ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Серпень 2020 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 427564 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14178 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13525 разів

Освіта

Переглядів: 12193 разів

Обережно! Виявлено вірус африканської чуми свиней

Багато говорилося і не менш писалося про загрозу заносу вірусу африканської чуми свиней на територію нашої держави. І це сталося: на території нашої області в Приморському районі с. Комишуватка на приватному подвір’ї гр. Алтухова В.М. було виявлено захворювання п’яти свиней різних вікових груп з ознаками відмови від їжі та води, підвищенням температури тіла. З них три голови загинуло, але господар звернувся до служби державної ветеринарної медицини лише після загибелі третьої свині 29.07.2012 р. Спеціалістами державної ветеринарної медицини був направлений патологічний матеріал до лабораторії і діагноз підтверджено Київським державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 31 07.2012 р.

З метою ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на території Запорізької області 31.07.2012 було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації на якому ввести карантинні обмеження на територію села Комишуватка Приморського району Запорізької області, визначені перша загрозлива зона (радіус 10 км від вогнища), друга загрозлива зона (150 км від вогнища) та затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання.

В першій загрозливій зоні проводиться комплекс заходів щодо ліквідації хвороби, в тому числі - знищення всього поголів’я свиней.

В зв’язку із тим, що Василівський район входить до другої загрозливої зони (150 км від вогнища хвороби), районною надзвичайною протиепізоотичною комісією визначено комплекс заходів щодо недопущення занесення збудника АЧС свиней не територію району:

1. Організовано перепис та облік усього свинопоголів`я на території Василівського району;

2. Заборонено торгівлю свининою й іншими продуктами свинарства на ринках району.

3. Провести роботу щодо знищення гризунів на фермах та подвір’ях громадян, а також знищення безпритульних собак.

4. Через засоби масової інформації, в інший спосіб, проводиться роз’яснювальна та освітня робота з населенням з питань запобігання і боротьби з АЧС

5. Розпочато обов’язкове щеплення всього свинопоголів’я проти класичної чуми свиней

6. Посилено ветеринарний контроль за переміщенням всіх видів сільськогосподарських тварин.

7. Вживаються дії щодо недопущення «стихійної» торгівлі свининою й іншими продуктами свинарства на території Василівського району.

Карантинні обмеження будуть знято через 40 днів після проведення всіх заходів по знезараженню вірусу в навколишньому середовищу.

В зв’язку з напруженою епізоотичною ситуацією в районі, звертаємося до всіх громадян сприяти всім службам в проведенні профілактичних заходів та надавати можливу допомогу.

ДОВІДКА: Коротка інформація про хворобу.

Африканська чума свиней – хвороба, яка вражає домашніх та диких свиней всіх вікових груп. Вірус дуже стійкий, проти нього не існує ефективної імунізації, лікування також не розроблено. Передається вірус АЧС через корми, транспортні засоби, пасовища, виділення від хворих тварин, необроблені м’ясо та м’ясопродукти і особливо через необроблені харчові відходи.

Клінічні ознаки при АЧС можуть проявлятися підвищенням температури тіла до 420С, задишкою, відсутністю апетиту, блюванням, проносом з кров*ю, синюшністю шкіри на вухах та п’ятачку, але якщо хвороба протікає миттєво, то тварина гине без прояву клінічних ознак. Всіх хворих тварин забивають безкровним методом, а приміщення, де вони утримувалися обробляють дезрозчином тричі. Для дезінфекції використовують 2% розчину їдкого натру, 1,5%-ний розчин формальдегіду; 1,5%-ний паро форм;5%-ний розчин хлораміну, також сухе хлорне вапно з вмістом активного хлору не менше 25%-його рівномірно посипають на поверхню і заливають водою.

У випадках виявлення підозри на захворювання або загибелі свиней необхідно ізолювати хворих тварин, ні в якому разі не займатися самолікуванням і терміново попередити державні установи ветеринарної медицини по телефонам:

Василівська дільниця вет. медицини 7-35-11;

Підгірненська дільниця вет. медицини 55-2-43;

Кам*янська дільниця вет. медицини 5-63-99;

П*ятихатська дільниця вет. медицини 55-7-49;

Орлянська дільниця вет. медицини 52-3-73;

М-Білозерська дільниця вет. медицини 54-5-35;

Районна держлікарня вет. медицини 7-37-96;

Міжрайонна лабораторія вет. медицини 7-36-90.

За матеріалами

управління ветмедицини

Четвер, 02 Серпня 2012 12:54

Переглядів: 1148


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області