ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 442066 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14487 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13873 разів

Освіта

Переглядів: 12463 разів

24 березня — Всесвітній День боротьби з туберкульозом

Хвороба, яка не терпить зволікань

24 березня виповнюється 131 рік відкриттю, яке дало надію людству подолати тяжке захворювання — туберкульоз. У 1882 р. німецький вчений Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу, якого назвали його ім’ям – паличкою Коха, а нині цього збудника називають мікобактерією туберкульозу.

На жаль, туберкульоз залишається достатньо поширеним і у наш час. Сприяє цьому елементарне нехтуванням своїм здоров’ям, незадовільний економічний стан населення. У районі рівень захворюваності за минулий рік склав 84,3 на 100 тис. населення ( по області 69,4 на 100 тис. населення). На кінець 2012 року на обліку у тубдиспансері перебувало 86 хворих на туберкульоз. З них 56 — захворіли вперше. Серед цієї категорії пацієнтів 3 дітей та 1 підліток. В результаті призначеного лікування у минулому році повністю одужала 51 людина.

Туберкульоз - тяжке інфекційне захворювання, яке без лікування або при невчасному лікуванні може закінчитися смертю хворого. При умовах туберкульоз може протікати малосимптомно і навіть інколи закінчується самовилікуванням.

Хворіють на туберкульоз і люди, і тварини. Зараження здорової людини відбувається, насамперед, повітряно-крапельним шляхом. Це призводить до захворювання легенів та інших органів-лімфовузлів, нирок, хребта, суглобів, кишечника, очей ... У дітей первинне зараження мікобактеріями проявляється збільшенням розмірів реакції Манту. Вчасно розпочате лікування приводить до повного одужання хворого.

Для вчасного виявлення захворювання у дорослих необхідно в разі нездужання звертатися до лікаря, який призначить рентгенологічне обстеження та аналіз мокротиння.

Якщо хтось у сім’ ї захворів на туберкульоз, всі члени родини повинні пройти обстеження у тубдиспансері. Протитуберкульозними ліками та препаратами для профілактичного лікування тубдиспансери забезпечують безкоштовно. Вчасне виявлення туберкульозу, виконання лікарських призначень, здоровий спосіб життя, повноцінне харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог в побуті є запорукою одужання та збереження здоров’ я та життя.

Галина Доля, лікар- фтизіатр, КУ «Василівський ПТД» ЗОР.

На фото: Ці лікарі і медсестри щодня готові прийти на допомогу у нелегкому двобою з підступною хворобою — туберкульозом. Понад 35 років працюють у тубдиспансері лікар-фтизіатр Галина Доля та фельдшер-лаборант Валентина Шевченко (на знімку знизу). Їхній досвід і поради — неоціненний скарб не лише для пацієнтів, а й для молодих колег.

Дільнична медсестра Олена Борисенко, процедурна медсестра Олена Бетіна, дільнична медсестра Світлана Голець та старша медсестра Ріта Гутник (на знімку зверху) — гідна зміна своїм старшим наставницям. Гарні, усміхнені, привітні, а головне — професійні. Вони випромінюють позитив і бажання допомогти.

Серед пацієнтів тубдиспансеру люди різних соціальних категорій, але у колективі медиків не зважають на ранги і звання. Тут знають одне: туберкульоз не терпить зволікань і лікування буде призначено негайно. Головне, щоб самі хворі відповідально ставилися до цього процесу.

 

 

 

За матеріалами газети «Нова Таврія»

П'ятниця, 22 Березня 2013 14:56

Переглядів: 677


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області