ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Квітень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 319335 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 11926 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 10774 разів

Освіта

Переглядів: 10494 разів

На полях «Ай-Петрі»

На території П’ятихатської сільради функціонує декілька фермерських господарств і одне з них – «Ай-Петрі», яке очолює Олександр Мовчан. У підпорядкуванні цього сільгосппідприємства знаходиться близько 1000 гектарів землі, і нині тут, як і на більшості сільгоспугідь, активно жнивують.

Що хвилює аграріїв і яким для них видався нинішній рік, цікавиться і голова райдержадміністрації Валерій Кошеленко, об’їжджаючи господарства району. Учора він разом зі своїм заступником Василем Зайцевим та начальником відділу АПР Володимиром Самойленком поспілкувався з Олександром Мовчаном та побував на полях.

На подвір’ї «Ай-Петрі», де нас зустрів Олександр Якович, погляд відразу прикували два величезних зерносховища та новенький мехтік:

–  Ангари для зберігання зерна маємо власні і, як бачите, досить місткі, проектна потужність понад 2000 тонн – повів екскурсію Олександр Мовчан. – Цих площ вистачає для всього урожаю. А ось мехтік ніяк не введемо в експлуатацію, адже необхідно оформити відповідний пакет документів, аби РЕМ надав дозвіл на збільшення вживаної потужності. На жаль, на сьогодні є певні проблеми в проведенні даної процедури.

 –  Як же ви очищуєте зерно?

 –  Старим перевіреним методом: звичайна наземна очищувальна машина на складі, якою керує оператор і лопатою підкидає зерно. Сьогодні зміна Олександра Олійника (на фото), він у нас незамінний працівник по декількох напрямках і у тому числі працює на обприскувачі. А це особливо відповідальна робота, адже від того, наскільки якісно нанесений хімзахист, залежить подальший розвиток культури.

 –  По скільки центнерів сипить зерно цьогорік?

 –  Ячмінь – близько 18 ц/га. Озима пшениця, виходячи з того, що скосили на сьогодні, десь по 28 ц/га. Та кінцевий результат буде, коли закінчаться жнива. Дещо розчарував цьогорічний урожай гороху – в середньому урожайність 12 ц/га і це поки що на кращих ділянках, - ділиться враженнями Олександр Якович. – Вже зібрали 85 га попереду ще 90.

 –  Яка рослина-попередник створює найкращу основу для майбутнього урожаю пшениці?

 –  Це, звісно, горох, адже він здатен накопичувати у ґрунті азот, що добре впливає на подальший розвиток посіяної культури. Та окрім цього ми вносимо в землю всі необхідні добрива, згідно з технологію вирощування і це також один з важливих аспектів. Але без дощу ті ж добрива працюють не на повну.

 –  У гарячу пору вся надія на вправність і професіоналізм хліборобів. На них – найбільша відповідальність. Назвіть цих людей.

 –  Жнивуємо двома своїми комбайнами, за кермом яких досвідчені комбайнери  –  Олександр Шевченко, Вадим Фурник (на фото). Зерно з-під комбайну відвозять на вантажівках Анатолій Олійник та Валерій Єфремов. І я щиро вдячний хлопцям за їхню плідну працю. А взагалі, колектив дуже працьовитий. Шкода, що молодь не горить бажанням працювати у полі…

 –  Яка культура Вам, як кажуть, найбільше по серцю?

 –  Що може бути приємніше, ніж вирощувати хліб? Саме цьому нас багато років тому вчили в інститутах. Але нині у сільськогосподарській галузі стільки нововведень, стільки сучасних технологій вирощування різних культур, що із задоволенням набуваєш новий досвід. Наприклад, ріпак. Це хоча й не нова культура, та ми певний час її не вирощували. А цьогорік вирішили знову повернутися і до нього. Посіяли невелику площу, відпрацювали технологію і надалі, думаю, продовжимо сіяти, не зважаючи на те, що це одна з тих культур, яка має значно більше факторів ризику при вирощуванні, ніж соняшник.

 –  Ваше господарство одне з небагатьох у районі, яке застосовує систему нульового обробітку ґрунту - «ноу-тілл»…

 –  Саме так. За цією технологією ґрунт не ореться, а поверхню поля вкривають рівномірно розподіленим шаром подрібнених рослинних решток і мульчі. Відповідно до на­уко­вих досліджень, за­зна­че­на тех­но­логія знач­но пози­тивніше впли­ває на хімічні, фізичні й біологічні вла­с­ти­вості ґрунту порівня­но з тра­диційни­ми тех­но­логіями ви­ро­щу­ван­ня сільсько­го­с­по­дарсь­ких куль­тур. Оскільки верхній ґрунтовий шар не по­шко­д­жується, та­ка си­с­те­ма зем­ле­роб­ст­ва за­побігає водній та вітровій ерозії ґрунтів, а та­кож знач­но краще зберігає за­па­си во­ди. Тому ну­ль­о­вий об­робіток най­доцільніше застосо­ву­ва­ти у таких по­су­ш­ли­вих регіонах, як наш. Та, думаю, результат нашої діяльності вам краще побачити наочно.

Разом з керівником господарства ми проїхалися полями «Ай-Петрі». Мали змогу порівняти поля соняшника з різним обробітком землі. Олександр Якович пояснив у чому відмінності, назвав переваги та мінуси. І все ж, він, як і більшість його колег, не поспішає робити висновки доти, поки все збіжжя не ляже у комору.

Ще кілька днів і косовиця закінчиться. А керівника господарства турбує відсутність дощів, які ой як потрібні соняшнику й кукурудзі. Не дарма говорить народна мудрість: «дощ у пору – золото». Можливо, дочекаємося…

 

За матеріалами районної газети «Нова Таврія»

 

Вівторок, 10 Липня 2018 13:17

Переглядів: 203


Поділитися:

ПРО ГОЛОВНЕ

Звіт начальника поліції Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області.rar

Схема формування екологічної мережі Василівського району.doc

ЗаяваПро_стратегічну_екологічну_оцінку.doc

полігон ТПВ ZAP-DP 1.pdf

3 Детальний план полігону Model (1).pdf

До уваги зміни в земельному законодавстві.doc

До уваги педагогічних працівників спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.docx

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24.05.2018№178.doc

Про новий механізм отримання технічних засобів реабілітації.doc

План графік ПТЛ на І півріччя 2018.doc

Вшанування Героїв України

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

Про професійну реабілітацію інвалідів (Інвалідів АТО)

Інформація для мешканців району про оповіщення НС

Процес відведення державних сільгоспземель має стати комфортним і зрозумілим для кожного громадянина

Інформація для громадян України, які приїздять до Василівського району з АР Крим, м_Севастополь, Луганської та Донецької обл

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

Декларація нова

ЗРАЗОК заповнення заяви та декларації на субсидію

Путівки в санаторій для учасників АТО

Про роботу КЗ «Запорізький обласний центр соціально психологічної допомоги» Запорізької обласної ради.doc

Чого чекати від громад

Рахунки благодійних внесків для внутрішньо переміщеніх осіб

Про зміни до порядку надання субсидії з травня 2017.doc

Інструкція заповнення заяви і декларації

РОЗПОРЯДЖЕННЯ по СПОСТЕРЕЖНІЙ КОМІСІЇ.rtf

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯпри ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Усадьба Попова
Відкритий Уряд
Кращий державний службовець
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Управління житлово-комунального
 господарства Запорізької облдержадміністрації
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області