ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Липень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 421470 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14016 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13394 разів

Освіта

Переглядів: 12119 разів

Про мінімізування хімізації в аграрній галузі

У Василівському районі  понад 40 сільськогосподарських підприємств, і всі вони застосовують пестициди — ядохімікати  з різним  ступенем токсичності. Саме про те, наскільки глибоко хімізація увійшла в аграрну галузь, і як мінімізувати вплив ядохімікатів на навколишнє середовище та людей, які працюють з ними чи живуть поряд, йшлося на нараді, за участю   працівників Держпродспоживслужби району спільно з сільгоспвиробниками Василівщини.

Насамперед, наголошено, що суб'єкти господарювання, які  їх застосовують, повинні дотримуватися вимог законодавства у сфері поводження з пестицидами з метою недопущення виникнення отруєнь та  захворювань  як  серед працюючих  з пестицидами, так і серед населення.

Учасникам наради нагадали, які необхідно мати дозвільні документи для проведення авіахімробіт, для зберігання і застосування пестицидів та мінеральних добрив, які видаються  Держпродспоживслужбою.

Окремий акцент було зроблено на отриманні паспорту для  складів, де  зберігаються пестициди. До речі, на сьогодні  в районі паспортизований  лише один склад для зберігання пестицидів — у  ТОВ  «Агропромислова  компанія  «Істок». Процедура  отримання паспорта нескладна  та безкоштовна. Паспортизація здійснюється щорічно, термін дії паспорту з квітня до листопаду. 

Не менш жорсткі вимоги передбачені до облаштування самих складських приміщень для зберігання пестицидів. На вході — попереджувальний напис: «Склад пестицидів. Стороннім вхід заборонено», вхідні двері – металеві, стіни пофарбовані для забезпечення умов волого прибирання, підлога з вологостійких матеріалів, наявність у приміщенні  витяжної механічної вентиляції, стелажів для зберігання пестицидів та агрохімікатів. У протипожежних цілях в склад потрібно встановити вогнегасники, ящик з піском, протипожежні щити з необхідним інструментом.

Для працівників — оснащене санітарно-побутове приміщення, спецодяг, засоби індивідуального захисту та облаштована кімната для прийому їжі. А ще наявність довідки про медичний огляд,  допуск до робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів та посвідчення про відповідне навчання.  Фахівці Держпродспоживслужби також нагадали учасникам наради про  те, що господарства повинні  укласти договори на видалення рідких знешкоджених відходів та знешкодження та утилізацію тари. Стосовно утилізації тари договори укладаються з фірмами, які мають ліцензії на проведення  таких видів робіт.

Останнє питання стосувалось посилення заходів щодо проведення дезінфекції складських приміщень. Для цього  Василівська районна державна лікарня ветеринарної медицини має власні засоби  та спецтехніку.

 

За матеріалами районної газети «Нова Таврія»

 

Середа, 02 Жовтня 2019 13:26

Переглядів: 229


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області