ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Липень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 421814 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14026 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13403 разів

Освіта

Переглядів: 12126 разів

В рамках командно-штабних навчань рятувальники умовно «зняли з криги» 50 рибалок

Продовжуються обласні командно-штабні навчання з перевірки спільних дій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. Підрозділи цивільного захисту відпрацьовували на території районів – Токмацького, Бердянського, Мелітопольського, Пологівського та Василівського навчальні питання ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з порушенням транспортного сполучення на дорогах Бердянськ-Мелітополь, Бердянськ – Василівка, Токмак – Пологи, яка виникла «внаслідок снігових заметів». На території Василівського району, в акваторії Каховського водосховища, за «легендою» навчань, стався відрив криги з рибалками.

З настанням зимових холодів все більше людей піддаються спокусі перевірити на міцність кригу на найближчій водоймі. Проте, багато хто забуває, що необдумана та необережна поведінка загрожує життю і здоров'ю.

Найбільш небезпечним місцем, де періодично трапляються нещасні випадки з людьми, є Каховське водосховище. Внаслідок того, що Каховське водосховище є місцем масової зимівлі риб, у період похолодання на ньому одночасно перебуває понад тисячі рибалок. Варто згадати надзвичайну ситуацію, що виникла на водосховищі 27 лютого 2004 року, коли в районі с. Скельки відірвалась крига, на якій знаходились 13 рибалок. Їх пошуки тривали декілька місяців, але жодного з них знайти та врятувати не вдалось.

Саме тому це місце обрали рятувальники для відпрацювання дій щодо порятунку людей на другому етапі командно-штабних навчань, тема яких – дії підрозділів МНС в умовах виникнення надзвичайної ситуації зимового періоду.

Захід проходив на чолі з заступником директора Департаменту – начальником управління організації та планування заходів Департаменту цивільного захисту, заступником керівника робочої групи О.Лещенко, першим заступником голови обласної державної адміністрації В,Ємельяненко та начальником Головного територіального управління МНС України у Запорізькій області О.Лєпським. Від Василівського району в навчальних заходах прийняли участь перший заступник голови райдержадміністрації, голова районної комісії ТЕБ та НС М.Солопов, начальник служби ЦЗ в Василівському районі підполковник В.Кіндрат, райвідділ міліції, ЦРЛ, рибальське господарство ПП «Адам».

Під час проведення навчань рятувальники ставили за мету ще раз перевірити готовність підрозділів МНС та техніки до дій за призначенням, а саме - порятунку людей в зимовий період.

Згідно тактичного задуму, внаслідок погіршення погодних умов та посилення східного вітру до 18 м/с в акваторії Каховського водосховища почали траплятися випадки відриву прибережних крижин. О 14.00 до служби порятунку «101» надійшло повідомлення про надзвичайну подію, яка виникла в акваторії Каховського водосховища. В районі островів Кучугури, на відстані близько 500 м від берега на кризі, що відірвалась від берега, дрейфують 50 рибалок.

Для порятунку людей від Головного територіального управління МНС України у Запорізькій області залучили два багатоцільових катери на повітряній подушці «Марс-700», які легко долають складні ділянки водної акваторії, льодову поверхню під час льодоставу та льодоходу. Крім цього, для визволення людей зі «крижаної пастки» задіяні два аварійно-рятувальні катери «UMS-600» типу «річка-море», призначені для пошуково-рятувальних робіт на воді. Для транспортування врятованих на берег, рятувальники застосовують два плаваючі транспортери ПТС-2. За допомогою цього плавзасобу здійснюється доставка техніки, вантажів, евакуація постраждалих через різноманітні водні перешкоди.

На відстані 500 м від берега рятувальники помітили людей, які дрейфували на крижині та подавали сигнали про допомогу. Згідно тактичного задуму, за допомогою двох баркасів з криги одразу знімають деяку кількість рибалок. Подальше рятування за допомогою баркасів ускладнюється через те, що при підході до криги з’являється шуга. Таким чином баркаси втрачають можливість руху та маневрування. Видимість в районі надзвичайної ситуації погіршується внаслідок туману і складає до 300 метрів. В район ймовірного пошуку виходять плавзасоби МНС.

За допомогою катеру Марс-700-1 бійці МНС евакуювали з криги 6 рибалок та залишились на місці до підходу всіх рятувальних засобів. В цей час екіпаж катеру Марс-700-2 знімає з криги ще 6 людей. Інших чотирьох потерпілих, катерами UMS-600, доставили на борт транспортерів та переправили на берег разом з їхніми плавзасобами.

Умовно потерпілих рибалок доставили на берег, п’ять з них «отримали обмороження нижніх кінцівок, внаслідок тривалого перебування на кризі». Врятованих передали лікарям «швидкої допомоги», які в свою чергу надали їм необхідну кваліфіковану допомогу.

За першими підсумками проведення навчань, органи управління та сили територіальної підсистеми цивільного захисту області показали достатній рівень підготовки і здатність вирішувати поставлені завдання.

 

 

 

Відділ внутрішньої політики РДА

 

 

 

Четвер, 29 Листопада 2012 14:48

Переглядів: 965


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області