ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Лютий 2020 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 385369 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13373 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 12659 разів

Освіта

Переглядів: 11600 разів

ID-картка — документ, що замінить паперовий паспорт

За інформацією територіального підрозділу державної міграційної служби України у Василівському районі впровадження в Україні ID-картки, як нового виду документа для багатьох і досі є багато в чому незрозумілим явищем. Сьогодні паперові паспорти замінюють пластикові ID-картки з безконтактним електронним носієм. Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт дійсний для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою на території України.

ID-картка — документ, що замінить паперовий паспорт, аби полегшити вам спілкування з державними органами та не збирати всілякі довідки для отримання послуг. Це станеться не завтра. Але саме поступово, без ажіотажу Україна переходить до електронної системи урядування, прийнятої у багатьох державах світу.

У липні 2016 році Верховна Рада України ухвалила обов'язковий перехід на біометричні паспорти у вигляді ID-картки з 14-річного віку. Оформлення такого документа здійснюється у територіальному підрозділі Державної міграційної служби України за зареєстрованим місцем проживання особи. 14 років — це той вік, коли людина вважається вже частково дієздатною, тож і отримання зазначеного документа є обов'язковим. Впровадження таких карток є рекомендацією Єврокомісії та обов'язковим кроком для надання Україні безвізового режиму з ЄС.

В Україні є два типи паспортів: ID-картка, яка вперше оформлюється безкоштовно після досягнення особою 14-річного віку та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який можна оформити навіть новонародженим дітям для здійснення закордонних подорожей. Якщо особа отримала ID-картку до 18 років, то термін її дії 4 роки. Це обмеження пов'язано з тим, що молода людина росте і її зовнішність істотно змінюється. Наступний паспорт, що отримуватимуть молоді люди вже у 18 років, буде чинним 10 років. Таким є термін дії усіх паспортів для дорослих. Через кожні 10 років їх треба буде міняти. 

Термін виготовлення ID-картки вперше — не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети. Термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам до 16 років — 4 роки, після 16 років — 10 років.

Вперше отримання документа є безкоштовним. Обмін ID-картки платний, тож необхідно буде сплатити адміністративний збір у розмірі 345 грн. (не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети), а для термінового отримання документа — 471 грн. (не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети). У разі обміну замість втраченого чи пошкодженого паспорта сплачується держмито у розмірі 34 грн.

За оформлення паспорта для виїзду за кордон необхідно буде сплатити адміністративний збір у розмірі 682 грн. і 1034 грн. — якщо паспорт потрібен терміново (не пізніше ніж через 7 робочих днів). Для того, аби оформити заяву-анкету на отримання будь-якого паспорта, треба заздалегідь зареєструватися в електронній черзі або особисто прийти до міграційної служби, у відділенні банку сплатити адміністративний збір. А  у визначений для отримання паспорта день прийти вже із квитанцією.

 Візуально ID-картка — це пластиковий документ розміром 54,0 х 85,6 міліметра, де про особу міститься і візуальна інформація, і така, що її можна прочитати лише на електронному носії. На самій картці зазначено: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я українською мовою та латинською транслітерацією, по батькові — лише українською (причому написання латинською ви можете проконтролювати і узгодити його із уже наявними документами), стать, громадянство, дату народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, номер самого документа, дату видачі та закінчення строку його дії, уповноважений суб'єкт, що видав документ (код), номер платника податків (ідентифікаційний код), місце народження, оцифроване зображення обличчя; оцифрований підпис особи.

Особливість паспорта в тому, що новий електронний документ поєднує в собі сучасний дизайн та високий рівень захисту від підроблення. І внутрішній (ID-картка), і закордонний паспорти мають електронний чіп із біометричними даними власника документа (відцифрований підпис особи, відцифрований образ обличчя особи, відцифровані відбитки пальців). Такі паспорти неможливо підробити, ними не зможе скористатися жодна інша особа, оскільки вони надійно захищені і є одними з кращих за якістю серед біометричних паспортів у багатьох країнах світу.

У найближчому майбутньому очі­кується розвиток інфраструктури електронних сервісів, які дозволять суттєво спростити надання послуг громадянам, які мають біометричні документи.

На сьогодні основна перевага ID-картки над паспортом-книжечкою — це можливість безперешкодного використання її для перетину державного кордону України для подорожей до Грузії та Туреччини.

Документи, що посвідчують зміну сімейного стану чи народження дітей, видаються органами юстиції і є у кожного на руках. Однак, інформація щодо місця проживання є лише на електронному носії ID-картки. Тому для підтвердження місця реєстрації необхідно звернутися до органів реєстрації за місцем проживання, які видають до­відку про реєстрацію місця проживання встановленого зразка. Це буде діяти до того часу, поки повноцінно не запрацює електронне урядування в країні. Інформацію щодо територіальних підрозділів, які здійснюють оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки  можна отримати на вебсайті ДМС (dmsu.gov.ua) або вебсторінці відповідного територіального органу.

Звертаємо увагу всіх батьків і самих юних громадян району, кому вже виповнилося 14 років: необхідно не пізніше ніж через місяць після дня народження особисто звернутися до ра­йонного відділу управління Державної міграційної служби з необхідним пакетом документів для оформлення ID-картки за адреса: м. Василівка, вул. Ліхачова, 2.

Режим роботи: вівторок-п'ятниця — з 8.00 до 17.00; субота — з 8.00 до 15.45; обідня перерва — з 12.00 до 12.45.

 

 

Територіальний підрозділ державної

міграційної служби України у Василівському районі

Середа, 16 Жовтня 2019 22:26

Переглядів: 433


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області