ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2017 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 184633 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 8434 разів

Освіта

Переглядів: 8046 разів

«Слово, обірване у Биківні»

Минуло вже більше двадцяти років з того часу, коли широка громадськість почала дізнаватися про велику трагедію, пов’язану з Биківнянським лісом. У 1936-1941 рр. цей ліс став свідком злочинних діянь більшовицького режиму. Сюди під покровом ночі звозили тіла київських в’язнів, які від судових та позасудових органів влади отримали вирок: «Вища міра покарання – розстріл».

З середини 80-х років ХХ ст. в Україні ведеться систематична робота з увічнення пам’яті жертв комуністичного тоталітарного режиму. Створюються меморіальні комплекси, проводяться громадські та наукові слухання, відбуваються пам’ятні заходи.

Найбільш масштабним є напрям роботи зі з’ясування поіменного переліку осіб, похованих у Биківнянському лісі. На сьогодні ми маємо цілий комплекс історичних джерел, які, взаємодоповнюючи один одного, забезпечують можливість відтворити якомога повнішу картину політичних смертей у Києві у 1936-1941 рр.

Днями у Василівському історико-архітектурному музею-заповіднику «Садиба Попова» відбулося урочисте відкриття фотодокументальної виставки «Слово, обірване у Биківні». У заході взяли участь голова райдержадміністрації Валерій Кошеленко, заступник голови районної ради Андрій Дашковський, заступник Василівського міського голови Наталія Джуган, учнівська молодь, представники громадськості.

Відкриття відбулося з ініціативи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», Українського інституту національної пам’яті та Українського незалежного видавництва «Смолоскип».

Основну частину виставки займають витяги з різноманітних архівних документів, свідчень очевидців та газетних статей того часу, присвячених подіям у Биківнянському лісі.

Биківнянське поховання розташоване на північно-східній околиці Києва, у 19-20 кварталах Дарницького лісництва. Його розміри сьогодні встановити складно, та безпосередній огляд місцевості дозволяє припустити, що його орієнтовна площа сягає 6 га.

Зараз на території поховання діє Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Переведення цієї території у режим заповідної зони – єдиний можливий спосіб уберегти рештки закатованих людей від негідного поводження. Охорона поховання забезпечує можливість справжнього наукового вивчення тієї страшної трагедії і зберігає неспростовні докази злочинів комуністичної тоталітарної влади.

З кожним роком все менше лишається живих свідків подій часів репресій, а стіни архівосховищ не можуть забезпечити повної збереженості писемних документів. Спогади очевидців 1937-1941 рр. є не менш важливим джерелом інформації для дослідження Биківнянських поховань. Саме завдяки сміливості та сумлінню людей, які бачили наслідки розстрілів НКВС, вдалося пробудити увагу громадськості у середині 80-х років і розпочати тривалий процес по відновленню пам’яті про жертви Великого терору.

 

 

Відділ внутрішньої політики апарату РДА

Понеділок, 15 Травня 2017 14:37

Переглядів: 80


Поділитися:

ПРО ГОЛОВНЕ

Вшанування Героїв України

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

Про професійну реабілітацію інвалідів (Інвалідів АТО)

Інформація для мешканців району про оповіщення НС

Процес відведення державних сільгоспземель має стати комфортним і зрозумілим для кожного громадянина

Інформація для громадян України, які приїздять до Василівського району з АР Крим, м_Севастополь, Луганської та Донецької обл

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

Декларація нова

ЗРАЗОК заповнення заяви та декларації на субсидію

Путівки в санаторій для учасників АТО

Про роботу КЗ «Запорізький обласний центр соціально психологічної допомоги» Запорізької обласної ради.doc

Чого чекати від громад

Рахунки благодійних внесків для внутрішньо переміщеніх осіб

Зміни по субсидіям з травня 2016 року

Інструкція заповнення заяви і декларації

РОЗПОРЯДЖЕННЯ по СПОСТЕРЕЖНІЙ КОМІСІЇ.rtf

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯпри ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Усадьба Попова
Відкритий Уряд
Кращий державний службовець
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Управління житлово-комунального
 господарства Запорізької облдержадміністрації
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим