005 року. Колеги, працівники організацій, установ району, громадяни пенсійного віку, часто звертаються до Ірини Василівни за методичною консультацією або мудрою порадою. Вона — професіонал архівної справи та знавець документознавства. А ще Ірину Василівну цінують і поважають за її доброзичливість, небайдужість і бажання робити свою справу якісно. На неї рівняються молодші спеціалісти, а вона з ними щедро ділиться цінним досвідом.

Дорогі колеги, ви дійсно робите важливу і потрібну роботу. Зі святом Вас і найкращих побажань в подальшій роботі!

 

 

 

Ірина Карнаух, начальник відділу райдержадміністрації

субота, 22 Грудня 2018 12:06

Переглядів: 282


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області