ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Жовтень 2020 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 448739 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14613 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 14081 разів

Освіта

Переглядів: 12540 разів

Особливим дітям — належну увагу!

3 грудня по всій країні пройшли заходи, приурочені людям з особливими потребами. Тим, хто не за власним бажанням, а через гіркі обставини, що склалися, отримав статус інваліда і, попри все, не опустив рук, а продовжує боротися за життя, демонструючи іноді неймовірну силу волі і духу у досягненні поставленої мети.

На превеликий жаль, у цій категорії чимало дітей. І кожна  така дитина вимагає до себе додаткової уваги не лише батьків, а й оточуючих людей, однолітків, вчителів.

У Дніпрорудненській гімназії "Софія" цьому питанню приділяють особливе значення, адже у стінах навчального закладу нині 16 школярів з особливими потребами. Дехто з дітей вчиться за індивідуальним графіком, а дехто (за бажанням батьків і самих дітей) — відвідує заняття разом з іншими учнями.

Традиційно, на початку грудня, в гімназії проходить зустріч між учнями закладу, вчителями, дітьми з особливими потребами та їхніми батьками під назвою "Повір у себе". Цьогорік була представлена чудова виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлених руками дітей з особливими потребами. Гімназисти різних класів підготували вокальні та танцювальні номери художньої самодіяльності. А Волонтери 5-Б та 6-А класів вручили своїм друзям з особливими потребами подарунки, виготовлені власноруч, бажаючи їм добра, здоров'я і здійснення найзаповітніших мрій. Останні, в свою чергу, розповідали про власні уподобання та інтереси, читали вірші.

На зустрічі були присутні заступник голови РДА Любов Ханенко, начальник райвідділу освіти, молоді та спорту Віталій Онищенко, секретар Дніпрорудненської міськради Ірина Ручка, голова Ради гімназії, керівник міської спілки підприємців "Солідарність" Ігор Тронь, приватний підприємець Алла Мацько. Кожен з них звернувся до дітей з теплими словами підтримки та побажаннями вірити у власні сили і не здаватися перед життєвими труднощами. Виступаючі підкреслили, що батьки, вчителі, друзі, які сьогодні підтримують їх, завжди залишатимуться тією надійною опорою, на яку можна буде розраховувати і у майбутньому.

Потім учасники зустрічі побували у новому кабінеті з основ здоров'я та релаксації, який цього дня символічно відкрили саме діти з особливими потребами. Оновлена класна кімната зустріла своїх юних вихованців пташиним співом та дзюрчанням річкової води. Такі звукові ефекти будуть супроводжувати дітей під час проведення уроків релаксації. Вчителька з основ здоров'я Аліна Мірошниченко запросила гостей та батьків побувати разом з дітками на уроці пісочної терапії, де діти з особливими потребами разом з друзями-волонтерами в ігровій формі "будували" свої країни чудес у коробках з піском та вигадували для них цікаві назви. Підприємці Ігор Тронь та Алла Мацько подарували дітворі солодкі подарунки та сольову лампу для кабінету.

А директор гімназії Валентина Пилипенко передала для кабінету основ здоров'я подарунки і від інших підприємців — Ю.М. Здобнової, Є.А. Чебикіної, Г.Г. Клімашевської, О.О. Бєлєнького та М.О. Сімонова, щиро подякувала усім за підтримку. Керівник закладу відзначила, що завдяки тісній співпраці педколективу і приватних підприємців сьогодні гімназії вдається вирішувати чимало нагальних проблем.

— За роки моєї педагогічної практики кількість дітей з особливими потребами стала помітно збільшуватися, — наголосила Валентина Дмитрівна.   І це не може не викликати занепокоєння. Ми, як педагоги, робимо все можливе, щоб такі дітки в стінах нашої гімназії відчували себе комфортно, на рівні зі своїми однолітками мали змогу отримувати знання і брати участь у різноманітних гімназійних заходах. З розумінням до дітей з особливими потребами ставляться і всі учні гімназії. Це дуже важливо, що змалку всі вони  вчаться бути людяними, доброзичливими, уважними до чужих проблем. В свою чергу, діти з особливими потребами, навчаючись у звичайній школі, виходять у світ більш соціально-адаптовані до життя. Ми пишаємося, що серед них чимало талановитих, обдарованих дітей, які пишуть вірші, займаються декоративно-ужитковим мистецтвом, зокрема, вишивають, виготовляють поробки з бісеру і навіть займаються спортом.

Захід "Повір у себе", який за останні роки став для нашої гімназії традиційним, — яскравий тому доказ. А відкриття нового кабінету для релаксації — іще один крок назустріч дітям з особливими потребами.

Із словами вдячності до вчителів і учнів гімназії від імені батьків звернулася одна з мам. Вона щиро подякувала усім за уважне і турботливе ставлення до їхніх діток і запевнила, що така доброзичливість до учнів та відповідальне ставлення до виховного процесу, як у "Софії", — дорогого варте. Адже усі діти мріють, щоб їх любили, навчали і визнавали, як особистість.

Світлана Лобач.

Вівторок, 10 Грудня 2013 08:43

Переглядів: 497


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області