ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Липень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 421905 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14032 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13406 разів

Освіта

Переглядів: 12128 разів

Профілактика виробничого травматизму

Найчастіше нещасні випадки на виробництві сприймаються і працівниками, і їх керівниками як випадковість, збіг обставин, а потерпілі сприймаються як жертви.

Але передумови для виникнення травматизму з’являються не відразу, а розвиваються поступово.

На першій стадії відбувається накопичення систематичних порушень правил безпеки під час виконання робіт, поспіху та інше, на другий стадії відбувається травмування людини у процесі виконання трудових обов’язків.

Встановлено, що надмірний темп роботи (поспіх) призводить до того, що  працівник збільшує концентрацію на чомусь одному, тобто на виконуваній роботі, зменшуючи при цьому сприйняття небезпеки. Тому слід всіляко не допускати авральної роботи на виробництві та поспіху під час виконання робіт. Чим раніше працівник усвідомлює і розпізнає виробничу небезпеку - тим більш безпечним стануть умови його праці і саме це є ключовим фактором профілактики травматизму на робочих місцях. 

Боротьбу з травматизмом необхідно починати з організаційних заходів, а саме: постійне навчання робітників і керівників усіх рівнів правилам безпечного виконання робіт, вмінню чітко і вчасно розпізнати можливість виникнення небезпечної ситуації (кваліфіковане проведення інструктажів з питань охорони праці та навчання з питань охорони  праці); проведення агітаційної та роз'яснювальної роботи з усвідомлення працюючими суті, умов та причин виникнення небезпечних ситуацій на виробництві; застосування заходів адміністративної та матеріальної відповідальності до порушників правил  охорони праці та інше.

Також для попередження виробничого травматизму роботодавець, згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці», забезпечує функціонування системи управління охороною  праці, в опрацюванні і створенні якої зможуть допомогти безкоштовно в сервісному пункті з надання консультативних послуг з питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування Василівського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області за адресою: вул. Театральна 10, м. Василівка, Запорізька область, 71600; тел. (06175)72071.

 

Василівського відділення виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування

України у Запорізькій області

Четвер, 28 Травня 2020 16:55

Переглядів: 200


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області