ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410556 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13817 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13188 разів

Освіта

Переглядів: 11930 разів

Радіодиктант національної єдності

Українська мова – справжня перлина нашої культури. Це не просто засіб спілкування – це те, що формує нашу свідомість, створює культуру та історію рідної землі.

9 листопада, до Дня української писемності, учні загальноосвітніх навчальних закладів району долучились до проведення XVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Цього року диктант мав назву «Крила України». Його текст прочитав доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко.

Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Мова – велике надбання кожної людини.  Говорячи мовою пращурів, ми віддаємо данину пам’яті нашим славним прадідам-козакам. Мова зберігає національні традиції, українську мелодійну пісню. Ми спілкуємося, висловлюємо свої думки, мріємо, вивчаємо минуле, залишаємо слід для нащадків. Мова ідентифікує нас як єдиний народ у великому світі розбіжностей.

Спілкуйтесь рідною мовою, вивчайте її та оберігайте. Рідна мова – наш найцінніший скарб.

 

Відділ внутрішньої політики апарату РДА

 

 

 

«Крила України»

 

  Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»? Щось піднесене: небо, крила, політ… Недарма саме «Мрією» назвали найбільший у світі літак, сконструйований, до речі, у Києві. Щоб злетів цей велетенський і, на перший погляд, непідйомний залізний птах у синю височінь, свій досвід і талант у нього вклали люди різних національностей. Власне, сила наша в тому, що нас багато і ми різні. А здійснених разом, здавалося б, нездійсненних мрій нам не бракує.

  Скажімо, Сергій Параджанов, вірменин за походженням, захопив увесь світ фільмом «Тіні забутих предків», зібравши десятки нагород на численних міжнародних кінофестивалях. Народжена в російському Смоленську Тетяна Яблонська полонила наші душі українськими мотивами, від споглядання яких неначебто очищаєшся й стаєш добрішим. А як не згадати нащадка давнього грузинського роду Iвана Кавалерідзе, якого знають у світі як талановитого українського скульптора, що перетворював мармур на живі фігури?

   Упродовж сторіч земля від Сяну й до самого Дону кожного обдаровує творчими крилами. Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!

 

 

(фото взято з архівів навчальних закладів)

 

Понеділок, 12 Листопада 2018 16:33

Переглядів: 279


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області