ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Квітень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 319326 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 11926 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 10773 разів

Освіта

Переглядів: 10494 разів

Проведено засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення району при РДА

25 жовтня проведено засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення району, яке провела голова ради-керівник апарату райдержадміністрації Юлія Таран.

Розглянуто питання про роботу міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення району за ІІІ квартал 2018  року.

- З метою виконання «Національної програми правової освіти населення, направленої на підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов'язки, розпорядженням голови районної державної адміністрації від 24.04.2012 № 323 «Про організацію правової освіти населення Василівського району», створено районну міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення та затверджено Положення про неї, - доповіла заступник голови районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Наталія Пархоменко.

Крім того, рішенням Запорізької обласної ради від 01.03.2018 № 59, затверджено «Програму правової освіти населення Запорізької області на 2018 - 2022 роки», яка  направлена на створення необхідних умов для набуття та використання широкими верствами населення правових знань і навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу до джерел правової інформації і визначає основні напрями правоосвітньої діяльності й першочергові заходи щодо їх реалізації.

На початку 2018 року районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення затверджено план роботи, яким передбачається здійснення спеціалістами установ Василівського району комплексу заходів щодо набуття правових знань громадянами.

Василівська районна рада надала інформацію про виконання плану роботи міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення району за ІІІ квартал 2018  року, а саме за вказаний період пройшли курсову підготовку:

- за професійною програмою підвищення кваліфікації для вперше прийнятих в органи місцевого самоврядування у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій – начальник відділу, спеціаліст Дніпрорудненської міської ради;

- за програмою тематичного короткострокового семінару з актуальних питань діяльності органів місцевого самоврядування для секретарів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій – секретар Дніпрорудненської міської ради.

Крім того, Українська асоціація районних та обласних рад провела Всеукраїнську нараду-семінар для представників органів місцевого самоврядування, в якій взяли участь голова районної ради, голова та заступник Дніпрорудненської міської ради, голова Малобілозерської сільської ради.

На офіційному веб-сайті Василівської районної ради постійно розміщуються інформаційні матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції, Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності, Василівського відділення Токмацької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області, Василівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Управлінням соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації проведена наступна робота.

В приміщеннях управління оформлено та розміщено інформаційні стенди з вільним доступом до інформації про діяльність управління та переліком послуг, які відвідувач може отримати в управлінні, зразки заповнення бланків. В тому числі, інформація для учасників АТО та вимушених переселенців, які прибувають на територію Запорізької області з АР Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей, інформація щодо діяльності волонтерів. Крім того, розміщена інформація про послуги, які надаються управлінням, проводяться на безоплатній основі. Інформація про діяльність управління в сфері надання соціальних допомоги та субсидій у зв’язку з чисельними змінами у законодавстві постійно оновлюється.

За ІІІ квартал 2018 року спеціалістами відділу прийому громадян управління прийнято 5749 заяв на отримання усіх видів допомоги. Громадянам, які звертаються щодо отримання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги та інших видів державної соціальної допомоги, спеціалістами управління постійно надаються консультації.

Також слід зазначити, що працівниками відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення та відділу з питання соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та чорнобильців постійно ведеться прийом громадян пільгових категорій населення, в тому числі учасників АТО, та надаються детальні консультації відносно надання пільг, санаторно-курортних путівок та соціальної адаптації зазначеної категорії осіб.

У зв’язку з актуальністю питання надання населенню субсидій та пільг та систематичними змінами у законодавстві, а також з метою широкого інформування громадськості про діяльність органів соціального захисту, управління соціального захисту населення забезпечує підготовку та подання необхідних роз'яснень громадянам, підприємствам, установам та організаціям в засобах масової інформації щодо методик надання пільг, адресної грошової допомоги, субсидій та компенсаційних виплат. Таким чином, на протязі звітного періоду у газеті «Нова Таврія», були опубліковані такі статті: «Як отримати зекономлені кошти субсидії» №54 від 28.07.2018.

Також, постійно проводиться консультативно-роз’яснювальна робота сектором у справах сім’ї та дітей з питань оздоровлення дітей пільгових категорій, формування пакету документів для отримання посвідчень пільгових категорій громадян, присвоєння статусу «Мати-героїня».

На виконання плану роботи районної міжвідомчої координаційно-методичної  ради з правової освіти населення, за інформацією відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації в ІІІ кварталі 2018 року здійснені такі заходи:

 - проведено координування роботи щодо проведення консультацій з громадськістю з актуальних питань життєдіяльності громад, зокрема, з питання децентралізації, реформи системи освіти та медицини;

- проведено низку робочих зустрічей з громадськими активістами, учасниками і ветеранами АТО та керівниками громадських організацій учасників АТО з питання реалізації громадських ініціатив та підтримки правових аспектів діяльності цих громадських організацій. 06.09.2018 проведено чергове засідання Консультативної ради учасників АТО при РДА, під час якого обговорено зміни у законодавстві з питань соціального захисту даної категорії населення та розглянуто необхідність посилити роботу щодо національно-патріотичного виховання молоді на території району;

- забезпечено розміщення тематичних матеріалів на офіційному веб-сайті райдержадміністрації (http://vasrda.gov.ua/item/8964-valerii_koshelenko_predstavniki_raionnoi_vikonavchoi_vladi_ta_mistsevogo_samovriaduvannia_zavzhdi_gotovi_do_spivpratsi_z_uchasnikami_ato.html) та у місцевих друкованих ЗМІ;

- забезпечено функціонування Центру допомоги учасникам АТО при РДА. За III квартал 2018 року до Центру надійшло понад 20 звернень різної тематики. Заявникам надано координаційну адресну допомогу для вирішення актуальних питань.

  Службою у справах дітей райдержадміністрації протягом ІІІ кварталу 2018 року службою здійснювалась робота з питань правовиховної і профілактичної роботи.

За звітній період, згідно графіка перевірки правовиховної роботи в учбових закладах не проводилися.

На обліку служби у справах дітей перебувають 46 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. За звітний період проведено 9 профілактичних рейдів, відвідано 58 сімей, складено відповідні акти. За результатами рейдів 3 дитини влаштовано до КЗ «Оріхівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» та 1 дитина – до ЗОСБД «Сонечко».

Протягом ІІІ кварталу на первинний облік в службі у справах дітей поставлено 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, які були влаштовані до інтернатного закладу.

Працівниками служби надано 4-м сімейним парам консультації з питань усиновлення.

Працівники служби взяли участь у 33 засіданнях районного суду з питань соціального захисту дітей.

Відділом освіти райдержадміністрації  проведена наступна робота.

Відповідно до плану заходів у ІІІ кварталі 2018 року у загальноосвітніх навчальних закладах району були сплановані та проведені такі заходи:

- проведено роз’яснювальну та профілактичну роботу щодо недопущення випадків порушень прав дітей з боку педагогів, вчинення психологічного та фізичного насильства під час освітнього процесу;

- виставка малюнків на тему: «Насильству - ні»; оформлення тематичних стендів щодо протидії насильству;

- зустріч школярів із фахівцем Василівського районного ЦСССДМ Мандичевим В.Г. з питань запобігання насильству;

- питання щодо домашнього насильства заслуховувалось на батьківських зборах («Види насильства», «Чому дитина втікає з дому?”, «Про батьківський контроль за дозвіллям дитини», поради і рекомендації психолога «Чого не слід робити, у всякому разі, одразу, коли дитина розповідає про свою проблему»;

- тематичні виховні години: «Дитинство без насильства», «Правила для учнів», «Діти - малі громадяни України», «Підліток і право», «Я і закон»;

- проведено роз’яснювальну роботу серед батьків та педагогічного коликтиву: «Поліцейський репортаж «Насилля над дітьми»», «Протидія домашньому насильству – відповідальність кожного!, «Гендерне  питання у законопроекті про протидію домашньому насильству», «Допомогти жертвам насилля – реально» ;

- профілактичні рейди, акції: «Діти вулиці», «Перерва», «Запізнення», «Урок»;

- інформаційні години на уроках історії і права: «Конвенція про права дитини», «Мої права», «Свідомість і право»;

- години спілкування: «Де і як можуть працювати неповнолітні», «Державні символи України», «Ми і закон», «Щоб вміти себе захистити, треба знати свої права»

- виховні години: «Планета толерантності», «Прав без обов’язків не буває», «Як ми знаємо закон», «Поважати життя кожної людини»;

- ведення баз даних батьківського піклування, з метою своєчасного виявлення загрози їх життю та здоров’ю внаслідок протиправних дій дорослих;

- забезпечення своєчасного виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, ведення їх обліку, здійснення систематичної перевірки умов утримання та виховання в них неповнолітніх, надання таким сім’ям адресної допомоги;

- моніторинг стану дотримання прав дітей та належних умов їх утримання.

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом                 ІІІ кварталу 2018 року виконано наступне.

Правову допомогу отримали 12 осіб СЖО. Для надання консультацій особи направлялися до Василівського бюро правової допомоги.

На обліку в ЦСССДМ станом на 01.10.2018  перебуває1 особа, 203 сім’ї (421 дитина), які опинилися в складних життєвих обставинах.

Соціальними послугами охоплено 100 % даних сімей та осіб. Було виявлено, відвідано  та взято на облік 1 особу, 34 сім’ї  (70 дітей).

Здійснювався  соціальний супровід  78 сімей (187 дітей) . Сім’ям та особам надано 3510 індивідуальних послуг (410 осіб ). Для сімей СЖО проведено 312 профілактичних бесід  (ох. 410 осіб) з питань соціальної профілактики, відповідального батьківства, попередження насильства, запобігання торгівлі людьми.  На базі учбових закладів району проведено 16 бесід з профілактики насильства, протидії торгівлі людьми, охоплено 405 осіб (діти СЖО,учні).   

На виконання програми правової освіти населення Василівського району та у відповідності до Плану роботи міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2018 рік відділом культури і туризму, молоді та спорту  Василівської РДА Запорізької області   за ІІІ квартал 2018 року в бібліотеках району   проводилося:

- відео подорож: - «Заходи до дня державного суверенітету України»;

- куточок права: - «Правова планета дитинства»;

- виховна година: - «Закон: чому ми повинні йог знати»»;

- інформаційна година: - «Твої права від «А» до «Я»»;

- книжкова виставка: - «Світова книга прав дитини»;

- правова година: - «Права людини в Україні»;

- правова вікторина:- «Мої права – моє життя»;

- книжкова виставка,  тематичні виставки: - «Закони – якорі держави».

Василівським  бюро правової допомоги, який є самостійним відділом Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної  вторинної допомоги за ІІІ квартал 2018 року надано 311 консультацій громадянам району з різних правових питань. Доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції отримали 9 осіб.

За ІІІ квартал 2018 року проведено 35 правопросвітницьких заходів для населення Василівського району, серед яких – круглі столи, семінари, мобільні пункти.

Було проведено 9 мобільних пунктів, на яких прийнято 23 особи.

Робота, яка проводиться спеціалістами установ Василівського району щодо правового виховання населення, метою якого є подолання деформації правової свідомості та створення умов для підвищення рівня правової культури населення, активної і свідомої участі громадян у здійсненні реформи є сьогодні першочерговим завданням суспільства і держави на шляху розбудови в Україні громадянського суспільства і правової держави.

 

 

Юридичний відділ апарату РДА

Понеділок, 29 Жовтня 2018 17:35

Переглядів: 92


Поділитися:

ПРО ГОЛОВНЕ

Звіт начальника поліції Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області.rar

Схема формування екологічної мережі Василівського району.doc

ЗаяваПро_стратегічну_екологічну_оцінку.doc

полігон ТПВ ZAP-DP 1.pdf

3 Детальний план полігону Model (1).pdf

До уваги зміни в земельному законодавстві.doc

До уваги педагогічних працівників спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.docx

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24.05.2018№178.doc

Про новий механізм отримання технічних засобів реабілітації.doc

План графік ПТЛ на І півріччя 2018.doc

Вшанування Героїв України

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

Про професійну реабілітацію інвалідів (Інвалідів АТО)

Інформація для мешканців району про оповіщення НС

Процес відведення державних сільгоспземель має стати комфортним і зрозумілим для кожного громадянина

Інформація для громадян України, які приїздять до Василівського району з АР Крим, м_Севастополь, Луганської та Донецької обл

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

Декларація нова

ЗРАЗОК заповнення заяви та декларації на субсидію

Путівки в санаторій для учасників АТО

Про роботу КЗ «Запорізький обласний центр соціально психологічної допомоги» Запорізької обласної ради.doc

Чого чекати від громад

Рахунки благодійних внесків для внутрішньо переміщеніх осіб

Про зміни до порядку надання субсидії з травня 2017.doc

Інструкція заповнення заяви і декларації

РОЗПОРЯДЖЕННЯ по СПОСТЕРЕЖНІЙ КОМІСІЇ.rtf

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯпри ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Усадьба Попова
Відкритий Уряд
Кращий державний службовець
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Управління житлово-комунального
 господарства Запорізької облдержадміністрації
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області