ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410807 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13823 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13195 разів

Освіта

Переглядів: 11933 разів

Соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича

Під час розширеного засідання КМУ Президент України оприлюднив нові соціальні ініціативи. Соціальні реформи планується здійснити за чотирма основними напрямками:

- підвищення ефективності соціальної політики (відновлення соціальної справедливості);
- комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування (запровадження механізмів розподілу результатів економічної діяльності);
- модернізацію сфери соціального забезпечення (перехід від безсистемної до адресної допомоги);
- сприяння ефективній зайнятості населення та створенню нових робочих місць.

Кожен напрямок передбачає реальні механізми, які дозволять розв’язати низку соціальних проблем. Зокрема, виправити механізми перерозподілу доходів, допомогти подолати прірву майнового розриву, сприяти розвитку середнього класу, створити ефективну систему захисту населення від соціальних ризиків.

Тези виступу В.Ф.Януковича на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України

Сьогодні ми маємо основу і можливості для підвищення соціальних стандартів, для надання конкретної допомоги нашим людям.

Я пам’ятаю кожне зобов’язання перед громадянами і буду послідовно, крок за кроком їх виконувати.

Навіть у нинішніх непростих умовах я буду вимагати від Уряду послідовного збільшення заробітної плати працівникам бюджетного сектору, пенсії, виплати при народженні дитини та інших соціальних виплат.

Разом з тим я добре знаю і розумію - громадяни не задоволені існуючим станом, це незадоволення цілком справедливе.

Ситуація з реальними доходами, збереження величезного розриву між бідними та багатими, високий рівень тіньової економіки та корупції викликають занепокоєння майбутнім країни у більшої частини суспільства.

Тому нові соціальні ініціативи, що ми розглядаємо сьогодні, - це своєчасний і чіткий сигнал про те, що реформи і стабільність дають свій конкретний, практичний результат.

Забезпечення реальної ефективності соціальних видатків - ось шлях, який дозволить досягти поставлених нами цілей.

Держава має допомагати тим, хто не може обійтися без сторонньої підтримки, та створювати належні умови для того, щоб активна працездатна частина населення могла забезпечити себе самостійно.

І останнє. Майнове розшарування в Україні - одне з найбільших серед європейських країн.

Україна стала одним із лідерів по нерівності на пострадянському просторі. При цьому величезна кількість наших співгромадян живе поза офіційною межею бідності.

Ми маємо усвідомити, що реформи можна вважати результативними лише тоді, коли досягнуто баланс між економічним зростанням й добробутом конкретної особи.

Тому розвиток економіки і політика, спрямована на соціальне зростання, повинні розвиватися одночасно.

Нові соціальні ініціативи та поступове впровадження нової соціальної політики - це перш за все виправлення механізмів перерозподілу доходів, подолання глибокого майнового розриву, сприяння розвитку середнього класу, створення ефективної системи захисту населення від соціальних ризиків.

Виходячи з цього, бачу чотири стратегічні напрямки соціальних реформ.

Перш за все, ми повинні відновити довіру суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян.

Нам потрібно відновити основоположний принцип соціальної справедливості, максимально скасувавши пільги для тих, хто цього не потребує.

Це не лише зекономило б кошти соціального спрямування, а й поліпшило б атмосферу в суспільстві, показало б дійсну орієнтацію держави на чесний перерозподіл доходів.

Другий напрямок - комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування.

Необхідно запровадити механізми розподілу результатів економічної діяльності, які б стримували подальшу соціальну та економічну поляризацію суспільства, піднімали рівень доходів працюючого населення та соціальне забезпечення вразливих верств. Серед шляхів досягнення цієї мети - запровадження податку на багатство.

Третій напрямок - глибока модернізація сфери соціального забезпечення.

Необхідно перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім’ї.

Курс на європейські стандарти означає перехід до створення можливостей замість долання наслідків.

Четвертий напрямок - сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць.

Працездатні особи мають отримати змогу повною мірою забезпечувати потреби себе та своєї сім’ї, не звертаючись по допомогу до держави.

Нові робочі місця покликані забезпечити нову якість економічного зростання.

В умовах зростаючої конкуренції у світовій економіці нові робочі місця необхідно створювати в галузях, що здатні максимально дати конкурентний ефект.

Це означає, що пріоритет у створенні робочих місць необхідно віддати національному бізнесу, а роль економічного цілевизначення - державі.

За рахунок наявних позитивних зрушень по напрямках реформ можемо розпочати новий етап: публічно брати зобов’язання щодо суттєвого підвищення соціальних стандартів для найбільш вразливих категорій населення.

Почнемо з тих, хто найбільше цього потребує. З тих, хто не може подбати про себе сам.

Я доручаю Уряду провести поетапний перерахунок пенсій. Вже з 1 травня цього року майже 9 млн. пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року, повинні додатково отримувати в середньому по 100 грн.

Необхідно вже з 1 липня - тобто з другого півріччя - передбачити підвищення пенсій військовослужбовців за вислугу років у середньому на 165 грн.

Розмір доплати до пенсій для різних категорій учасників війни повинен у травні зрости від 30 до 50%.

Треба підвищити інвалідам війни одноразову допомогу до Свята Перемоги. Залежно від групи інвалідності вона становитиме від 1720 до 2200 гривень. Це – вдвічі більше, ніж торік.

Пенсія членів сімей померлих інвалідів війни повинна зрости у травні-грудні цього року в середньому на 119 грн.

Вже цього року 190 тисяч осіб, переважно працівників галузей з високим рівнем травматизму, отримають додатково у середньому по 500 грн.

Доручаю Уряду підготувати План поетапного підвищення допомоги малозабезпеченим сім’ям з дітьми до рівня, визначеного Законом.

Цього року з липня інваліди і пенсіонери, які проживають у малозабезпечених сім’ях, повинні додатково отримати по 168 грн.

Діти з малозабезпечених родин отримають додатково по 260 грн.

Доручаю Уряду поступово запровадити європейський підхід референтних цін до державного регулювання цін на ліки. Маємо забезпечити, щоб за ті самі ліки українські пенсіонери не платили в рази більше, аніж вони насправді коштують.

Попередній Уряд зупинив програму повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку. Але залишилася значна кількість громадян, які не змогли отримати обіцяної компенсації у 1000 грн. До таких громадян належить більше 6 млн. Держава має виконувати свої зобов’язання. Тому починаючи з 1 червня і до кінця року ця частина боргу має бути повернута.

Ми повинні по-новому подивитися на роботу державних соціальних служб. Структура і робота усіх соціальних служб має бути модернізована так, щоб забезпечити повне, 100% охоплення увагою держави найуразливіших громадян. Маю на увазі в першу чергу пенсіонерів, інвалідів і сім’ї з дітьми.

До кінця року повністю закрити питання забезпечення інвалідів протезами та колісними кріслами. На черзі зараз 283 тисячі інвалідів, які цього року мають безкоштовно отримати належне.

Для забезпечення домашнього догляду психічно хворим маємо надати відповідний рівень допомоги. Порівняно з нинішнім рівнем допомога має з 1 травня зростати до рівня мінімальної зарплати, фактично в 10 разів.

Особливо хочу звернути увагу на заходи по реабілітації дітей із ДЦП. Перед Урядом поставлено завдання запровадити окрему програму для реабілітації таких дітей. Цього року на це має бути спрямовано майже 61 млн грн.

Ще одна медична програма - допомога інвалідам ліквідаторам аварії на ЧАЕС та інвалідам, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які потребують спеціального лікування. Фінансування з держбюджету-2012 на ці цілі має зрости як мінімум вдвічі - до 50 млн грн.

Залишається болючим питання забезпечення житлом інвалідів ліквідаторів ЧАЕС, інвалідів війни. Багато хто із них відходять із життя, так і не дочекавшись обіцяних квадратних метрів.

Уряд має взяти амбітне зобов’язання і втричі порівняно з попереднім роком збільшити бюджетні видатки на вирішення цього питання - до 317 млн грн.

Починаючи з травня місяця розпочне роботу державна іпотека - програма кредитування під житлове будівництво.

Вартість кредитів для людей буде складати не більше 2-3%. Решту компенсує банкам держава. Строки таких кредитів будуть розраховані на 10-15 років.

Модернізація країни вимагає нових підходів до соціальної політики.

Треба відмовлятися від практики, коли виконавча влада більше стурбована інтересами держави, ніж інтересами людини.

В основі нової соціальної політики - адресність, справедливість та інтереси кожної людини.

Відділ внутрішньої політики РДА

Середа, 14 Березня 2012 12:38

Переглядів: 1524


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області