ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410970 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13826 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13200 разів

Освіта

Переглядів: 11941 разів

Законодавчі нововведення в дії

З 1 січня 2013 року було змінено порядок реєстрації земель. Інформація про земельні ділянки в межах України стала загальнодоступною завдяки відкриттю Публічного земельного кадастру. «Як сьогодні в Запорізькій області проводяться роботи по реєстрації земельних ділянок?», «Чи існують не вирішені проблеми, пов'язані з роботою реєстраційної системи?», «Яким чином планується усунути помилки в електронній кадастрової карті України?» На ці та інші питання відповідає заступник начальника Головного управління Держземагентства в Запорізькій області Олександр Жадан.

 

- Олександре Олександровичу, пояснить будь ласка, з якою метою в Україні змінено порядок реєстрації земельних ділянок?

- З 1 січня 2013 року в Україні набрали чинності Закони України «Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обмежень» і «Про державний земельний кадастр».

Зі вступом в дію цих законів в Україні запрацював Єдиний державний реєстр об'єктів нерухомості за прикладом цивілізованих розвинутих країн світу. Тепер інформація про права власності на земельні ділянки та нерухомість, розташовану на них, знаходиться в Єдиному реєстрі.

 

- Розкажіть про нинішню процедуру отримання і реєстрації земельної ділянки?

- Громадянин або уповноважена ним особа, як і до 1 січня поточного року, звертається до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з заявою про отримання дозволу на розробку землевпорядної документації про передачу у власність (користування) земельної ділянки.

Після отримання такого дозволу, громадянин звертається в проектну організацію, яка має ліцензію на виконання землевпорядних робіт, а також кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника. Там він укладає з розробником договір на виготовлення землевпорядної документації. Далі, після виготовлення документації (ще до її затвердження) громадянин, уповноважена ним особа, або ж проектна організація звертається з документацією і її електронною версією (обмінним файлом) у територіальний орган Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки. Там він подає заяву про державну реєстрацію земельної ділянки, оплачує адміністративні послуги та надає Державному кадастровому реєстратору документ, що підтверджує оплату цих послуг.

Після проведення державної реєстрації земельної ділянки громадянин отримує землевпорядну документацію з присвоєним кадастровим номером і витяг з Державного земельного кадастру. Після цього він звертається до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з заявою про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність або користування. Зазначені органи після прийняття рішення про затвердження землевпорядної документації, у п'ятиденний термін подають Державному кадастровому реєстратору завірені копії цих рішень.

Після отримання рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, заявник звертається до органу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно для реєстрації права власності (користування) на земельну ділянку.

Після отримання в порядку інформаційного обміну даними інформації про реєстрацію права на земельну ділянку, державний кадастровий реєстратор Держземагентства України вносить до Поземельної книги відомості про власника або користувача земельної ділянки, а громадянин отримує свідоцтво про право власності на земельну ділянку.

 

- Чи не надто складно, як Ви вважаєте?

- Можливо ця процедура на перший погляд і здається складною, але це тільки на перший погляд. Адже системи Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно пов'язані між собою, відповідно, інформація, що міститься в них, по захищених каналах зв'язку передається в електронному режимі. Це істотно полегшує і прискорює процес реєстрації.

Крім того, законодавча база ще остаточно не сформована, вона постійно вдосконалюється. В даний час фахівці Держземагентства України і Мін'юсту працюють над розробкою проектів законодавчих актів, після прийняття яких громадянам при первинній реєстрації земельної ділянки та прав на неї вже не доведеться звертатися в два відомства.

 

- Скільки часу займає реєстрація земельної ділянки і скільки реєстрація права власності?

- Терміни реєстрації земельних ділянок чітко визначені чинним законодавством - на це відводиться 14 календарних днів. Існує лише одне «але» - якщо не буде знайдено помилок у документації і вона не викличе додаткових питань.

На державну реєстрацію прав на земельну ділянку в Укрреєстрі законодавством відведено не більше 14 робочих днів.

 

- Яка вартість цих послуг?

- Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2012 №1217 «Про внесення змін до Постанови КМУ від 01.08.2011 №835» ця сума становить 184 гривні, з яких 65 гривень сплачується органам Держземагентства за реєстрацію в Національній кадастровій системі і 119 гривень - за реєстрацію права власності органам реєстрації майнових прав.

 

- Чи налагоджено процес реєстрації земельних ділянок у Запорізькій області?

- Сьогодні система працює в штатному режимі. За час її фактичної роботи територіальні органи земельних ресурсів прийняли від громадян 4176 заявок про здійснення державної реєстрації земельних ділянок і 2436 заявок про видачу витягів з Державного земельного кадастру. На даний момент державні реєстратори Запорізької області зареєстрували 4119 земельних ділянок і видали 2423 виписки з Державного земельного кадастру.

 

- Чи були труднощі при налагодженні реєстрації земель за новою схемою і чи існують проблеми зараз?

- Спочатку року через впровадженням нового програмного забезпечення «Національна кадастрова система» певні проблеми і труднощі звичайно ж були. Пов'язано це як з технічною стороною роботи системи, так і з необхідністю навчання державних кадастрових реєстраторів. В Головному управлінні Держземагентства області для керівників територіальних підрозділів земельних ресурсів та їх кадастрових реєстраторів у терміновому порядку було організовано проведення семінарів. На них детально розглядалися дії кадастрових реєстраторів при виконанні ними функцій реєстрації земельної ділянки, роз'яснювався кожен крок внесення даних у Національну кадастрову систему. Наявні проблеми в роботі системи акумулювалися на рівні Головного управління Держземагентства області і направлялись до Держземагентства України. Завдяки цьому на сьогодні, як я вже говорив, ці проблеми позаду.

Не без складнощів пройшов і перехід до єдиної по всій Україні геодезичної системи координат. По містах Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ документація і обмінні файли вимагали доопрацювання, координати підлягали коригуванню. Треба відзначити, що ліцензовані організації з розумінням поставилися до вимог Закону України «Про Державний земельний кадастр» і зараз на реєстрацію земельних ділянок з кожним днем надходить все більше і більше доопрацьованих документів.

 

- Олександре Олександровичу, багато хто з пересічних громадян особисто переглянув Публічну кадастрову карту України. На жаль багато з тих, хто знайшов свою ділянку на карті, побачили помилки або накладки. Чому виникли такі неточності і як вирішується проблема усунення помилок?

- Електронний Державний кадастр запрацював в Україні з початку поточного року. До нього була внесена інформація про близько 50 мільйонів земельних ділянках по всій країні. Двадцять років в Україні ця інформація перебувала на папері. Перевірити якість даних про земельні ділянки, які вносилися до електронної системи, було неможливо. Адже кожен район вів реєстрацію та облік землі у зручній для нього формі. Єдиних вимог не було, альтернативних систем координат по всій країні налічувалося більше півтори тисячі. Тому, дійсно, на кадастровій карті Україні, багато помилок і неточностей, які потрібно виправляти.

Для цього на самій карті Госземагентством України розроблена спеціальна форма зворотнього зв'язку. У табличку необхідно ввести персональні дані, інформацію про земельній ділянці і відзначити помилку. Система побудована таким чином, що більшість технічних помилок виправляються автоматично.

Крім того Держземагентство України ввело екстрену інформаційну допомогу громадянам. Зателефонувавши за номером 0800 502 528 на «гарячу лінію» Держземагентства України (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні), кожен може отримати вичерпні відповіді та кваліфіковану допомогу фахівців.

 

П'ятниця, 22 Березня 2013 14:19

Переглядів: 859


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області