ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

         Координатори Регіонального антикризового штабу боротьби з коронавірусною інфекцією у Запорізькій області

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 410559 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13817 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13188 разів

Освіта

Переглядів: 11930 разів

«Це зробила вона»

В обласній бібліотеці пройшла презентаційна дискусійна платформа "Це зробила вона", присвячена відкриттю виставки 25 картин-ілюстрацій до однойменної книги та презентації найбільш значущих ініціатив міжфракційних депутатських груп "Рівні можливості". Цей захід відбувся в рамках проекту благодійного фонду "Єдність" за майбутнє" через програму Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин за фінансової підтримки Швеції та Уряду Великої Британії.

У складі делегації з Василівського району – депутатки рад, керівники громад – жінки, які активно працюють в органах місцевого самоврядування – Марія Радченко й Ірина Щербань (Балківська сільська рада), Ірина Кондратюк і Тетяна Лукашук (Степногірська селищна рада), Лариса Решетняк (Дніпрорудненська міська рада), Тетяна Овчиннікова-Руденко, Ніна Шиян, Марина Цинкаленко (Василівська міська рада) – на фото.

Всі залюбки прослухали презентацію книги "Це теж зробила вона" - другої книги з двотомника про історії понад 100 українок, внесок яких у різні сфери життя неоціненний для країни та світу. Книги «Це зробила вона" та "Це теж зробила вона" – наймасштабніший за авторським складом проект про відомих жінок в Україні. До двотомника увійшли історії про княгиню Ольгу, Лесю Українку, Соломію Крушельницьку, Антоніну Прихотько,  Елен Спарроу, Анну та Марію Музичук і ще про десятки науковиць, винахідниць, поеток, активісток...

Мета книги – показати дівчатам-підліткам, що для їхніх мрій та амбіцій в самореалізації немає меж, і продемонструвати це надихаючими прикладами українок, які, долаючи складнощі, змогли досягти успіху в різних сферах. Такі історії ламають ґендерні стереотипи та допомагають виховувати нових лідерок України.

Спікери заходу зачитали три історії видатних українок з другого тому "Це теж зробила вона" – про математичку Катерину Ющенко, яка створила першу мову програмування, біологиню Нану Войтенко – дослідницю болю та репортерку Софію Яблон­ську, яка свого часу відвідала Марокко, Джибуті, Лаос, Яву, Балі, інші країни.

Асистентка програми НДІ "Жінки-лідерки" Марія Веселовська розповіла про медіакампанію "Почути одне одного":

– Метою кампанії є висвітлення переваг рівності чоловіків та жінок в Україні, а також підтримка збільшення участі жінок у політиці. Згідно з національним опитуванням, 77% українців та українок вважають питання рівності чоловіків та жінок важливим, а 62% населення прагнуть більшої залученості жінок до політичного життя.

Під час дискусійної панелі "Це зробила вона у Запорізькій області" керівниці громад та представниці міжфракційних депутатських груп "Рівні можливості" поділилися досвідом реалі­зації значущих гендерних ініціатив у своїх громадах. Серед наших виступили Ніна Шиян, Лариса Решетняк, Ірина Кондратюк, Марія Радченко...

– Роль жінок в історії України та сучасного розвитку вагома. Дуже важливо  поширювати інформацію про видатних українок і про жінок-депутаток місцевих рад з міжфракційних депутатських груп "Рівні можливості", завдяки яким наші громади та країна змінюються на краще, – зазначила Тамара Огородова, голова правління Запорізького благодійного фонду "Єд­ність" за майбутнє".

Представниці Національного Демократичного Інституту передали 29 книг "Це теж зробила вона" в бібліотеки області, у громади, де працюють 25 міжфракційних депутатських груп "Рівні можливості".

– Наша міжфракційна депутатська група "Рівні можливості" у Степногірській селищній раді активно працює над впровадженням рівних прав і можливостей: завдяки діяльності групи відновлено освітлення селища, реалізуються со­ціальні ініціативи, а уповноважена особа з питань забезпечення рівних прав і можливостей координує роботу з гендерної рівності в громаді. Ми дуже раді, що бібліотека нашої громади отримає таку книгу, і ми із задоволенням проведемо для нашої громади публічні читання та презентацію книги "Це теж зробила вона", – розповіла селищний голова Степно­гірська Ірина Кондратюк.

А потім було щире спілкування за чашкою чаю: ділилися своїми планами, своїм баченням ролі жінки у політичному житті своєї громади і країни в цілому.

 

 

За інформацією районної газети «Нова Таврія»

Вівторок, 03 Вересня 2019 11:18

Переглядів: 200


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області