ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Жовтень 2020 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 449298 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14625 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 14145 разів

Освіта

Переглядів: 12545 разів

До Дня партизанської слави

День партизанської слави є пам’ятною датою, яка, поряд з Днем Перемоги і Днем визволення району від фашистських загарбників залишиться для нас завжди святою. Ось, вже не один рік поспіль, починаючи з 2001 року, згідно Указу Президента України «Про День партизанської слави», 22 вересня відзначаємо цей день. Цей день покликаний висловити повагу до захисників Батьківщини, які у роки Другої світової війни ціною свого життя захищали свободу і мир рідного краю та оберігали тил від фашистської агресії.
Не дарма партизанський рух на Україні називають «другим фронтом». Масовість участі українського народу у війні та сила опору з фашистськими загарбниками стали одними з основних факторів безумовної і остаточної перемоги над окупантами.
У період війни налічувалося близько 6200 партизанських угрупувань та загонів. В них служили майже мільйон людей. Ці невидимі війська понесли величезні людські втрати під час боротьби з гітлерівським військом.
Відчутних ударів по ворогу завдавали й партизанські загони Василівського району, на чолі з Олександром Дяченком, Іваном Гостищевим, Олексієм Яценком, Іваном Панковим та іншими.
Більше 100 партизанів і підпільників були закатовані. За період окупації знищено понад 400 мешканців району, 2780 василівців вивезені на каторжні роботи до Німеччини.
15 колишніх партизан в 1965 році були нагороджені Урядовими нагородами за мужність та відданість народу. Серед них: Волкова Надія Михайлівна, Гаманець Микола Євтихійович, Охрименко Дарья Федотівна та інші.
На жаль, на сьогодні на території району не залишилося в живих жодного учасника партизанського руху. Але пам'ять про них залишиться назавжди!
День партизанської слави – лише мала частина у вшануванні сучасним поколінням людей, які колись належали до партизанського руху. Внесок цих героїв у визволення Василівщини та країни в цілому просто неоціненний. Гордість за славетні подвиги наших земляків – впевненість у майбутньому добробуті усієї України!

 

 

Апарат райдержадміністрації

 

 

Документальна виставка до Дня партизанської слави

Документи Державного архіву Запорізької області

 

Вівторок, 22 Вересня 2020 08:40

Переглядів: 469


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області