ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Січень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 376497 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13169 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 12457 разів

Освіта

Переглядів: 11455 разів

Відкриття меморіальної дошки першому директору Запорізького залізорудного комбінату

Першого жовтня голова райдержадміністрації Валерій Кошеленко взяв участь в урочистому  відкритті меморіальної дошки на стелі пам’ятника «Першій руді» в місті Дніпрорудне - Василю Тимофійовичу Воропаєву, легендарному першому директору підприємства ЗЗРК, який очолював його в період будівництва з 1963-го по 1970 рік.

З ініціативою увічнити пам'ять Василя Тимофійовича Воропаєва виступила Рада ветеранів ЗЗРК, керівництво комбінату підтримало ідею і профінансувало виготовлення меморіальної дошки.

Мітинг на честь пам'ятної події зібрав керівників міста та району, ветеранів, жителів Дніпрорудного, представниківтрудового колективуПрАТ «ЗЗРК».

З ім'ям Василя Воропаєва пов'язані такі значущі для комбінату події, як проходка стволів, розтин рудного тіла і видача на-гора першої вагонетки руди, будівництво міста Дніпрорудне. Після великої аварії, що призвела до затоплення вже пройдених стволів, саме він обгрунтував необхідність продовження будівництва комбінату, хоча вищестояче керівництво було налаштовано скептично - аж надто багато перешкод чекало першопрохідців на шляху до руди. Без його віри і наполегливості, розуміння переконувати і брати відповідальність на себе не було б на карті України Запорізького залізорудного комбінату, а разом з ним і міста гірників.

Запорізький залізорудний комбінат став справжнім форпостом видобутку високоякісної залізної руди нашої країни, за роки своєї діяльності працівниками комбінату видобуто всього  165 млн. тонн цієї важливої сировини. І біля початку джерел цього стояв перший директор, керівник комбінату, справжній громадянин міста гірників - Василь Воропаєв.

У виступах учасників заходу: Дніпрорудненського міського голови Юрія Коробова, від профкому підприємства Миколи Пастушенка, від адміністрації та молоді комбінату Антона Козирєва, голови ради ветеранів ЗЗРК Юрія Медведєва, від ветеранів  Володимира Есаулова, Бориса Петренко, автора проекту меморіальної дошки – Олександра Клюянова та інших звучали теплі слова і душевні спогади про труднощі першопрохідців, великі досягнення працівників підприємства і про, дійсно, значну роль першого директора комбінату В.Т.Воропаєва.

Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано нинішнім гірникам, представникам шахт «Експлуатаційна» і «Прохідницька» - прохідникам Віталію Василенко і Олександру Аполосову.

Після мітингу святкові заходи продовжилися в кінотеатрі «Сучасник» концертом художньої самодіяльності, який підготували аматори сцени ДК «Гірник» і самі ветерани.

 

Середа, 03 Жовтня 2018 11:15

Переглядів: 272


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області