ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Березень 2021 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 467477 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 15638 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 15356 разів

Освіта

Переглядів: 13088 разів

Хто у групі ризику?

На дане запитання відповіла Ірина Гармаш лікар-онколог Василівської ЦРЛ:

рак легенів у структурі онкологічної захворюваності займає перше місце серед чоловічого населення України (22,3% від усіх злоякісних новоутворень). У жінок — лише 4,8%. Щороку в Україні діагностується близько 22 тис. нових випадків раку легенів. Помирають близько 19 тис. хворих, причому до одного року з моменту встановлення діагнозу помирає майже 70% пацієнтів. Із віком за-хворюваність збільшується в сім разів, починаючи від 45 років і до 70. Смертність у цьому віковому інтервалі зростає в 9 разів.

У 2013 році по Василівському району з діагнозом «рак легенів» взято на диспансерний облік 31 пацієнт, а померло — 51.

Фактори ризику

Куріння. Вважається, що активне куріння сигарет є основною причиною розвитку раку легенів у 80-85% пацієнтів. У курців ризик розвитку раку в 30 разів вищий, ніж у тих, хто не курить. "Типовий" пацієнт має понад 30 років "стажу" куріння. У 10-15 % активних курців виникає рак легенів, інші ж помирають від хронічних обструктивних захворювань легенів, серцевої та судинної патології.

Пасивне куріння збільшує ризик раку удвічі.

Професійно-шкідливі фактори: постійний контакт з азбестом, хромом, нікелем, арсенієм, із нафтопродуктами; робота в шахтах, каменоломнях, металургійних комбінатах. Розвиток зло-якісної мезотеліоми пов'язують із професійною хворобою — азбестозом, при якому ризик розвитку раку легенів в осіб, які курять, зростає в 90 разів.

Радіаційний фактор (в т.ч. радон) збільшує ризик як у курців, так і тих, хто не курить.

Також розвитку хвороби сприяють: туберкульоз, хронічні запальні процеси в легенях, рак легенів у родичів (злоякісна пухлина в анамнезі), вік (95% раку легенів виявляється у пацієнтів, старших 40 років).

Рентгенологічне обстеження

На сьогодні немає достовірних доказів покращення виживання за результатами масових рентгенографій грудної клітки. Майже 75% первинних пацієнтів виявляються на ІІІ-IV стадіях захворювання. Тому вважається, що формування груп ризику та їх постійний моніторинг (рентгенографія, КТ, бронхоскопія, цитологія харкотиння) може сприяти ранній діагностиці раку легенів.

Клінічна класифікація

Клінічно зручно поділяти рак легенів на центральний і периферичний. До центрального відносяться пухлини, які розвиваються в головних, проміжних і сегментарних бронхах. Вони становлять 75-80% усіх бронхогенних карцином. У випадку периферичного раку пухлина розвивається в субсегментарних бронхах і бронхіолах.

Загальні симптоми: втрата апетиту, ваги, швидка втомлюваність, нічне потовиділення, лабільність нервової системи. Втрата більш як 10% маси тіла вважається несприятливим прогностичним фактором.

Загальний показник 5-річного виживання у хворих на рак легенів становить 13%. До 1 року з встановленим діагнозом не доживає 60-80% пацієнтів.

Успіхи в лікуванні досить скромні. У зв'язку з цим велике значення має вирішення проблем  профілактики.

 

За матеріалами газети «Нова Таврія»

П'ятниця, 07 Лютого 2014 08:34

Переглядів: 699


Поділитися:

ОБ’ЯВИ РДА З КАДРОВИХ ПИТАНЬ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області