ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Лютий 2020 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 381990 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 13301 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 12592 разів

Освіта

Переглядів: 11535 разів

Ефективна реалізація новацій Кримінально-процесуального кодексу України – спільне завдання органів влади, судочинства та правоохоронців

З 20 листопада в Україні набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс. На апаратній нараді, яка відбулася в облдержадміністрації, про новації у кримінальній юстиції поінформував голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко.


- Новий Кримінально-процесуальний кодекс, який набуде чинності в ніч з 19 на 20 листопада – можна вважати своєрідною Конституцією у кримінальній юстиції. Це новий світогляд, нові європейські правила гри, нові принципи змагальності у судочинстві, - зауважив Віктор Городовенко.


Голова апеляційного суду Запорізької області зупинився на нормах нового КПК, які принципово змінюють філософію судочинства. Головна мета новацій – передусім забезпечення прав людини не залежно від стану, в якому вона перебуває, – чи в стані постраждалого від злочину, чи в статусі підозрюваного у його скоєнні. За словами Віктора Городовенка, по-новому будуть вибудовуватися і стосунки між органами судочинства, влади, правоохоронних органів.
- Саме на початковій стадії набуття чинності нового КПК вкрай необхідна дуже тісна співпраця органів влади, судів, правоохоронців. Це дозволить нівелювати проблеми, пов’язані з впровадженням новацій, - відзначив Віктор Городовенко.


До тісної співпраці усіх зацікавлених сторін, зокрема, в питаннях поширення інформації та розтлумаченою норм нового КПК, закликав і голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.


- Ці нововведення стануть серйозним кроком демократизації системи судочинства в Україні. Ганебні явища, пов’язані з порушенням прав людини, зокрема, тортури та знущання, мають бути повністю ліквідовані. Судовий процес буде змагальним. Втім є і проблемні моменти перехідного періоду, які необхідно буде оперативно відпрацьовувати та мінімізувати можливі негативні наслідки, - зазначив голова облдержадміністрації.


Як повідомив Віктор Городовенко, на початковому етапі запровадження нового КПК з метою мінімізації проблем перехідного періоду буде створено моніторингову групу для ретельного аналізу імплементації новацій Кримінально-процесуального кодексу України.

 

 

Управління у справах преси та інформації

 

Вівторок, 20 Листопада 2012 09:15

Переглядів: 845


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області