ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Грудень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24 31
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 458285 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14820 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 14559 разів

Освіта

Переглядів: 12690 разів

Вітчизняному сільському господарству потрібні нові закони

Упродовж декількох століть Україна вважається житницею Європи. Родючі українські чорноземи таять у собі величезний потенціал. Сьогодні в нашій країні налічується понад 35 млн. га сільськогосподарських площ, з них 26 млн. га ріллі. Запаси чорнозему України складають 30% усього запасу Землі. Потенціал українського сільського господарства величезний, але, на жаль, сьогодні він не реалізується у повному обсязі.

 

Середня врожайність зернових в Україні є більш ніж в два рази нижчою, ніж в країнах ЄС. Так, середня врожайність пшениці в Україні за останні п'ять сезонів склала 31,2 центнера з гектара, тоді як, наприклад, у Франції - 74. Головною причиною таких низьких показників є нестача вологи у південних областях нашої країни. У тій же Франції випадає понад 600 міліметрів опадів на рік, і вони розподіляються відносно рівномірно по всій території. А на півдні ж України цей показник іноді не перевищує 300 міліметрів. Запорізька область пережила два посушливі роки поспіль, що значно знизило загальні показники врожайності по країні. У таких умовах роль зрошування для розвитку сільського господарства є вкрай важливою.

Проте внаслідок відсутності фінансування реконструкції і відновлення внутрішньогосподарських зрошувальних мереж істотно скоротилися площі зрошуваних земель. Якщо у 1990 році поливалося 2,3 млн. га, то у 2010 році - тільки близько 600 тис. га. Істотно впливає на діяльність сільськогосподарських підприємств, що здійснюють полив, і зростання цін на електроенергію: з 2003 по 2013 рік тарифи для сільгосптоваровиробників зросли більш ніж в 3 рази і відносяться до споживачів другого класу напруги.

Ситуацію можна змінити лише на законодавчому рівні. Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект, спрямований на підтримку розвитку меліорації і забезпечення електроенергією сільгоспвиробників, які вирощують продукцію на зрошуваних землях. Законопроект пропонує встановити тариф на електроенергію для подання води на поля на рівні, що не перевищує роздрібний тариф для споживачів першого класу напруги.

- Зростання різниці між тарифами для споживачів першого і другого класів призвів до того, що підприємства аграрного сектору сплачують за електроенергію значно більше великих промислових підприємств, - відзначає один із розробників законопроекту народний депутат Володимир Бандуров. - Аграрії зазнають значних збитків, погіршується їх фінансовий стан. Зростання цін на електроенергію найбільше впливає на діяльність сільгосппідприємств, які здійснюють полив. Розроблений нами законопроект здешевить електроенергію для фермерів, внаслідок чого у них з'явиться можливість розширити площі поливу, що благотворно позначиться на збільшенні врожайності.

Цю законодавчу ініціативу підтримують запорізькі сільгоспвиробники. І вносять свої пропозиції.

- Запорізька область знаходиться у так званій зоні ризикованого землеробства, - констатує депутат Запорізької обласної ради, генеральний директор агрофірми «Злагода» Катерина Луценко. - Як правило, опадів у нас бракує навіть для того, щоб взагалі сформувався хоч якийсь урожай, тому велика частка витрат йде на полив. Законопроект, яким знижуються тарифи на електроенергію для подання води на поля, стане для нас хорошою підмогою. Проте не можна забувати і про тваринництво, яке теж знаходиться в критичних умовах. Витрати на електроенергію у цій галузі значно більші, ніж в інших. Було б бажано включити і цей вид сільськогосподарської діяльності у законопроект. 

 Не менш важливим, вважають розробники законопроекту, ухвалення цього закону буде і для тих сільгоспвиробників, які вирощують овочі в теплицях і також несуть великі витрати на використання електроенергії. За оперативними даними, у собівартості виробництва овочевої продукції доля електроенергії складає 9-10 %. У той же час, запити споживачів на цю продукцію щороку зростають.

- Здешевлення вартості електроенергії для сільгоспвиробників дозволить, з одного боку, збільшити її споживання тепличними господарствами і іншими сільгоспвиробниками, а з іншого - розширити ринок споживачів електроенергії для тих же атомних станцій, - говорить Володимир Бандуров. - Крім того, ці заходи зроблять наше сільське господарство привабливішим для інвесторів.

На думку народного депутата, необхідно прийняти цілий ряд законів для поліпшення ситуації у сільському господарстві. Вони мають бути спрямовані на відновлення систем меліорації, модернізацію сільгосптехніки, залучення інвестицій у галузь.

- Сільське господарство потребує допомоги держави. Уряд зробив лише перші кроки, прийнявши Програму розвитку меліорації земель на найближчі п'ять років. Вона передбачає відновлення площ зрошуваних земель до 2,2 млн. гектарів і осушених - до 3,3 млн. га. Але на цьому зупинятися не можна. Потрібно розробити ще низку законопроектів на підтримку сільського господарства, і тоді, за умови їх прийняття, ми дійсно зможемо стати житницею Європи, - вважає Володимир Бандуров.

 

Четвер, 30 Січня 2014 16:31

Переглядів: 592


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області