ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 441466 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 14450 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 13812 разів

Освіта

Переглядів: 12428 разів

Ефективна реалізація новацій Кримінально-процесуального кодексу України – спільне завдання органів влади, судочинства та правоохоронців

З 20 листопада в Україні набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс. На апаратній нараді, яка відбулася в облдержадміністрації, про новації у кримінальній юстиції поінформував голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко.


- Новий Кримінально-процесуальний кодекс, який набуде чинності в ніч з 19 на 20 листопада – можна вважати своєрідною Конституцією у кримінальній юстиції. Це новий світогляд, нові європейські правила гри, нові принципи змагальності у судочинстві, - зауважив Віктор Городовенко.


Голова апеляційного суду Запорізької області зупинився на нормах нового КПК, які принципово змінюють філософію судочинства. Головна мета новацій – передусім забезпечення прав людини не залежно від стану, в якому вона перебуває, – чи в стані постраждалого від злочину, чи в статусі підозрюваного у його скоєнні. За словами Віктора Городовенка, по-новому будуть вибудовуватися і стосунки між органами судочинства, влади, правоохоронних органів.
- Саме на початковій стадії набуття чинності нового КПК вкрай необхідна дуже тісна співпраця органів влади, судів, правоохоронців. Це дозволить нівелювати проблеми, пов’язані з впровадженням новацій, - відзначив Віктор Городовенко.


До тісної співпраці усіх зацікавлених сторін, зокрема, в питаннях поширення інформації та розтлумаченою норм нового КПК, закликав і голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.


- Ці нововведення стануть серйозним кроком демократизації системи судочинства в Україні. Ганебні явища, пов’язані з порушенням прав людини, зокрема, тортури та знущання, мають бути повністю ліквідовані. Судовий процес буде змагальним. Втім є і проблемні моменти перехідного періоду, які необхідно буде оперативно відпрацьовувати та мінімізувати можливі негативні наслідки, - зазначив голова облдержадміністрації.


Як повідомив Віктор Городовенко, на початковому етапі запровадження нового КПК з метою мінімізації проблем перехідного періоду буде створено моніторингову групу для ретельного аналізу імплементації новацій Кримінально-процесуального кодексу України.

 

 

Управління у справах преси та інформації

 

Вівторок, 20 Листопада 2012 09:15

Переглядів: 903


Поділитися:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області