ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Лютий 2020 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 385372 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13373 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 12659 разів

Освіта

Переглядів: 11600 разів

Проекти — в дію! Громадам — рекламу!

В області продовжується реалізація другої фази Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ", головним аспектом якої протягом року буде остаточна реалізація проектів в районах-реплікантах (Василівський, Веселівський, Токмацький) тобто тих, які самостійно відтворюють досвід ЄС/ПРООН і отримують дещо меншу фінансову підтримку від організаторів проекту.

Днями у приміщенні залу засідань райдержадміністрації відбувся Форум місцевого розвитку Василівського району, який відкрила заступник голови РДА Тетяна Карєва. На Форум завітали координатор проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІ" по Запорізькій області Геннадій Устимов та директор агентства Держінвестпроект України Сергій Дорошенко, а також голови сільрад, громад, казначеї та секретарі, — люди, які опікуються втіленням намічених мікропроектів у життя.

Перш за все, присутні заслухали звіт координатора проекту про зроблену у 2012 році роботу і перспективи на най-ближчий час. Так, за словами Геннадія Устимова, загальна вартість мікропроектів громад, реалізованих на території області у минулому році склала 6,3 млн.грн. Це, передусім, проекти з капітального ремонту шкіл, дитсадків, ФАПів, реконструкція вуличного освітлення, систем водопостачання тощо.

На жаль, жодного із запланованих мікропроектів на території нашого району (у Підгірненській сільраді — водогін (7 км), у Верхньокриничанській — заміна вікон і вхідних дверей у школі, в Орлянській — вуличне освітлення у с. Тополине та у Степногірській селищній раді також вуличне освітлення) реалізовано не було. Що загальмувало ініціативу громад?

— По-перше, на ситуацію вплинув тривалий розгляд проектної документації в "Укрдержекспертизі", де проекти іноді повертали для виправлення знайдених недоліків, — відзначив Геннадій Устимов. — А потім, наприкінці року, казначейство не пропускало жодних платежів, крім захищених статей. От і вийшло, що дані мікропроекти "перейшли" на 2013 рік. Та хочу відзначити, що вже є позитивні зміни, і минулого тижня був затверджений проект Верхньокриничанської громади. Сподіваюся, до кінця березня їхня школа буде з новими вікнами і дверима.

Координатор проекту звернув увагу голів громад, що не всі зібрали потрібні 5 % від вартості проекту (це стосувалося Орлянської і Степногір-ської громад), а ось підгірненців особливо відзначив, адже вони зібрали навіть більшу суму із розрахунку на те, що це лише початок, і наступний проект не за горами.

До речі, Геннадій Устимов наголосив, що наш район має усі шанси у наступному році перейти із реплікантів до основних учасників проекту МРГ-ІІІ. Але це можливо лише у тому випадку, якщо розпочаті проекти будуть доведені до кінця. І це, звісно, залежить від ініціативи громад. Кошти ж на дофінансування будуть виплачені у повному обсязі, тільки-но всі документи будуть узгоджені і знайдено підрядників.

У свою чергу, голови громад поділилися власними враженнями від роботи, поставили хвилюючі їх запитання і висловили сподівання на те, що несподіваних затримок з проплатами у казначействі більше не буде, адже все це негативно впливає на громадську думку, втрачається довіра людей, і тоді важко назбирати навіть такі незначні суми, як 5 % від вартості проекту.

Цікаву пропозицію щодо співпраці на розгляд присутніх вніс директор "Держ-інвестпроекту" Сергій Дорошенко. Він розповів, що їхнє держагентство займається виготовленням інвестиційних паспортів для кожної сільської, селищної, міської рад. Такий інвестпаспорт містить в електронному вигляді повну інформацію про конкретну територію, про кількість населення, площу, про об'єкти соціальної, виробничої сфери, або ті, які мають перспективу розвитку і будуть цікаві для інвесторів. Виготовлення даного документа коштує 5 тис. грн. Тому кожна громада вже сьогодні може замислитися над своєю, так би мовити, рекламою у мережі Інтернет.

Підбиваючи підсумки роботи Форуму, заступник голови РДА Тетяна Карєва наголосила, що намічені проекти будуть обов'язково втілені у життя. Це стане стартом для подальшої тісної співпраці органів місцевого самоврядування і жителів громад на благо власних територій.

 

 

 

За матеріалами газети «Нова Таврія»

Вівторок, 19 Лютого 2013 13:01

Переглядів: 757


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області