ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Квітень 2021 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 469155 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 16019 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 15625 разів

Ситуація, яку озвучила одна з депутатів райради, нині відбувається не лише на території нашого району, а й по всій Україні. І інакше як колапс, неправомірні дії чи беззаконня — це не назвеш. Десятки обурених людей однієї з селищних рад, днями раптово з’ясували, що вже не є власниками земельних ділянок, виділених їм під ведення особистого селянського господарства ще у 1996-1997 роках, як працівникам соціальної сфери села. Під час розпаювання  колгоспних земель, всі вони отримали по 2 га землі і протягом понад 20 роки успішно їх обробляли, здавали в оренду, отримували якийсь прибуток для родини, при цьому, справно сплачуючи необхідний податок до державної казни.

Земля перебувала у підпорядкуванні сільської ради, і якось ніхто не поспішав оформляти документи на право власності даних земельних ділянок.

Нині власниками цієї землістали зовсім чужі треті особи!

Роз’яснення надає начальник відділу «Василівське бюро правової допомоги» Лопухов В.А.

Згідно Указу Президента України «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників соціальної сфери  села та вирішення окремих питань, що виникли в процесі проведення земельної реформи» від 12.04.2000р. № 584/2000 (втратив чинність 20.07.2007р. на підставі указу Президента України № 650/2007), працівникам  соціальної  сфери  села  та пенсіонерам  з їх числа, могли бути надані  у  користування  земельні  ділянки  із  земель запасу  та  резервного  фонду  для  індивідуального  або спільного ведення особистого підсобного господарства. 

На час видання цього Указу, діяв Земельний кодекс України 1990 року (далі – ЗК 1990р.) Згідно ст. 4 ЗК 1990р. на той час в Україні, суб’єктами права державної власності на землю виступали, зокрема місцеві Ради народних депутатів – на землі в межах їх  територій, за винятком земель, що перебувають в загальнодержавній власності. Ці Ради надавали землі державної власності громадянам України у постійне користування, зокрема для ведення особистого підсобного господарства (ст. 7, ст. 19 ЗК 1990р.).  Право тимчасового користування земельною ділянкою посвідчувалось державними актами, які видавались і реєструвались, відповідними місцевими Радами народних депутатів (ст. 23 ЗК 1990р.)

01 січня 2002 року набрав чинності новий Земельний кодекс України (далі – ЗК 2001р.), який зазначив, що права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають лише підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності (ст. 92 ЗК 2001р.), тим самим виключивши з кола постійних користувачів земельних ділянок фізичних осіб.

Крім того, новий кодекс зазначив, що громадяни, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за цим Кодексом не можуть мати їх на такому праві, повинні були в строк до 01 січня 2005р. переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них (п. 6 розділу Х ЗК 2001р.) Але, рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005р. №5-рп/2005, означене положення визнане неконституційним  в частині зобов'язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення. 

Таким чином, право постійного користування громадянами, які отримали за чинним на той час земельним законодавством земельні ділянки у постійне користування для ведення особистого підсобного господарства, зберігається й зараз.

Що робити?

По-перше, якщо на вашій ділянці невідомі вам особи проводять сільгоспроботи, треба звернутись до органів Національної поліції, з письмовою заявою про рейдерське захоплення належної вам на праві постійного користування земельної ділянки, зазначивши в заяві посилання на вищеозначене рішення Конституційного Суду й додавши копію відповідного державного акту на право постійного користування, та наполягти, щоб на протязі 24 годин працівники поліції внесли ці відомості до ЄРДР й розпочали за вашою заявою досудове розслідування. У випадку бездіяльності поліції – подати відповідну скаргу слідчому судді до районного суду.

По-друге,  звернутися з запитом до Держгеокадастру щодо надання вам рішення про скасування та/або вилучення з вашого постійного користування належної вам земельної ділянки. Потім не зволікаючи оскаржити це рішення в судовому порядку.

По-третє, ви маєте повне право зібрати на вашій земельній ділянці врожай сільгоспкультур, оскільки посів проведено третіми особами без вашого дозволу й без наявних у них на це правових підстав. 

Понеділок, 15 Лютого 2021 13:53

Переглядів: 128


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області