ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Червень 2019 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23 30

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 334617 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 12206 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 11194 разів

Освіта

Переглядів: 10681 разів

У смт. Степногірськ коштом обласного бюджету відремонтують каналізаційну насосну станцію

У зв’язку з можливістю виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на головній каналізаційній насосній станції у смт. Степногірськ на позачергове засідання зібралися члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков.

Як доповів голова Василівської районної державної адміністрації Валерій Кошеленко, обладнання та комунікації головної каналізаційної насосної станції, яка розташована в смт. Степногірськ Василівського району, знаходяться в аварійному стані та терміново потребують капітального ремонту.

Фахівцями КП «Облводоканал» проведено обстеження машинного залу, де розташовані розподільчі трубопроводи, запірна арматура, насосні агрегати. Висновки обстеження негативні. Відкладення  термінового розгляду цього питання може викликати дуже серйозні наслідки, пов’язані з екологічною небезпекою для території.

Вірогідність пориву, руйнації розподільчих сталевих трубопроводів з подальшим затопленням стоками машинного залу дуже велика, крім цього, насосне обладнання неодноразово виходило з ладу з об’єктивних причин фізичного та довготривалого експлуатаційного зносу. Насосне обладнання підлягає заміні. Але  у зв’язку з тим, що питання заміни насосного обладнання напряму пов’язане із заміною напірного колектора, сьогодні розглядати його недоцільно.

Наразі розробляється проект  покращення водовідведення та будівництва локальних очисних споруд для смт. Степногірськ, але поки його розробка триває, а подальше будівництво відбудеться у невизначений термін. За час очікування неодноразово може виникнути аварійна ситуація на станції, яка призведе до відсутності водовідведення та водопостачання. Це, у свою чергу, повністю зупинить роботу станції з перекачки стоків на очисні споруди у с. Верхня Криниця. Водовідведення в смт. Степногірськ буде припинено. Внаслідок цього  без питної води залишаться 5 тисяч жителів селища, сім дев’ятиповерхових, 14 п’ятиповерхових, дев’ять двоповерхових будинків, 300 дворів приватного сектору, два дошкільні навчальні заклади, загальноосвітня школа, амбулаторія та інші соціально важливі об’єкти.

Крім цього, аварія може призвести до забруднення навколишнього природного середовища.

На першочергові невідкладні заходи із запобігання виникненню надзвичайної ситуації у смт. Степногірськ необхідно орієнтовно 330 тис. грн. Проте у районному та місцевому бюджетах необхідної суми коштів на проведення робіт немає.

За рішенням комісії з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території смт. Степногірськ будуть виділені кошти з резервного фонду обласного бюджету орієнтовно  у розмірі 330 тис. грн. на виконання першочергових заходів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Середа, 19 Вересня 2018 16:34

Переглядів: 175


Поділитися: